Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 103 i Ariva 203


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie nie świadczy to dobrze firmie no bo kto o zdrowych zmysłach robi klapkę która nic nie skrywa ?

 

Jak widzisz, Ariva to dość budżetowe odbiorniki, więc jeśli w firmie zostały steki obudów, to nie warto jej zmieniać, tylko nieco zmodyfikować maskownicę wnętrza i można sprzedawać dalej :) To b y tłumaczyło tak "[beep]skie" rozwiązanie.

Mnie to osobiście by nie przeszkadzało :)

 

Witajcie!

Pierwszy post mam za sobą, więc może teraz ja zapytam użytkowników Arivy.

Chcę kupić własnie coś budżetowego, czyli możliwe, ze Arivę 203 z Polsatem w CI+. I tu jest moje najważniejsze pytanie do Was - użytkowników:

czy jeśli nagrywam na Arivie program w formacie .ts z Cyfrowego Polsatu, to nagranie na dysku jest zakodowane czy mogę go bez dodatkowych przeróbek oglądać na komputerze?

 

Nie śmiejcie się ze mnie, nie mam w tym doświadczenia, a nie chcę zrobić falstartu z zakupem dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Arive 202e i nie są szyfrowane nagrania tylko z kanalów FTA. Wszystkie pozostałe, zarówno NC+ jak i Cyfrowego Polsatu nie mogę odtwarzać na żadnym innym sprzęcie. Czasem, ale nie ma kompletnie reguły, nie szyfruje nagrań. Ot taka kolejna przypadłość Fergusonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowy Polsat paruje karty ze swoimi dekoderami oraz modułami CAM i tylko z tymi urządzeniami mogą one działać. Karta Cyfrowego Polsatu wyjęta z dekodera, czy modułu CAM i włożona np. do czytnika Fergusona, nie zadziała w nim. Ale już moduł CAM Cyfrowego Polsatu z włożoną do niego sparowaną z nim kartą, włożony do gniazda CI Fergusona, bez problemu w nim zadziała. :)

W przypadku platformy nc+ jest nieco inaczej, bo tutaj mamy do czynienia z dwiema sytuacjami: karta Cameleon po dawnej CYFRZE+ włożona do czytnika Fergusona oraz karta systemu Conax sparowana z dostarczanym z nią modułem CAM (oferta nc+ mix). W pierwszej sytuacji nagrania przez tuner są szyfrowane i nie dają się odtwarzać na kompie. Natomiast w przypadku modułu CAM nagrania nie są szyfrowane i dają się odtwarzać na kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

itepe

Korzystam jednocześnie z CAM CI+ Cyfrowego Polsatu jak i karty Cameleon dawnej Cyfry+. Zauważalna różnica w czasie przełączania kanałów kodowanych między modułem i kartą na plus tej drugiej.

Jeżeli chodzi o odtwarzanie na innych nośnikach, niestety mój moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu na to nie pozwala. Karta Cameleon również. Może Barti korzysta z innego modułu. Ostatnio było dosyć dużo zmian. Posiadam trzy moduły Polsatu i dla mnie najlepszy jest najstarszy, który faktycznie nie koduje nagrań (CAM CI). Świetnie współpracuje z Cameleonem Cyfry+ w VU+ Ultimo. Ale to inny temat. Podejrzewam, że nowy tuner (Ariva 203), posiada te same plusy i minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem, gdy korzystam z mojego modułu CAM Cyfrowego Polsatu to nagrania wówczas nie są szyfrowane. Korzystam z modułu typu CI+, który jest w trybie "legacy". Mój tuner to Ferguson Ariva 202E.

Skoro masz jednocześnie moduł CAM Cyfrowego Polsatu i kartę Cameleon dawnej CYFRY+ to być może ta karta w czytniku powoduje, że mimo stosowania modułu CAM Cyfrowego Polsatu, nagrania są przez tuner szyfrowane. Spróbuj coś nagrać i odtworzyć przy wyjętej karcie Cameleon i pozostawionym tylko module Cyfrowego Polsatu. Sprawdź to na kanałach innych, niż Polsat HD, bo ten, z tego co pamiętam, jest przez moduł szyfrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A203, to kolejny fedek jakiego nabyłem. Niestety mimo upływu czasu odbiorniki wychodzą z coraz większą ilością błędów. Jeszcze przed paroma latami nie miałem najmniejszych problemów z eksploatacją. Od modelu A202 poprzez A250Combo żaden nie działa poprawnie. Obecnie zauważyłem drażniący problem z odtwarzaniem nagranego materiału. Wchodząc z poziomy "pvr" i kończąc odtwarzanie pozostaję w opcji "menu". Jak wchodzę z "mediaplayera" jest OK! Z tego co pamiętam A202 i 250 w trakcie odtwarzania wyświetlały napis "Play". Na pewno tak jest w A120Combo, mam go również. Czy ktoś wie o co w tym wszystkim chodzi? Mam najnowszy soft, nie wiem jak było w poprzednim. Czy może ktoś z Was ma 1.26 i jak w takim razie jest na nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam A202 i 250 w trakcie odtwarzania wyświetlały napis "Play".

Moja Ariva 202E w trakcie odtwarzania nagranego materiału również na wyświetlaczu wyświetla napis "PLAY". Natomiast podczas nagrywania wyświetla się napis "REC".

A jak z tym jest w przypadku Arivy 103 i 203?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak! Też nieraz mnie to drażni. :/ Wówczas za każdym razem muszę wcisnąć np. "Info" i potem znów "Exit" i dopiero wtedy napis "Menu" znika i powraca numer aktualnie oglądanego kanału. Z tego, co pamiętam, dzieje się u mnie tak od samego początku, odkąd zacząłem w moim tunerze używać funkcji nagrywania. Jest to ewidentnie jakiś błąd w sofcie, nigdy przez Fergusona nie poprawiony... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W przypadku platformy nc+ jest nieco inaczej, bo tutaj mamy do czynienia z dwiema sytuacjami: karta Cameleon po dawnej CYFRZE+ włożona do czytnika Fergusona oraz karta systemu Conax sparowana z dostarczanym z nią modułem CAM (oferta nc+ mix). W pierwszej sytuacji nagrania przez tuner są szyfrowane i nie dają się odtwarzać na kompie. Natomiast w przypadku modułu CAM nagrania nie są szyfrowane i dają się odtwarzać na kompie.

 

Kupiłem Arivę 203, włożyłem CAM CI+ od Cyfry+ i... "Odbiornik jest niezgodny z modułem". Wiem tylko, że ten CAM nie pracuje w trybie legacy. Nie bardzo wiem co robić, bo chciałbym wziąć do drugiego pokoju Polsat, ale skąd mam wiedzieć jaki moduł kupić, który jest w trybie legacy?

Zaktualizowałem soft, wszystko ładnie poszło, ale płatnych kanałów oglądać na Arivie nie mogę. Na TV Samsung chodzi bezbłędnie.

Poradźcie, o co w tym chodzi?

Podkreślę - nie bardzo się na tym znam, przekopuję forum, ale to wymaga czasu, a tego wciąż brakuje...

Dzięki za Wasze wsparcie!

 

EDIT

Tu jest dokładnie taki moduł jaki posiadam:

https://satkurier.pl/news/72219/cyfra-wprowadza-moduly-ci.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduły Cyfry to moduły CI+, które nie będą działać z odbiornikami, które mają sloty CI. Ariva (nie)stety slotów CI+ NIE MA.

 

Pozostałe moduły do odbioru platform satelitarnych to albo moduły CI (stary moduł Cyfrowego Polsatu SCM02, praktycznie niedostępny i z kilkoma innymi problemami), albo moduły CI+ ale ze wsparciem trybu legacy (moduły Conax z N-ki i NC+ do ofert TNK HD, NNK i NC+MIX, nowe moduły Cyfrowego Polsatu). Wszystkie z nich powinny poprawnie działać w odbiornikach ze slotem CI, przynajmniej do czasu aż operator zaktualizuje je do pracy wyłącznie w trybie CI+. NC+ się zastrzegała w jakichś ulotkach (nie pamiętam jakich), że niektóre treści mogą być niedostępne w slocie CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@itepe

Ty masz w tym module jaką dokładne kartę ? Nie ma już C+ ,obecnie jest NC+ z kartami conax i seca , z Twojego opisu można "wywnioskować",że masz moduł CAM po C+ i kartę seca ! Dla testy włóż samą kartę do czytnika CA Arivy i sprawdź w menu tunera => narzędzia => czytnik CA => karta CA ,jaką masz właściwie kartę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie tak jest. Sama karta C+ w Arivie działa znakomicie, oprócz tego, ze nagranie jest szyfrowane (trzy pliki: .ts, .000.dvr, info3.dvr).

Idę dziś po moduł polstatu, mam nadzieję, ze nie będzie szyfrować :)

 

Kupiłem CP, włożyłem moduł CAM do Arivy i cierpliwie czekam, kiedy pojawi sie TV. To mocno irytujące :/

Przynajmniej tym razem informacje o module są wyświetlane poprawnie, natomiast co do karty jest błąd 09. Czy to efekt braku aktywacji?

Jak sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, twoja karta Cyfrowego Polsatu nie jest jeszcze aktywna. Aby karta się zaktywowała, najlepiej ustaw dekoder na kanale TV6, ATM Rozrywka lub innym z tego transpondera i pozostaw na nim aż do pojawienia się obrazu. Aktywacja powinna nastąpić w ciągu ok. pół godziny.

Nie zapomnij też za pomocą menu modułu wyłączyć kontroli rodzicielskiej, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Wówczas kanały będą się przełączać szybko i sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...