Skocz do zawartości

Amiko Mini combo HD


arthek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiada ktoś w/w tuner ?

Kupiłem przed wczoraj Cabletecha URZ0198 i już mi się go odechciało :x

Chcę go zwrócić i szukam czegoś lepszego.

Moje wymagania:

- tuner Combo

- czytnik Conax

- DVB-S i S2

- mile widziany DVB- T2

- Port USB

- z EPG nie korzytsam

no i przede wszystkim w miarę bezproblemowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner którego zwróciłem właśnie do sprzedawcy miał taką wadę ,że po włączeniu TV oraz tunera muszę wybierać za każdym razem pilotem wejscie hdmi aby mieć obraz z tunera na telewizorze

Telewizor to 42' plazma Panasonic TH-42PV80PA

Wcześniej mój tuner SD był podłączony poprzez euro scart i nie było z tym problemu.

Podobno tuner może nie mieć mają zaimplementowanego rozszerzenia HDMI CEC.

HDMI CEC odpowiada m.in. za automatyczne przełączanie wejść, za przekazanie komend wydanych pilotem do podłączonego urządzenia do TV - np. przekierowanie komend regulacji głośności.

 

Jak jest z Amiko 8820 ?

Sam ci przełącza TV na odbiór z hdmi ? czy musisz pilotem od Tv przełączać za każdym razem ręcznie ?

Nie masz problemów z odbiorem kanałów HD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemów z kanałami HD. Co do opcji HDMI -CEC to jest taki soft co ma te ustawienia.

BD Sony sam mi włączał tv samsunga i przełączał na odpowiednie wejście . W przypadku amiko w połączeniu z tv smart LG to pewnie kwestia ustawień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Kupiłem ten tunr Amiko HD Mini Combo.

Karta TNK smart HD

Przez trzy dni było wszystko ok.

Od wczoraj zauważyłem że na kanałach HD zaczyna być problem z sygnałem bo przycinał się głos i czasem delikatnie obraz.

Dziś rano włączam tuner i nie mam żadnych kanałów HD - brak sygnału ( czasami pojawia się obraz , który znika po chwili)

Pozostałe kanały sd są.

 

Podobny problem miałem z Cabletechem URZo198 któego zwróciłem sprzedawcy.

viewtopic.php?f=18&t=32020

Tam natomiast kanały HD miałem do momentu wyłączenia tunera. Po ponownym włączeniu tunera kanałów HD nie było do póki nie wykonałem operacji wyłączenia i ponownego włączenia zasilania konwertera.Po tej operacji kanały HD pojawiały się ponownie.

Teraz w Amiko kanały HD miałem od razu po zakupie ( sygnał i jakość ~ 90% ) przez trzy dni ...do wczoraj.

Dziś kanałów HD nie ma , wartość sygnału 0% , jakość 6 % .

 

Nie wiem już co robić , proszę o pomoc.

Antenę ma stara , małą do SD jeszcze z cyfry+ , czy to może mieć znaczenie ?

Podmieniałęm konwertery i jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDMI -CEC - Po zakupie tego tunera, przy włączaniu TV i tunera , nadal muszę przełączać w Tv odbiór z HDMI - niestety nie przełącza się samo tak jak to miało miejsce przy podłączeniu kablem EURO.NIe wiem czy problem tkwi w tunerze czy w TV.Jak to sprawdzić ?

Pisałeś gdzieś , ze to kwestia oprogramowania tunera ?

Drugi problem jaki u mnie występuje to na kanale POLSAT HD (i tylko na tym ) chwilę po włączeniu pojawia mi się na całym ekranie reklama z telegazety - "gorące laski" ;-)

Było tak od początku.Jak to zlikwidować ?

Jak wyłączę z pilota to po jakimś czasie znów się pojawia.

 

Swoją droga wgrałem to NOWE oprogramowanie i nie widzę żadnych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
HDMI -CEC - Po zakupie tego tunera, przy włączaniu TV i tunera , nadal muszę przełączać w Tv odbiór z HDMI - niestety nie przełącza się samo tak jak to miało miejsce przy podłączeniu kablem EURO.

W przypadku Euro masz sygnał napięciowy. W przypakdu HDMI zarówno tuner jak telewizor muszą mieć zaimplementowane CEC.

Ogromną liczbę telewizorów LCD upychała hipermarkety na naszym rynku w wersji okrojonej z czego się tylko dało (nawet z tunerów DVB-T !).

 

NIe wiem czy problem tkwi w tunerze czy w TV.Jak to sprawdzić ?

Nap. podpiąc tuner który na pewno wysyła komendy CEC. Jeśli będzie nadal kicha to już wiesz jaki kolejny zakup Ciebie czeka.

Druga możliwość też jest jak znasz kogoś z TV lub monitorem który obsługuje CEC.

Ja używam zamiast TV monitora komputerowego z gniazdem HDMI. Odbiera on polecenia on/off oraz komendy regulacji głośności. Monitor ma przetworniki cyfrowo-analogowe i oferuje wyjście analogowe audio stereo.

 

Jak mieszkasz w Łodzi to np. zabiorę pod pachę Dreamboxa i da się wtedy sprawdzić. Nawet monitorek z obsługą CEC mogę przytachać.

 

Drugi problem jaki u mnie występuje to na kanale POLSAT HD (i tylko na tym ) chwilę po włączeniu pojawia mi się na całym ekranie reklama z telegazety - "gorące laski" ;-)

Było tak od początku.Jak to zlikwidować ?

Jak wyłączę z pilota to po jakimś czasie znów się pojawia.

Sorki ale jak widać soft jest do 4 liter... To ja, jako użytkownik decyduję o załączeniu telegazety czy HbbTV.

Swoją droga wgrałem to NOWE oprogramowanie i nie widzę żadnych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam kilka pytań do tych, którzy mają ten odbiornik.

 

- czy dekoduje dźwięk E-AC3 (ważne w dvb-t)

- czy dekoduje DTS w plikach MKV

- jak wyglądają listy kanałów? Czy można mieszać programy satelitarne i dvb-t na jednej liście

- jak wygląda nagrywanie na tym tunerze (PVR)? W jakim formacie są nagrywane pliki? Czy tuner stwarza jakieś problemy podczas nagrywania? Czy bezproblemowo można zaprogramować nagranie (sat lub dvb-t)

 

z góry dzięki za jakiekolwiek info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
mam kilka pytań do tych, którzy mają ten odbiornik.

 

- czy dekoduje dźwięk E-AC3 (ważne w dvb-t)

- czy dekoduje DTS w plikach MKV

- jak wyglądają listy kanałów? Czy można mieszać programy satelitarne i dvb-t na jednej liście

- jak wygląda nagrywanie na tym tunerze (PVR)? W jakim formacie są nagrywane pliki? Czy tuner stwarza jakieś problemy podczas nagrywania? Czy bezproblemowo można zaprogramować nagranie (sat lub dvb-t)

 

z góry dzięki za jakiekolwiek info.

Mam od pół miesiąca. Piszę co wiem.

 

- dekoduje, ale nie wiem czy wraz z warstwą "E", tzn. dźwięk słychać i tyle

- raczej nie (nie sprawdzałem, nie korzystam z takich nagrań)

- lista kanałów jest zorganizowana całkiem dobrze; można mieszać kanały; każde źródło traktowane jest jak odrębny satelita, więc można przełączyć się na listę danego satelity (czy DVB-T, czy DVB-C) lub ustawić sobie listę "wszystkie satelity". Jest też parę innych możliwości filtrowania kanałów (ulubione, kodowane/nie...) a także jest coś bardzo cennego - wyszukiwarka po nazwie. Przesuwanie kanałów jest także zorganizowanie całkiem znośnie (można zaznaczyć wiele kanałów, po czym całą sklejoną grupę przerzucić w inne miejsce wpisując numer kanału czy też przesuwając strzałkami).

- nagrywanie działa całkiem dobrze ale tu mam pewne uwagi: po pierwsze nie można nagrywać ręcznie na dysku, który jako pierwszą partycję ma nieznanego formatu (sytuacja rzadka, ale mi się trafiło i zmarnowałem trochę czasu zanim doszedłem o co chodzi); Nagrania tworzone są w formacie TS (jest też opcja PS i MPG ale nie sprawdziłem), dogrywają się w odrębnych katalogach, identycznie jak to ma miejsce na odbiornikach Ferguson Ariva. Można je przenosić do PC. Problem jest jednak z nagraniami z kanałów kodowanych. Otóż nagranie się wykonuje i odtwarza, ale nie mogę przenieść tego nagrania do PC, bo wygląda na zaszyfrowane. Przykładowo, nagrywam z TVP1 mając w tunerze kartę TnK. Nagranie kodowane nie da się odtworzyć poza tunerem. Podobnie przy nagrywaniu z kanałów dekodowanych emulacją, z użyciem firmware ze strony Amiko Fun Site. Tu moje pytanie: czy można to naprawić? Z tego co pamiętam, na tunerach Ariva też kiedyś był podobny problem ale został zwalczony.

Programowanie nagrań jest średnio wygodne. Ale można się przyzwyczaić. Można programować z EPG, jak i wpisać ręcznie. Do tej pory nie miałem sytuacji, że nastawione nagrywanie nie nagrało się na podłączony HDD 2.5".

 

Zalety: prawie wcale się nie grzeje, jest miniaturowy, przełączanie kanałów stosunkowo szybkie, niska cena, dostępne autorskie firmware, DVB-T2, DVB-C

Wady: uruchamianie trwa dosyć długo, niemożliwe przenoszenie nagrań z kanałów kodowanych (?), mało szybkie skanowanie DVB-T (Ariva skanuje szybciej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 5 lat później...

Mam pytanie czy ktoś posiada instrukcję w języku Polskim do tego tunerka?

Znalazłem tylko angielską.

 

Czy ustawienie listy FAV jest możliwe dla jednej listy czy można stworzyć kilka?

 

Czy w przypadku MUX Polsatu Polsat FILM - wyszukuje mi jako radio, czy to wina DVB-T2/HEVC

Polsat NEWS HD wyszukuje prawidłowo (DVB-T2/AVC)

 

 

Edytowane przez michalx1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...