Skocz do zawartości

TechniSat ComboBox CE HD


leafeu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako że przymierzam się do zakupu tunera TECHNISAT COMBOBOX CE HD mam kilka pytań do użytkowników. Proszę o pomoc.

1. Jaki jest czas przełączania kanałów tv?

2. Czy można przemieszać na liście kanałów kanały z naziemnej i z satelity?

3. Czy można na nim obejrzeć obrazy FTA z satelit, czy też ma ograniczenie tylko do tego co oferuje opcja na kartę? (Jest dostępny jako TV na kartę)

4. Czy ten tuner ma możliwość odbioru sygnału FTA z 2 satelit na 2 tunery TECHNISAT COMBOBOX CE HD plus dvb-T, czy też ma jakieś ograniczenia np. związane z obsługą tylko DiSEqC w wersji 1.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Witam,

1. Jaki jest czas przełączania kanałów tv?

Dziwne pytanie - czas zależy od częstotliwości wysyłania tablic DVB. Do tego dochodzi negocjowanie wyboru ECM przez system kodowania.

Obecnie raczej żaden z tunerów nie przechowuje PID' dla video, audio itd... a jedynie SID a resztę danych dynamicznie odczytuje podczas odbioru - to trochę trwa i zależy od nadawcy.

Szybkość więc nie jest tylko zależna od hardware'u tunera.

Dla mnie to wtórna cecha nie rajcuje mnie klikanie w kółko przyciskami P+ i P- na pilocie. Od tego jest EPG by wybrać program.

 

2. Czy można przemieszać na liście kanałów kanały z naziemnej i z satelity?

Nie mam tego odbiornika ale znając inne tunery Technisata to na pewno jest taka możliwość. Od tego są listy ulubionych. Całość zeskanowanych kanałów to wg mnie zawsze śmietnik, z którego wybieram do ulubionych te co mnie interesują.

 

3. Czy można na nim obejrzeć obrazy FTA z satelit, czy też ma ograniczenie tylko do tego co oferuje opcja na kartę? (Jest dostępny jako TV na kartę)

W innych sprzedawanych jako tuner do TnK można było wiec i w tym przepadku tak samo będzie.

 

4. Czy ten tuner ma możliwość odbioru sygnału FTA z 2 satelit na 2 tunery TECHNISAT COMBOBOX CE HD plus dvb-T, czy też ma jakieś ograniczenia np. związane z obsługą tylko DiSEqC w wersji 1.0?

 

2 tunery sat wymagają konwerterów twin. Co do DiSEqC 1.0 na pewno jest. Z wyższych to jedynie można liczyć tylko na 1.2 plus 1.3 czyli obrotnica USALS. Korzystanie z obrotnic jest u[beep]liwe w Technisatach bowiem musisz mieć predefiniowane transpondery (a nie ma ich edycji! - aktualizacja dopiero jak przeskanujesz satelitę - durnota jakich mało....). Za to działa konfiguracja kaskada - switch 1.0 a do wyjść obrotnice, ale to tylko gdy soft tunera oferuje więcej niż 1.0.

W twoim przypadku wystarczy obsługą DiSEqC 1.0. Dwa takie switche z wejściami dla naziemnej. Z anteny naziemnej rozgałęźnik do wejśc DVB-T switchy DiSEqC. Oczywiście zasilanie ew. wzmacniacz antenowego dla DVB-T zazwyczaj tylko kablem od jednego z tunerów (diody za drogie.....)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę może od tego, że mam ten tuner, jak też Digit CD Plus i Digyboxx C+ HD - wszystkie z Technisata. Wcześniej miałem też Opticum 9600 HD.

1. Jaki jest czas przełączania kanałów tv?

Akceptowalny. Nie mierzyłem stoperem, ale zauważyłem, że gdy mieszamy różne źródła - czas się zwiększa. Warto więc sobie ustawić na początku np. sygnał z Sat, później kodowane, dalej naziemna. Ale to już kwestia indywidualnego wyboru.

2. Czy można przemieszać na liście kanałów kanały z naziemnej i z satelity?

Tak, ale po aktualizacji oprogramowania do najnowszego softu (Bodajże wersji 1.3).

3. Czy można na nim obejrzeć obrazy FTA z satelit, czy też ma ograniczenie tylko do tego co oferuje opcja na kartę? (Jest dostępny jako TV na kartę)

Można oglądać programy FTA bez karty.

4. Czy ten tuner ma możliwość odbioru sygnału FTA z 2 satelit na 2 tunery TECHNISAT COMBOBOX CE HD plus dvb-T, czy też ma jakieś ograniczenia np. związane z obsługą tylko DiSEqC w wersji 1.0?

Z tego co mi wiadomo DiSEqC w wersji 1.0 oznacza możliwość oglądania do 4 pozycji satelitarnych, więc ze strony tunera problemu nie będzie.

 

 

----------------------------------------------------------------------------------

Z swojej strony, jeśli chcesz płacić za TV i oglądać poprzez TV plazmowy lub LED, polecam Digyboxx C+ HD (wyraźnie lepszy obraz przez HDMI; możliwość oglądania zarówno NC+ jak i Cyfrowego Polsatu poprzez moduł; stabilne działanie, co wcale nie jest oczywiste wśród odbiorników sat...)

Ale jeśli masz TV kineskopowy to zastanów się nad ComboBox lub Fergusonem Arivą (jakość obrazu przez Scart-Eurozłącze tych dwóch powinny być podobne).

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedzi i wyjaśnienia :-)

Pytałem o czas przełączania bo dziś użytkuje tuner Manty (tylko dvb-t) i trwa to ok 6 sekund.

 

@kot_bury

Własnie rozważam ComboBoxa i Arive gdzie podobno ten czas przełączania to ok 1 s.

TECHNISAT COMBOBOX CE HD jest za to dużo mniejszy, wiec łatwiej o miejsce dla niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
2. Czy można przemieszać na liście kanałów kanały z naziemnej i z satelity?

Tak, ale po aktualizacji oprogramowania do najnowszego softu (Bodajże wersji 1.3).

 

Kupiłem ten tuner i niestety ale soft to 1.01, kanaly od 0 do 1101 zarezerwowane dla TV na karte - której nie używam, gdzie szukać nowszego oprogramowania? Na stronie www Technisata nie widziałem. Na jednym z forów tematycznych ktoś miał wersje 1.03 ale jak się okazało nie do tunera combo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracam do tematu aktualizacji tunera, znalazłem w opisie w internecie coś takiego:

TechniMatic- ta bezpłatna usługa aktualizacji firmy TechniSat zapewnia urządzeniu najnowsze wersje oprogramowania. Aktualizacja oprogramowania jest przeprowadzana samoczynnie (po wybraniu takiej opcji w menu urządzenia) zawsze wtedy, kiedy dostępne są rozszerzenia lub optymalizacje...

 

Szukałem tej opcji w menu urządzenia, ale nie widzę tego, jest aktualizacja ale z dysku... Gdzie szukać tej opcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Menu proste, kolory: czarny, jasnoniebieski i biały.

Czcionka lekka, b. wąska, słabo widoczna - białe napisy na jasnym niebieskim. Np. na starym kineskopowym TV o małej przekątnej teksty zlewały się z tłem. Ale do tego TV było to podłaczone tylko testowo.

Obraz jak dla mnie ok, podłączony przez HDMI. Więcej o tym jest wyżej - post kot_bury

Najbardziej jednak brakuje mi klawisza back na pilocie.

ps.

Co do oprogramowania o którym było wyżej, to dostałem informacje od producenta z Niemiec że ze względów licencyjnych nie mogą go udostępnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

witam ponownie,

Mam mała prośbe, czy ktos z posiadaczy tunera TechniSat ComboBox CE HD mógłby sprawdzić czy tuner wyszukuje programy Alice, Leonardo, Marco Polo i Nuvolari z wiązki 11334.00 H z HB?

Zastanawiam się czemu mój ComboBox ich nie moze wyszukać, skoro Ferguson sobie z tym radzi.

Pytałem już o to w innym dziale, ale wrzucam to też tu... może to lepsze miejsce do tego pytania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako że przymierzam się do zakupu tunera TECHNISAT COMBOBOX CE HD

Też miałem taką ochotę. Ale mi przeszło, kiedy się dowiedziałem, że styki dla karty są takie delikatne. I nie należy się bawić

w wielokrotne wkładanie i wyjmowanie karty. Wrażliwy jest też - podobno na grubość plastiku, z której jest wykonana sama karta.

W sumie takie malutkie "pudełeczko" na takie wygląda. Szkoda, bo działa wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin1984

Dziękuję za informację.

Nie mogę jednak ustawić u siebie QPSK jest tylko DVB-S, DVB-S2 i QPSK-2 dostępne na liście transponderów, a jak to wybiorę to pasek pokazujący jakość jest na 0.

Pasek z jakością, poziomem - na zielono tylko na DVB-S.

 

bogdan425,

"Pudełko" jest b. zgrabne, małe i dobrze się chowa pod TV, o stykach nie wiedziałem, ale dobrze jest to wiedzieć, na razie karta włożona tylko jeden raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Od kilku miesięcy posiadam tuner Technisat ComboPlus CE HD z kartą smart hd. Myślałem że kupując sprzęt takiej firmy bedzie wszystko ok. Niestety tak nie jest. Są kłopoty z oprogramowaniem. Może ktoś mi coś pomoże.Na ich stronie jest aktualizacja oprogramowania z wersji 1.02 do 1.03,mimo że wszystko robię podług instrukcji tuner widzi nowe pliki ale nie chce ich użyć do aktualizacji. I druga sprawa gdy Polonia 1 i Tele 5 przeszły na mpeg4 tuner mimo skanowania blind i pełnego nie widzi tych kanałów. A przeciez nie powinno być żadnego problemu z odbiorem. Podobnie ostatnio z tv disco...takim sposobem niedługo to połowę kanałów strace haha Jak myślicie co zrobić,skoro pełne skanowanie nie znajduje tych kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj maila na priv, to wyślę Ci software do wersji plus .

 

Nie ma problemu z wyszukaniem tych kanałów!

Wybierz skanowanie ręczne, następnie transponder nr. 50 : 11662.

Przejdź na "Edytuj/wybierz transponder", zmień modulację z QPSK na QPSK S2 i zapisz.

 

Dekoder bez problemu wyszuka programy, które Cię interesują. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...