Skocz do zawartości

Horrory które polecacie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piątek trzynastego I

Piątek trzynastego II

Piątek trzynastego III

Piątek trzynastego IV: Ostatni rozdział

Piątek trzynastego V: Nowy początek

Piątek trzynastego VI: Jason żyje

Piątek trzynastego VII: Nowa krew

Piątek trzynastego VIII: Jason zdobywa Manhattan

Piątek trzynastego IX: Jason idzie do piekła

 

Koszmar z ulicy Wiązów. Wszystkie części

Oszukać przeznaczenie. Wszystkie części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shutter - Widmo (2004)

 

Moje wskazówki jak należy oglądać ten film:

- nie oglądaj tego filmu jeśli wiesz, że będą przerywać go reklamy

- powinieneś być sam w domu, także pozbądź się rodzinki na jedną noc

- oglądaj film w godzinach 1.00-2.00 w nocy, nie wcześniej - najlepiej w miesiącach: listopad, grudzień, styczeń, luty - polecam Halloween, nie polecam Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego Roku

- skorzystaj z toalety przed seansem żeby później nie musieć wychodzić w trakcie filmu

- telewizor minimum 37 (najlepiej z kinem domowym)

- pozamykaj okna na wszystkie spusty, powyłączaj budziki, alarmy, komórki - niech nic Cię nie rozprasza

- zgaś wszystkie światła

- zasłoń rolety, żaluzje, story żeby uzyskać efekt maksymalnie ciemnego pokoju

- delikatnie uchyl drzwi, ale tylko delikatnie

 

 

 

Nie ma za co :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł znam, ale nie widziałem nigdy tego horroru. Zachęciłeś do obejrzenia :) Jaka jest Twoja ocena tego horroru w skali 0-10?

 

10/10

 

Nie będę zdradzać nic z fabuły, nie zarzucę żadnym spoilerem więc jeśli chcesz to bez obaw możesz przeczytać moje poniższe [beep]ny :wink: Zabawy Ci nie zepsuję.

 

Pełnoletność już dawno temu skończyłem. Już nie wszystkie komedie mnie śmieszą, już nie wszystkie horrory są w stanie mnie wystraszyć (ostatnio obejrzałem trzy części "Paranormal Activity" w TVN HD i oglądałem tę serię na spokojnie, prawie bez emocjonalnie - jakbym oglądał jakiś dramat lub film obyczajowy. Owszem owe produkcje mi się nawet podobały, ale wystraszyć... to mnie jakoś nie wystraszyły).

 

Nie to co "Shutter" - ten horror wystraszył mnie i to porządnie - przyznaję to z ręką na sercu. Ostatni raz się tak bałem kiedy mając 5-6 lat z z czystej ciekawości posmakowałem "Laleczki Chucky" na VHS-ie. Dziś wydaje się to śmieszne, bo Laleczkę Chucky obecni dwudziestolatkowie oglądają jak komedię, ale w tamtym czasie robiła wrażenie szczególnie na przedszkolakach takich jak ja. "Widmo" obejrzałem kilka lat temu w... TVP2. Dasz wiarę? Sam byłem zaskoczony. Horror poleciał późno w nocy, około 2.00. Byłem sam w domu, prawie udało mi się zrobić wspomnianą atmosferę, którą skrupulatnie opisałem na poprzedniej stronie. Efekt był piorunujący. Bałem się później wyjść do łazienki :oops: Seryjnie :twisted:

 

Wiadome, że każdy człowiek jest inny. Jeden może zejść na zawał po takim seansie, a na drugim "Shutter" nie zrobi wrażenia, bo takich azjatyckich horrorów obejrzał już ze 100 w swoim życiu dzięki czemu się zahartował. Czasami zdarza mi się przeczytać komentarze różnych chojraków na Filmwebie piszących pod każdym dobrym horrorem: "Nuda, zanudziłem się", "to była komedia, a nie horror" itp. więc albo są oni pozbawieni układu nerwowego, albo są z tych zahartowanych. Ja na szczęście nie jestem więc może dlatego przeżyłem niezłą frajdę przy oglądaniu "Widma". Poza tym każdy ma swój gust więc rzecz jasna nie gwarantuję, że Ci się spodoba. Tak czy owak obejrzeć warto. Pozycja obowiązkowa dla fanów horrorów. Nawet tych którzy nie przepadają za kinem z krajów Orientu.

 

Ja sam osobiście gustuję w horrorach bardziej lekkich, takich jak "Smętarz dla zwierzaków" czy wymienione już "Dziecko Rosemary", bo jakoś niespecjalnie lubię się bać.

 

Kategorycznie odradzam oglądania wersji amerykańskiej "Shuttera" z 2008 roku. W porównaniu do tajskiego pierwowzoru jest to totalny gniot, który psuje mu opinie. Szkoda twojego czasu.

 

Podsumowując mój wywód napiszę tak. Jeśli chodzi o fabułę to cenię sobie bardziej inne tytuły, natomiast jeśli ktoś chcę uzyskać efekt drżenia, zastraszenia, przerażenia to "Shutter" w mojej opinii nie ma sobie równych. W swoim gatunku jest to absolutny numer jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Z tego co ostatnio oglądałem to mogę polecić horror komedia pt"Postrach Nocy" ale tylko pierwszą część ponieważ druga bardzo słaba a także dość nieprzewidujący i wciągający Thriller z Kate Beckinsale , Jim Sturgesso oraz Ben Kingsley w rolach głównych pt."Eliza Graves".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj obejrzałem trochę filmu Abraham Lincoln kontra zombie w TV 4. Nie był taki zły, ale też nie powalał.

 

Z horrów polecam Żywe trupy choć jest to oczywiście serial, mimo, że ostatnio sporo w nim wątków około obyczajowych, to ciągle lubię go ogladać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...