Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 103 i Ariva 203


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

M3601E-ALAA

 

co do IPTV to nie znam zadnych adresow zeby co kolwiek sprawdzic a te co znalazlem w necie sa offline

 

yp - wybierajac najnowsze otrzymuje info brak dostepu do sieci, oprocz tego dziala normalnie, filmiki sie odpalaja, ogolnie rzecz biorac to dziala lepiej niz yt ^^

 

yt zawiesza sie nadal i tutaj kolejny minus, brak przycisku od zasilania na tylnym panelu, bylem zmuszony odsuwac stolik zeby wyciagnac wtyczke z kontaktu:/ orpocz tego jezeli yt zadziala to jest tak jak na 202/102 - nie wszystkie filmiki odtwarza, a jak odtworzy to czasami "celownik" zostaje

 

vimeo dziala wporzadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Mam zamiar kupić Arive 103, ale mam wątpliwości czy mój splitter obsłuży ten tuner, był kupiony prawie 3 lata temu model Medium IV lub podobny, zwykły czarny z czterema wyjściami na karty, jak myślicie ? słyszałem kiedyś że właśnie z modelami ariva były jakieś problemy z odczytem kart ze splitterów

Karta client v 1.2 turbo splitter pic ariva 103

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Uki1897

Ariva 103,to nadal mało znany tuner ,nie wielu kupiło "nowe" modele ,a jeszcze mniej używa je razem ze spliterami .A103 ma dość podobny soft do A102,prawie identyczne funkcje . Nie wiadomo jaki ma A103 czytnik kart ,czy będzie w stanie "zasilić" kartę splitera.

Do Arivy 103 jest tylko jedem soft producenta i to raczej "testowy",w sumie też nie wiadomo czy będą następne (A103/203 to wielka porażka marketingowa Fergusona).

Jak chcesz kupić Arive,to lepiej kup A102,jest do tego tunera sporo softów .

Były problemy z odczytem kart spliterów w Arivach,ale producenci splitterów i kart dostosowali oprogramowanie i wsady kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zawczasu ustal to ze sprzedawcą, bo jak już kupisz tuner to sprzedawca nie będzie miał później obowiązku przyjąć zwrotu pełnowartościowego towaru. No, chyba, że kupujesz przez Internet to wtedy masz 10 dni na zwrot bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Po dłuższym wahaniu kupiłem jednak najnowszy model Fergusona Arive 103 i od tygodnia testuje ten tuner z kartą Smart HD+. Najpierw może plusy. W porównaniu do innych tunerów, które posiadałem, A103 oferuje bardzo dobry obraz i dźwięk. Nawet kanały SD o słabej jakości np. Discovery, AXN czy Puls2 wyglądają dużo lepiej niż na wcześniejszych tunerach. Kanały FTA przełączają się błyskawiczni, kanały kodowane z niewielką zwłoką. Nie mam adapteru WiFi, więc podłączyłem go kablem do modemu i połączenie z internetem nastąpiło bardzo szybko. Wyszukiwanie na dostępnych portalach też działa szybko, jednak jak piszą forumowicze nie wszystkie treści są odtwarzane. Pilot dobry, działa nawet z odbicia nie trzeba dokładnie celować w tuner. Dostępne funkcje w menu przełącza szybko. Po podłączeniu pamięci USB 16 GB zaczęły się problemy. Tuner zaczął mulić, przełączanie kanałów znacznie się wydłużyło, timeshift i nagrywanie często skutkowało zawieszeniem tunera. Po formatowaniu pamięci USB tuner ponownie "ożył" , jednak tylko na kilka godzin, po czym znowu zaczęły się problemy. Spróbowałem jeszcze podłączyć inny pendrive, tym razem 4 GB. Tuner ponownie działa szybko i od kilu dni zaliczył może jedną "zwiechę". Biorąc pod uwagę jeszcze to, że po doładowaniu karty Smart HD+ uprawnienia przeszły bez problemu no i oczywiście moje uznanie dla jakości obrazu postanowiłem pozostać na razie przy tym tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kares5a

W jakim systemie miałeś sformatowane pendraivy,za nim je podłączyłeś do Arivy? Żeby programy się przełączały szybciej,to wyłącz timeshift,chyba że korzystasz z tej funkcji "na bieżąco " . Może testowałeś w tunerze ,jak działa iptv ?

Np. te programy

http://akp.cba.pl/Upload%20czerwony/ind ... =TakieTam&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed sformatowaniem pendrivy miałem w systemie FAT32. Producent zaleca system NTSF, więc sformatowałem je do NTSF funkcją dostępną w tunerze. Obydwa to Kingstony. Z tym 16 GB tuner działa wolno i często sie zawiesza. Czasem na krótko wyskakuje napis o małej szybkości podłączonego USB i wtedy nie chce nagrywać ani zatrzymać programu, z tym, że nie zawsze się tak dzieje. Po podłączeniu pendriva 4 GB tuner wyraźnie przyśpiesza i rzadko się zawiesza. Po wyłączeniu timeshift faktycznie tuner błyskawicznie przełącza kanały, nawet kodowane. Jednak moja żona często korzysta z tej funkcji, więc timeshift włączyłem spowrotem. Kilka dni temu podłaczyłem go kablem do internetu i wszystko działało wmiarę dobrze. Ponieważ gniazdko mam w drugim pokoju tuner nie jest podpięty na stałe. Jenak przed chwilą chciałem sprawdzić jak działa iptv i tu zaskoczenie. Tuner połączył się błyskawicznie jendak nie dodaje żadnego kanału lista jest pusta. Na YT po wybraniu pliku kręci się kółko i nic nie odtwarza. Dopiero na vimeo odtworzyło jakiś filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pendrive bywają wolne, nie każdy model się nadaje, trzeba polować na szybki. Podłączanie przypadkowych pamięci może się kończyć takimi akcjami jak zwalnianie, jeśli mają niską wydajność. Dzieje się tak gdy jest włączony timeshift, bo gdy jest włączony, to tuner jakby stale nagrywa to, co się ogląda, żeby dało się przewijać. Gdy pamięć jest zbyt wolna - odbiornik "krztusi się" przy zapisie. Dotyczy to nie tylko tego modelu (i w ogóle nie tylko Fergusonów, choć między tunerami może być różnica jak sobie radzą w takiej sytuacji i mogą zachowywać się lepiej lub gorzej).

 

Lista IPTV jest fabrycznie pusta, można sobie dodawać swoje strumienie albo szukać gotowych list do załadowania (pliki iptv.txt, ładuje się po USB). Natomiast YouTube wymaga zapewne poprawki w sofcie - jeśli YouTube coś zmieni, to obsługa w Fergusonach pada i trzeba czekać na nowy soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Orbita

Dzięki, w całości tak właśnie przypuszczałem. W sumie tuner kupiłem pod możliwość nagrywania i zatrzymywania programów. I z tym Kingstonem 4 GB działa teraz to dobrze. Trochę to mało na nagrania, trzeba cos zakupić większego. O iternecie myślałem jako miłym dodatku ale cóż poczekam może coś poprawią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Arivach poprawki softów umożliwiające działanie YouTube i nie tylko wykonują programiści z Chin i to trwa "tygodnie" , w innych tunerach z procesorem ali ,zmiana API polega na otworzeniu na kompie pliku maincode_Lzma-Unpack ,wprowadzeniu odpowiednich zmian ,spakowanie softu i wstawienie go na "jakiś" upload. Co zajmuje jakieś 5 minut. Temu wsparcie dla tunerów Fergusona w ostatnich czasach jest "beznadziejne" w porównaniu do innych tunerów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz podłączyłem tuner do internetu. Przez ok 15 min. oprócz Vimeo nic nie chciało chodzić i kilka razy tuner się zawiesił poczym nareszcie wszystko zaczęło hulać aż miło. Na YouTube obejrzałem sobie bez problemów cały film "Wino Truskawkowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wtrącić tutaj moje 0,03 PLN. ;)

Aby mieć możliwość nagrywania za pomocą tunerów Ferguson serii "Ariva" to należy użyć w nich pendrive o szybkości zapisu min. 9 MB/s. Tak jest podane w instrukcji obsługi mojego Fergusona Ariva 202E. Tak w ogóle to do tego celu polecam przenośny twardy dysk. Dyski takie, oprócz wielokrotnie większej pojemności, są też znacznie szybsze i przy ich zastosowaniu, korzystanie z funkcji nagrywania w Fergusonie jest w miarę komfortowe. Sam z początku korzystałem z pendrive 16 GB marki Patriot. Nagrywanie było bezproblemowe, bo pendrive ten jest odpowiednio szybki, jednak z czasem zakupiłem sobie do mojego tunera przenośny dysk WD Elements 2,5" 1TB, bo pojemność mojego pendrive'a zaczęła już mi do tego celu nie wystarczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem wcześniej Fergusonów, więc trudno mi się wypowiedzieć, ale w porównaniu z moimi innymi dekoderami ( sagem esi88 CP, czy ostatnio Cabletech combo URZ198) jakość obrazu na kanałach SD jest zdecydowanie lepsza na Arivie 103. Również filmy nagrane z kompa odtwarzane w Media Player wyglądają dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednym słowem warto zamienić A202e na A203? W A202e brakuje mi tej jakości obrazu na kanałach SD.

Moim zdaniem nie warto. Dla mnie nie do zaakceptowania jest ta totalna pustka pod przednią klapką w Arivie 203 (to po co w ogóle ta klapka? :roll:) i umieszczenie slotów na kartę abonencką i moduł CAM z tyłu tunera. :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zwrócić uwagę Sz. Koleżeństwa, na istotne detale, różniące Arivę 103 od 203. Oprócz oczywistości w postaci gniazda na moduł w modelu 203, Ariva 103 posiada slot na kartę i gniazdo USB pod klapką na przednim panelu. Zaś w odróżnieniu od modelu 102e, z tyłu umieszczono drugie gniazdo USB. Odbiornik jest także nieco mniejszy od poprzednika.

http://www.hollex.pl/odbiorniki-hd/odbiorniki-hd/2382-odbiornik-ferguson-ariva-103

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Mam problem z arivą 103, kupiłem ją niedawno wszystko hulało elegancko na spliterze typu "leśny dziadek", lecz po pewnym czasie zaczęły się problemy.

Problem polega na tym, że gdy mam wyłączone dwa pozostałe tunery to wszystko jest ok, ale gdy któryś z nich włącze to co kilkanaście sekund wyskakuje komunikat zakodowane i wraca po paru sekundach i tak w kółko.

Pozostałe tunery to Opticum 9600 hd ts oraz Pace pvr hd.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozwalam sobie zgłosić problem z Arivą 203 . Uzytkuję Arive 203 i w czytniku mam kartę Smart HD a w slocie moduł CP z pakietem Mini HD. Dekoder nie radzi sobie z dekodowaniem kanałów z oferty Smart HD które są kodowane tez w systemie Nagra a moduł CP nie udostępnia tych kanałów . Zauważone problemy z kanałami TVP Sport i Orange Sport. Dyskusja na ten temat odbyła się na forum Smart HD ale to miejsce jest bardziej właściwe. Kanały Orange Sport i TVP Sport chodzą bez problemów gdy moduł jest wysunięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...