Skocz do zawartości
  • 0

Rozdzielacz sygnału satelitarnego


Zenwalk
 Udostępnij

Pytanie

Witam!

Potrzebuje 'rozdzielacz' sygnału satelitarnego, już objaśniam. Mam pojedynczy konwerter, ale chciałbym od czasu do czasu przenieść dekoder do innego pomieszczenia stąd moja potrzeba zastosowania rozdzielcza który w zależności od potrzeb, przepuszczałby sygnał satelitarny jednym bądź drugim przewodem do drugiego pokoju (zastosowanie podwójnego konwertera nie wchodzi w grę ponieważ ten co mam był dosyć drogi a dekoder będę przenosił sporadycznie). Co możecie mi polecić? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Właśnie chodzi oto, że nie mogą być włączone jednocześnie dwa dekodery podłączone rozgałęźnikiem do jednego konwertera single, bo skończy się to uszkodzeniem instalacji lub sprzętu. Rozgałęźnik ma tylko zastosowanie wtedy, gdy jeden dekoder jest włączony, a drugi wyłączony. Najlepszym rozwiązaniem jeśli masz możliwość, to wymiana konwertera z odpowiednią ilością złączy (twin, quad) dla tych dwóch dekoderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiem, że to najlepsze rozwiązanie, ale trudne do zrealizowania. Chodzi mi ośrodek wypoczynkowy w środku lasu, mnóstwo wysokich drzew i anteny nie dziąłają. Dopiero ustawienie współnej anteny z konwerterem na max wyjść na skraju lasu przy drodze rozwiązało sprawę. Dla mnie niestety nie ma już miejsca aby się podpiąć pod konwerter. Kable idą nawet po kilkadziesiąt metrów do poszczególnych domków. Myślałem, że sobie podciągnę sygnał od sąsiada. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W takim wypadku najlepiej byłoby się chyba dogadać z innymi użytkownikami anteny i wykonać instalację multiswitchową w technologii normalnej lub, jeżeli odległości są naprawde znaczne w technologii optycznej. Wtedy każdy z użytkowników końcowych miałby u siebie jednostkę kaskadową multiswitcha i dzięki temu miałby dostęp do kilku sygnałów z satelity. Tego typu instalację można wykonać nawet na 4 pozycje sat. Trzeba tylko złożyć się i zakupić odpowiedniego multiswitcha i jednostki kaskadowe, konwertery Quattro, kabel, wymaganą ilość gniazdek końcowych i ewentualnie antenę DVB-T do włączzenia w instalację. Z pewnością wzrosłaby atrakcyjność pokoju w ośrodku, jeżeli oferowany byłby dostęp do TV-SAT(polskiej, niemieckiej, angielskiej i innej międzynarodowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra. Podsumowując. Mam antenę i kabel, który idzie do dekodera nc+. Czy mogę zastosować trójnik i ewentualnie jaki, by na tym kablu podłączyć Polsat?

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

podepnę się pod temat......

 

 

mam jeden kabel w domu ,a używam dwóch tunerów.

Aktualnie mam manualny rozdzielacz sygnału,który muszę przełączyć manulanie przyciskami "A" i "B",żeby przełączyć sygnał z jednego tunera do drugiego.Szukam rozwiązania bez potrzeby ruszania tyłka z kanapy.Czy istnieje taki rozdzielacz ,który ułatwi mi życie ???

Pozdrawiam

Edytowane przez apator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja także "podepnę się" pod ten temat, bo u mnie sytuacja jest taka, że w nowym mieszkaniu mam tylko jedno gniazdko zbiorczej instalacji antenowej (na Hot Birda i Astrę) i chciałbym podzielić sygnał z niego na kilka odbiorników, tak żeby na każdym móc odbierać różne kanały w tym samym czasie (jak na konwerterze typu np. twin).

 

Znalazłem taki rozgałęźnik i ciekaw jestem czy on w takiej sytuacji jak opisałem załatwi sprawę, czy potrzebne są większe kombinacje?

 

http://www.hollex.pl/akcesoria/rozgalezniki-tv-sat/845-rozgaleznik-signal-tvsat-rsat-8

 

Ciekawi mnie też (nie znam się na takich instalacjach zbiorczych) czy po zastosowaniu tego rozgałęźnika nie będzie ewentualnie jakiegoś problemu z przełączaniem się tunerów między Hot Birdem, a Astrą?

 

Z góry dzięki za objaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki, czyli trzeba szukać innego rozwiązania (całe szczęście, że ten rozgałęźnik nie był drogi :grin:)...

 

A nie dałoby się tak tego rozwiązać, że podłączam jeden odbiornik bezpośrednio do gniazda zbiorczego, a potem do niego (do tzw. "przelotki") ten rozgałęźnik i do niego pozostałe odbiorniki ???

Edytowane przez Frazes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...