Skocz do zawartości

Zdjęcie

MUX VIII

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2313 odpowiedzi w tym temacie

#2301 support458

support458

Support Team

• Support Team
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1905 postów
  • Od: 01 mar 2015
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 grudzień 2017 - 22:53

Polegam wyłącznie na informacjach technicznych nadawcy sygnału EMITEL, więc chyba nie ma o czym dyskutować.

https://www.emitel.p...y-emisji-dvb-t/

Użytkownik support458 edytował ten post 30 grudzień 2017 - 22:57

EVOBOX PVR - Rulez

PS "Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest Twoim obowiązkiem."

#2302 jaszek

jaszek

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 213 postów
  • Od: 11 sie 2017
  • LokalizacjaOstróda (okolice)

Napisano 30 grudzień 2017 - 23:01

Najbardziej wiarygodne informacje o parametrach emisji są wg mnie - poza oczywiście UKE - na stronach operatorów, w tym przypadku Emitel:

https://www.emitel.p...y-emisji-dvb-t/

MUX-8 nadaje w polaryzacji poziomej, zarówno z Olsztyna jak i Kisielic k. Iławy. Antena była zwrócona prawidłowo na 100%. 

(...)Antenę należy kierować na najbliższy nadajnik, a nie na nadajnik "jak ma sąsiad".

W naszym regionie mamy inny problem. Jakiś [beep] zaprojektował MUX-3 tak, że na kanale 29 (ten nadający z mocą 50 kW) zamiast TVP Olsztyn jest TVP Gdańsk. I wszyscy, ale to wszyscy mający skierowaną antenę na Iławę i mieszkający w Ostródzie i okolicach pozbawieni są odbioru TVP Olsztynm czyli stacji regionalnej właściwej dla miejsca zamieszkania. K. 26 - posiadający TVP Olsztyn - odbiera fatalnie w tej okolicy, natomiast kanał 29 można odebrać "na gwoździu". 

Kabel został wymieniony na nowy, wzmacniaczy nie stosuję również, wywalam je również z siatek. 

Stara zardzewiałą siatka zwrócona jest tak samo i działa ten iławski MUX-8. Dodam jeszcze, że w moim domu jest tak samo (ta sama okolica). 20-letnia siatka łapie mi MUX-1, MUX-2, MUX-3 oraz MUX-8 z Iławy będąc odwrócona do niej tyłem. Dodatkowo jest pochylona o 45 stopni w bok, ponieważ odbieram na niej również MUX-4 z Ostródy nadający w polaryzacji pionowej (jestem klientem TV Mobilnej CP).

Nie znam się na tym tak dobrze i naprawdę już nie wiem co jest nie tak z tymi wszystkimi nowymi i wieloelementowymi antenami, po prostu nie widzą MUX-8 i tyle.

Użytkownik jaszek edytował ten post 30 grudzień 2017 - 23:03

#2303 support458

support458

Support Team

• Support Team
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1905 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 grudzień 2017 - 23:07

Akurat mam dwie instalacje w Iławie, odbiór z Kisielic jest idealny na antenach kierunkowych bez wzmacniaczy. Wszystkie MUX odbieram zawsze tylko z Kisielic. Problem jest wtedy kiedy ktoś instaluje wzmacniacze w antenie a kanały instaluje w dekoderze automatycznie.

Dekoder zaczyna zbierać sygnał z dwóch nadajników SFN Olsztyn Pieczewo i Iława Kisielice.

Dlatego należy instalować kanały ręcznie tylko z częstotliwości najsilniejszych nadajników z Kisielic.

W przypadku MUX3 to musi być k.29. Jeśli chodzi o przydział kanałów TVP info do nadajników, to o tym decyduje TVP.

Na jednej z instalacji w Iławie mam również doinstalowane kanały z Olsztyna MUX 3 na k.26, ale to zależy czy odbiornik DVB-T pozwala na taką kombinacje. Wszystko da się zrobić ale podstawa to wiedza i miernik sygnału :)

Użytkownik support458 edytował ten post 30 grudzień 2017 - 23:11

EVOBOX PVR - Rulez

PS "Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest Twoim obowiązkiem."

#2304 jaszek

jaszek

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 213 postów

Napisano 30 grudzień 2017 - 23:11

Kanały oczywiście instalowałem ręcznie wg wykazu ze strony Emitel, kanałów więc na pewno nie pomyliłem. Ponadto dla ścisłości - nie jestem z Iławy a z okolic Ostródy (a dokładniej z okolic Miłomłyna). 

(...)W przypadku MUX3 to musi być k.29. Jeśli chodzi o przydział kanałów TVP info do nadajników, to o tym decyduje TVP.

(...)

No właśnie. I tu jest TVP Gdańsk, pomimo, że miażdżąca część widzów z tej lokalizacji mieszka w Warmińsko-Mazurskiem. 

Użytkownik jaszek edytował ten post 30 grudzień 2017 - 23:11

#2305 support458

support458

Support Team

• Support Team
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1905 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 grudzień 2017 - 23:15

Miłomłyn ma rzeczywiście poważny problem z odbiorem tv, ze względu na niskie położenie ;) Możesz łapać sygnał z odbicia, dlatego siatka lepiej się sprawdza. Jeśli odbiornik ma problemy z odbiorem sygnału w SFN, to jednym wyjściem jest zastosowanie anteny mocno kierunkowej, tak aby wymusić odbiór tylko z jednego nadajnika.

Użytkownik support458 edytował ten post 30 grudzień 2017 - 23:18

EVOBOX PVR - Rulez

#2306 jaszek

jaszek

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 213 postów

Napisano 30 grudzień 2017 - 23:16

To by tłumaczyło problemy z MUX-8 u wszystkich osób nie będących posiadaczami rozsypujących się siatek :)

#2307 tomekjot

tomekjot

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 901 postów
  • Od: 18 mar 2012
  • LokalizacjaChełm- woj. Lubelskie

Napisano 04 styczeń 2018 - 16:11

Zauważcie, że Eurosport uruchomi kanały dedykowane na Zimowe Igrzyska olimpijskie. Moim skromnym zdaniem, TVP może tak zrobić wykorzystując przydział na MUX-8. 

Wprawdzie Polsat kupił kanały Eski, jednak TVN może kupić teraz SPI i  WP, wtedy szanse trochę się wyrównają. 

LG 42LB670V (wcześniej: Ferguson Ariva 250 Combo), internet MM 60 Mb+Moduł MMP CI+MiniBox+PAKIET HD+Wi-Fi MUX 1,2,3,8 +FTA HB/ASTRA 19.2+ IPLA MIX (0,00 zł)- płatne 50,02 zł/m-c od 6 m-ca

#2308 lukjan

lukjan

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Od: 08 lut 2015
  • LokalizacjaTychy, dz. Urbanowice

Napisano 04 styczeń 2018 - 16:14

Jeszcze lepiej, mogli wykorzystać hybryda w mux 8 :)

Łukasz Janik

nad. kosztowy.

mux 1, 2, 3, 8 i lokalny z tvs

#2309 Marek79

Marek79

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1559 postów
  • Od: 11 gru 2012

Napisano 04 styczeń 2018 - 17:46

Moim zdaniem na mux8 przydałby się kanał z starociami filmowo-serialowymi.

Ja wiem że są inne takie kanały ale są płatne niestety.

#2310 Marko 345

Marko 345

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Od: 21 mar 2013
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 04 styczeń 2018 - 17:58

Pytanie zasadnicze kiedy TVP coś uruchomi na tym muxie.

NC+  CP  Smart HD+

Cryptobox 652 HD    HOT BIRD 13°E +  ASTRA 19,2° 

DVB-T Sucha Góra Mux 1, 2, 3, 8

#2311 zerojedynkaX

zerojedynkaX

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1440 postów
  • Od: 04 gru 2013
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 12 styczeń 2018 - 18:36

http://satkurier.pl/...na-mundial.html

Z tego co piszą to TVP uruchomi się w mux-ie 8 latem tego roku, a więc dwa lata po uruchomieniu tego multipleksu.

Multimedia Polska-Południe : superbox+HD+2 x moduł CAM (multiroom) +net 30Mb z wi-fi

#2312 Marko 345

Marko 345

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Od: 21 mar 2013
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 12 styczeń 2018 - 18:51

Pożyjemy zobaczymy czy prezes TVP dotrzyma słowa.

NC+  CP  Smart HD+

Cryptobox 652 HD    HOT BIRD 13°E +  ASTRA 19,2° 

DVB-T Sucha Góra Mux 1, 2, 3, 8

#2313 K63

K63

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Od: 28 cze 2012

Napisano 12 styczeń 2018 - 21:06

To jest bodajże trzeci termin obiecywany przez Kurskiego, więc o trudno tutaj mówić o dotrzymywaniu słowa.

Pierwszy był luty 2017, drugi - luty 2018 (przed olimpiadą), teraz trzeci - maj/czerwiec 2018.

Tymczasem Emitel konsekwentnie dąży do zmiany rezerwacji częstotliwości mux-8.

CryptoBox 652HD Combo/CRT / Ferguson ARIVA 210 Combo / NC+/Splitter SmartWi / MABO 105cm / zez 2 x Twin ABOVIO

#2314 jaszek

jaszek

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 213 postów

Napisano 13 styczeń 2018 - 08:06

Poukładajmy fakty. Pierwszy termin był, jak ustawodawca (dokładnie to akurat tym zajmował się Krzysztof Czabański) obiecał nowelizację ustawy, która miała uleczyć finansowanie mediów publicznych. Podobnie było później. Złożyło się też to z  czasem, gdy Kurski walczył o utrzymanie fotela prezesa. Potem Pan Czabański rakiem wycofał się ze swoich pomysłów, więc i Kurski się wycofał. Pamiętajcie, że za finanse TVP odpowiada prezes, nie ustawodawca. 

Zapewne większość obecnych to na forum nie płaci abonamentu RTV (patrząc na statystyki ogólnopolskie), więc akurat te osoby powinny rozumieć skąd problemy. Po prostu nie ma na to pieniędzy!!! Jeśli Kurski dostanie obiecaną z budżetu państwa dotację (rekompensata za osoby ustawowo zwolnione z płacenia), to zapewne wsadzi TVP Sport do DVB-T.

Możecie w tym pomóc rejestrując swój odbiornik i wnosząc opłaty abonamentowe. Oglądać chcieliby wszyscy, tylko płacić nie ma komu. 

Poprzedni zarząd też nie miał pieniędzy. Do DVB-T wsadził, zamiast TVP Sport i TVP Seriale, TVP Polonia (bez sensu) i powtórkowy TVP Rozrywka. W tym czasie TVP potraciła też sporo praw, ze skokami na czele (nie wiem jak jest z tym terez bo ten sezon zdaje się miał być ostatnim, czyż nie? Kurski nabył?).

Powtarzam, a doskonale pamiętam obietnicę Kurskiego, że prezes TVP powiedział, że Polacy w zamian za opłatę audiowizualną dostaną wielki sport. Prezes Kurski nie jest tu odpowiednim adresatem uwag. Te powinniście kierować do ustawodawcy.

Użytkownik Barti edytował ten post 13 styczeń 2018 - 15:39
Nie KRZYCZYMY na forum.