Skocz do zawartości

roll-off i pilot symbols


kafel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko jeśli dana karta wspiera blindscan - wtedy te informacje podaje przykładowo CrazyScan (ale jednocześnie w zasadzie chyba we wszystkich kartach jakie znam te parametry nie mają znaczenia przy strojeniu i są określane w locie przez kartę, co za tym idzie - zbędne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta wspiera blindscan /wyszukiwałem w transedit - blindscan od dvbviewer/

 

Próbuję wszystko doszlifować... bo pojawił się problem z tvp rozrywka z 10758, lecz po zmianie w dvbviewer filter na Use DVB Clock chwilowo błędy ustały /nie miałem czasu na dłuższy test/

 

Mam jeszcze inne pytania: opcje w dvbviewer hardware/druga aktywna po wybraniu pierwszej/:

 

- direct tunning

- use internal network provider

 

http://en.dvbviewer.tv/en/images/0/00/D ... rdware.png

 

Czy ustawia się je tak samo gdy korzysta się z modułu, czy phoenixa? - u mnie problem z rozpoznawaniem kanałów gdy w karcie jest moduł na 11411 Hb, na phoenixie śmiga bez błędów.

 

sprzęt: tbs 5980, tbs 6928, phoenix / moduł Aston 6,2

 

Ostatnie pytanie: http://www.tbsdtv.com/products/tbs6925- ... -card.html czy ta karta obsłuży poprawnie 11411 HB - piszą "Up to 190 Mbit/s channel bit rate capture" ?, jeśli nie to jaka? bo wiem, że alternatywą jest moduł Alphacrypt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TransEdit nie ma normalnego Blind Scan, tylko raczej coś jak brute force do wyszukiwania podstawowych danych - w tym przypadku nie poda brakujących parametrów. Przy odrobinie szczęścia możesz je wygrzebać przez Trans Edit patrząc w tablice - gdzieś w NIT te dane operatorzy podają, ale o ile NIT jest nadawany i wcale nie musi być to zgodne z prawdą... TBS 5980/6928 mają wsparcie w CrazyScan i tam można wydostać wszystkie informacje o transponderze.

 

Opcje Direct Tuning i Internal Network Provider nie mają wpływu na działanie modułów i Phoenixa. Pierwsza jest związana ze sposobem wybierania częstotliwości (ale nie poprawia sygnału!), a druga jak dobrze rozumiem omija mechanizm z systemu Windows związany z obsługą typu transmisji (DVB-S/DVB-T/DVB-C/ATSC). Ustawia się je tak samo. Nie pomogą na problem z 11,411 GHz, pol. H - nic nie pomoże.

 

Wyjaśnienie sytuacji z 11,411 GHz, pol. H już miałeś i to nie jest kwestia sygnału, tylko problemów ze współpracą z modułem, ustawienie roll off, pilota, czy czegokolwiek innego nic Ci nie da na ten zgrzyt. To nie jest kwestia słabego sygnału, czy złego ustawienia. Bitrate jest zbyt wysoki, moduł się krztusi (IMHO błąd współpracy z Astonem, gdyż w normalnych warunkach z 11,411 GHz sobie radzi, choćby na tunerach), a karta nie filtruje - efekt końcowy - mimo dobrego sygnału karta gubi pakiety i wygląda jakby był problem z sygnałem - ale nie jest.

 

TBS 6925 nie ma gniazda na moduły CAM, więc byłbyś skazany na Phoenix, a na nim przecież Ci działa na 6928/5980, więc nie rozumiem idei?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, czy ta karta rozpoznaje pidy: nie kwestia odkodowywania... w tej chwili to robi acamd /część kanałów i tak muszę ręcznie skorygować w chcache.ini/, i dzięki tym wpisom wybiera poprawnie kanały, a czy w przypadku wspomnianej karty jest inaczej?...

Blindscanem, crazyscanem się pobawiłem - dzięki za wyjaśnienia, problem, że w crazyscan pokazuje ciut inne częstotliwości niż w tbs-blindscan.... ale dzięki tej zabawie rozpracowałem problem z tvp rozrywka... bez błędów działa z częstotliwości 10762, a nie 10758 i zero błędów w dvbviewer

 

http://zapodaj.net/images/c2e06e5f4cd82.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czyli gdy moduł lata w karcie dvb to soft nie ma znaczenia, bo rozpoznawaniem pidów powinien zajmować się wspomniany moduł... i nie robi tego dobrze na kanałach z wysokim bitrate, jednak gdy ten sam moduł lata w tv... jest ok i tuner tv koryguje błędy jak choćby na wspomnianym 11411... coś tu logicznie nie gra? :D toż tv to niejako również tuner sat + soft... czyli karty dvb jednak nie dorównują dobrym tunerom tv... poza trybem legacy...

drążę temat, bo takich transporderów będzie zapewne coraz więcej i zakup dvb z modułem zacznie mijać się z celem, o ile producenci kart /softu/ nie rozwiążą tego problemu, ponadto dziwi mnie pogoń za 16APSK 32APSK skoro tak podstawowa funkcja jak poprawne rozpoznawanie kanałów leży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koryguje błędów, bo ich nie ma w tunerach/TV. TV i tunery po prostu pracują z Astonem poprawnie, ponieważ sam AstonCrypt nie ma problemu z deszyfrowaniem kanałów z 11,411 GHz, pol. H. Mało tego - wiele kart DVB też nie ma trudności w połączeniu z Astonem, przykładowo mam sprawdzoną kombinację TwinHan AD-SP 400 + AstonCrypt v2.26 i kanały z 11,411 GHz, pol. H działają przez moduł. Tak samo z TechnoTrend-em TT S2-3200 - w połączeniu z Astonem (nawet po splitterze) kanały z 11,411 GHz, pol. H działają bez problemów. Nic nie trzeba korygować.

 

Po prostu karty TBS mają jakieś problemy z dogadaniem się z Astonem przy wysokim bitrate. Może to problem sprzętowy w TBS, a może sterowniki? Nie wiadomo. W efekcie jeśli w karcie TBS będzie Aston, to strumień z 11,411 GHz jest "uszkadzany" w locie. Wyjmiesz Astona - strumień jest OK, kanały się wyszukują, dekodują 100% OK przez Phoenixa. Natomiast generalnie inne karty DVB z Astonem sobie radzą z 11,411 GHz, pol. H. Trzeba jednak każdy model po prostu sprawdzać, przykładowo jak jest w DVBSky - nie wiem, ktoś z DVBSky w wersji z gniazdem CI musiałby dopiero sprawdzić.

 

Natomiast już kompletnie nie rozumiem o co Ci chodzi pod stwierdzeniem "rozpoznawanie kanałów". Nie wyszukują się? Wyszukują się bez nazw? Czy jak? Mam sprawdzone obydwa TBS i kanały z 11,411 GHz, pol. H zawsze się wyszukują, zawsze z nazwami, a problem pojawia się WYŁĄCZNIE jeśli wsadzisz Astona, bo w takiej kombinacji karta gubi losowe ramki DVB, więc trudno się spodziewać, żeby cokolwiek się w takiej sytuacji normalnie wyszukało. Jeśli korzystasz z Phoenixa - wyciągasz CAM kanały się wyszukają i mają się deszyfrować przez Phoenix. To jest sprawdzone, działa. Aston nie może znajdować się w kieszeni podczas korzystania z 11,411 GHz, pol. H, bo będzie rozwalać strumień z karty.

 

Natomiast jeśli pod "rozpoznawanie kanałów" masz na myśli rozpoznawanie systemów dostępu dla kanału (a to nie to samo), to wtyczka aCamd jest od dawna uznawana za przestarzałą, jest od lat nie rozwijana, więc nie ma się zbytnio czemu dziwić, że grzęźnie. Ale - nie powinno być konieczności ręcznego edytowania cache.ini, bo wiem, że korzysta z tego trochę osób i nie muszą się tak bawić, z czego wnoszę, że masz coś chyba tam źle poustawiane (albo aCamd nie działa dobrze z tym programem do oglądania TV, z którego korzystasz - jakaś przyczyna musi być, normalnie cache.ini się nie edytuje, nie ma takiej potrzeby, aCamd ma sporo ustawień w środku - do sprawdzenia, ostatnia wersja to 0.6.2.0). Jednocześnie nie bardzo istnieje następca. Pod samą kartę C+ można próbować korzystać z (niestety równie nieaktualnej) wtyczki PMCAM (Poor Man's CAM): http://skystar-2.com/server.php?filenam ... 2_2.62.zip - w niektórych przypadkach sprawdza się lepiej niż aCamd i nie trzeba dłubać ręcznie przy cache.ini (bo go nie ma).

 

Napisz precyzyjnie co robisz i kiedy z czym jest jaki dokładnie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź: teraz wszystko jasne: to kwestia "kolizji" sprzętowej /bądź sterowników od karty/, tych dwóch urządzeń, a nie ograniczeń samej karty na gnieździe modułu ze względu na wysoki bitrate! - tak mi tłumaczono na forum dvbviewer: że jedynie wymiana modułu na alphacrypt, który "sobie radzi" z wysokim bitrate pomoże, bo karty nie rozpoznają poprawnie pidów w takich warunkach...

 

Co do wtyczek i owego "rozpoznawania": chodziło mi o dane typu pid, sid... pmcam używałem kilka lat i na dvbviewer wyłożył mi się na skystar 2 hd pod win 7 x64 /zresztą karta niedługo później/ i zastąpiłem go acamd wersja 6.20 - później po testach wróciłem do 6.18 i ta działa po doszlifowaniu idealnie.... poza jednym szczegółem: nowe kanały w chcache.ini często rozpoznaje jak np: "83198B2F=0445,0E09,0100,00000068,0959,0000,HBO2 HD (pol)" po ręcznej edycji i zmianie zer na "00B7" /"83198B2F=0445,0E09,0100,00000068,0959,00B7,HBO2 HD (pol)"/ już jest wszystko ok - wtedy nie ma zwiechów i acamd nic dalej nie szuka i wysyła poprawne ECM-y

 

Acamd mi działa idealnie i nie w tym rzecz, po prostu nie wiedziałem wcześniej, że istnieje problem 11411 z modułem astona w tbs... który tak bardzo mi nie doskwiera, bo c+ lepiej zastapić phoenixem, jednak lubię wiedzieć w czym rzecz, jak i to jak się karta zachowa z modułami conax, czy polsatu przy wysokim bitrate?

 

Karty dvb to fajna zabawa, jednak wiadomości teoretycznych, czy rzetelnych testów ze względu na mnogość sprzętu, systemów kodowania, wreszcie softu nie za wiele można znaleźć, więc szukam informacji, bo to spora satysfakcja, gdy udaje się coś przeskoczyć... :beer::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zabawy ciąg dalszy:

 

TVP Rozrywka pomogło w końcu odznaczenie S2 w edytorze kanałów dvbviewer - inaczej zwiechy...

co do wpisów w chcache.ini: po odpaleniu vpluga ładnie pokazuje EMM-y, ECM-y i w ACamd_PMT.txt wystarczy dodać:

 

P:0100:00000068:C+

I:0B00:00000000:Ignore TNK

I:0B01:00000000:Ignore TNK2

I:0B02:00000000:Ignore TNK3

I:0500:00050F00:Ignore XXX

I:0500:00043800:Ignore Redlight

I:0500:00032A00:Ignore Orange

I:1801:00000000:Ignore Polsat

I:1803:00000000:Ignore Polsat2

I:1861:00000000:Ignore Polsat3

I:0604:00000000:Ignore Showtime

I:0647:00000000:Ignore Satisfaction

I:0628:00000000:Ignore Redlight2

I:4ABF:00000000:Ignore Redlight3

 

by wszystko biegało jak należy...

 

p.s: 00B7 jednak odpada przy wszystkich kanałach - u innych dostawców jak Polsat inaczej to wygląda - karta wykrywa jednak dobrze ECM i EMM, lecz trzeba dodać do ignorowanych jak powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Opisywany wyżej problem na 5980 miał inne źródło - wtedy nie chodziło z powodu FEC 5/6 i wylatywania przepływności ponad 70 Mbit/s (problem wysokiego bitrate). Teraz działa, bo w październiku 2015 zmieniono FEC dla 11,411 GHz, pol. H (na 3/4), co rozwiązało problem dla 5980 (całkowity bitrate na transponderze spadł). Generalnie zmiana FEC rozwiązała ten problem niemal wszędzie gdzie występował poza nielicznymi przypadkami (6928).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podważam, tyle, że diagnozy o niezgodności Astona z TBS jako takim nie były celne, a po aktualizacjach oprogramowania, czy sterowników zmieniła się nie tylko obsługa feralnego transpordera: chodzi płynnie i o wiele szybciej, a rzeczony 6928 nadal ma sterowniki baaardzo stare.

 

Przy okazji: czy masz możliwość sprawdzenia 5980 i modułu polsatu? nie mam z tą platformą do czynienia, ale w przypadku zmiany w nc+ i parowaniu wszystkich kart pozostaje to jedyna możliwość odbioru kanałów kodowanych w kartach dvb... bo moduł UPC jest bez trybu legacy i jak wiem nie pójdzie w karcie dvb-c?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja wcale takiej diagnozy nie stawiałem, pisałem: "Po prostu karty TBS mają jakieś problemy z dogadaniem się z Astonem przy wysokim bitrate" i to się potwierdziło na 5980. Co gorsze - obawiam się, że jeśli FEC znów kiedyś zostanie podkręcony, to 5980 znów będzie mieć ten sam problem. Natomiast w przypadku 6928 wypuszczono wersję SE karty. Pierwsza wersja 6928 już lepiej działać nie będzie, sterowniki nie pomogą.

 

Moduł UPC nie działa z kartami TBS, gdyż jest bez "legacy", musi mieć gniazdo CI+, w CI nie inicjalizuje się. Aktualnie nie mam możliwości sprawdzenia 5980 z modułem Polsatu. Sprawdzałem 6928 i nie działała prawidłowo, poprawiono to w 6928SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast sprawdziłem 6928 z Astonem i TbsCIapi.dll w ver 1.0.15: poprawa? rewelacja!

 

jkk41v.jpg

 

link do bibliotek podam w osobnym wątku, bo wielu to może zainteresować i poprawiają one obsługę czytników /jak widać powyżej/ ogólnie w kartach TBS, co do konkretnie 6928 obniżyłem sygnał i karta póki co działa stabilnej /na innym komputerze - dłuższa instalacja sat/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...