Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wybacz, ale napisałeś to samo co ja miałem na myśli tylko innymi słowami :P To co? W końcu który z nas wypisuje "głupoty bez zastanowienia"? ;) A może obaj?

Takich banałów mnie tutaj nie musisz akurat uczyć, bo to są tak bardzo proste zagrywki, że dziecko w podstawówce by je zrozumiało. Nie obrażaj mojej inteligencji XD Żaden nie miał określonej oferty, bo i wymagania były - nie oszukujmy się - żadne. Bo co to za pomysł, żeby napisać "ogólny ale z elementami takimi i takimi"? Przecież to daje nieograniczoną swobodę manipulacji i zmieniania dosłownie każdej składowej. Nie mówiąc już o celowym zubożaniu oferty, żeby "byznes się kręcił, piniążki zwróciły, a pan prezes i paru dyrektorów opływało w luksusach". I potem człowieku oglądaj takie kopie tego co już masz w DVB-T.

Poza tym to wcale nie wyklucza tego co napisałem wyżej. I kto mówi o wszystkich konkretach? WP nawet logotypu nie zaprezentowało. Nazwy są zmieniane co chwila i nigdzie nie jest powiedziane, że jeszcze się coś nie zmieni. Nie mówiąc już o tym, że nie mamy bladego pojęcia kiedy to się wszystko odbędzie ("będzie jak będzie gotowe" "nie jest to zależne ani od tych ani tamtych" to zupełnie inna sytuacja" i co jeszcze? Jak długo będziemy trzymani w niewiedzy? Dla kogo te kanały powstają? Dla nich, dla nas czy dla kogoś innego?). Nic tu się nie klei. Nie dziw się, że ktoś jest niecierpliwy. Każdego by zaczęło irytować to, że nie ma wpływu na to co i kiedy mu się zaoferuje. W końcu niedługo się okaże, że nikt na to już nie będzie czekał, większość to oleje, a widownie będą miały taką jak reszta kanałów - mało wymagającą. I biznes się będzie kręcił, choć poziom niski. "Bo naziemna to dla biedaków jest, a jak chcysz jakość to se płać miliony".

Dlatego mam obawy co do tego czy jest na co czekać. Zazwyczaj jest tak, że im dłużej się coś przygotowuje tym jest gorzej. I oby tu nie było podobnie.

TVP wie co robi. Najlepiej byłoby jakby na końcu uruchomili swoje propozycje na końcu, kiedy pozostali już zdążą się nawzajem powybijać, zmienić nazwy, pociąć koszty, zdechnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z formalnego punktu widzenia, nadawca nic nie musi prezentować do dnia startu - nawet loga. Wszystko zależy od dobrej woli. Po co, więc te wyrzuty? Wszystko w swoim czasie.

 

A warunki konkursu były takie, żeby specjalnie nie ograniczać nadawcom udziału. Przy konkursach na MUX-1 pojawiały się głosy, że tematyka za bardzo zawężona.

 

Poza tym, kanały w koncesjach mają określone terminy, do których muszą uruchomić emisję. Więc nieprawda, że nie wiemy.

Ciebie irytuje raczej to, że nikt ci wszystkiego nie wyłożył od a do z, prostym i zrozumiałym językiem. Nie ma planów, który można by wykreślać punkt po punkcie. ;)

 

Loga i nazwy to właściwie tylko kosmetyka, można je dopieszczać dowoli do dnia startu. Nawet ze sto razy. Nie masz po co się z tego powodu irytować.

 

Po kanałach NTC, niezależnie od ich tematyki, nie spodziewałbym się nigdy cudów. Tutaj jedynym źródłem dochodu są reklamy, więc ramówki nowych kanałów będą zależne od oglądalności. Zapowiedzi, nawet najbardziej optymistyczne, zawsze skończą się optymalizacją. To nieuniknione. Nie ma co się podniecać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudów może się nie należy spodziewać, ale chociaż czegoś co by dało się oglądać. I żeby oferta była w miarę zróżnicowana.

Nawet jeśli mają narzucone terminy to i tak pewnie któryś przekroczy. Nawet jeśli miałby płacić karę :P

Może nie od a do z, może nie prostym językiem, ale tak żeby było wiadomo: jakie logo, jaka nazwa, kiedy start. I żeby to było na 100% pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kar. Przeciąganie terminu grozi po prostu utratą koncesji. A to oznacza olbrzymie straty dla nadawcy, więc stanowi odpowiednią motywację. Nie ma więc obaw, że ktokolwiek odważy się przeciągać start. ;)

 

Logo i nazwa, jak mówiłem, nie są potrzebne ci do szczęścia. A nadawca właśnie teraz ma czas na ich dopracowanie i ew. zmiany. Dla widza będzie się liczyła ramówka, którą jeszcze zdąży poznać przed startem. Data startu kanału nie wystarczy ogólna? Zapewne jej jeszcze nie znają, bo trwają negocjacje z Emitelem. A podawanie jej w ciemno, i potem jej przesuwanie, byłoby nienajlepszym rozwiązaniem.

 

Właściwie, to chcesz sprzecznych rzeczy. Na 100% deklaracje jest za wcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma żadnego wpływu na start kanału. Nawet jeśli wygrają w sądzie to skończy się co najwyżej na odszkodowaniu dla nadawcy od KRRiT. Startu MUX-8 już nikt nie powstrzyma.

Decyzje i koncesje KRRiT są ważne i sąd nie ma prawa ich zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Startu MUX-8 już nikt nie powstrzyma.

 

Startu to może nie. Ale patrząc na to co się dzieje to zawartość programowa może być zupełnie inna niż uchwaliła to KRRiT. I zrobią to choćby miało to niewiele wspólnego z prawem. Co najwyżej zmienią prawo (a może i konstytucję).Cztery liberalne programy nie przejdą w tej konserwie politycznej.Nowa KRRiT dorzuci (wymieni) coś na konserwatywno-klerykalne to (może) wtedy przejdzie. Do końca roku trochę czasu,po ŚDM wiele może się zadziać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby tak było. Owszem - mogłyby zajść pewne zmiany ale aż takich radykalnych bym się nie spodziewał.

Nawet jeśli to tych konserwatywno-klerykalnych za dużo na rynku nie ma. Oprócz obecnego już w naziemnej TV Trwam jest tylko jeszcze TV Republika, która przecież nie jest w zbyt dobrej kondycji. Rydzyk nie jest też aż takim krezusem żeby uruchomić nowy kanał - niby stworzył tą jakąś "Tilmę", ale to jest malutki twór na razie jedynie do internetu.

Prędzej ktoś zbankrutuje niż zostanie wyrzucony przez nowe władze. Jest chyba tylko jeden gracz, który może przeżyć i jedno i drugie. Metro oczywiście xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąd administracyjny ma pełne prawo uchylić bledną decyzje. Od tego jest postępowanie sądowe. Chyba, że nastąpiły nieodwracalne skutki prawne, to wtedy właśnie odszkodowanie

Owszem, ale to może uchylić tylko, jeśli doszło do jakiś nieprawidłowości proceduralnych. Tak zwyczajnie, nie może nakazać KRRiT zmiany swojej uznaniowej decyzji.

 

Ale patrząc na to co się dzieje to zawartość programowa może być zupełnie inna niż uchwaliła to KRRiT. I zrobią to choćby miało to niewiele wspólnego z prawem. Co najwyżej zmienią prawo (a może i konstytucję).Cztery liberalne programy nie przejdą w tej konserwie politycznej.Nowa KRRiT dorzuci (wymieni) coś na konserwatywno-klerykalne to (może) wtedy przejdzie. Do końca roku trochę czasu,po ŚDM wiele może się zadziać !

Nic takiego nie będzie miało miejsca. Poza Polskim prawem, jest jeszcze prawo Unijne. A do zmian Konstytucyjnych nie mają wystarczającej większości. Nie widzę żadnych sensownych opcji, żeby zmienić skład MUX-8. Będą mogli co najwyżej sterować nowymi organami tak, żeby przy następnych przetasowaniach w NTC, to oni decydowali. Ale to na razie odległa przyszłość. W chwili obecnej start MUX-8 zależy już tylko od Emitela i nadawców.

 

Bardziej martwiłbym się o te multipleksy lokalne, a szczególnie o ten eksperymentalny TVN'u w Wa-wie. Tutaj może być ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jak miło, że 3/4 artykułu jest dostępne tylko za opłatą. Macie ten swój kapitalizm. Myślę, że prywatyzacja powietrza byłaby doskonałym rozwiązaniem.

Żeby nie było,że jestem poza tematem. Nic tam się ciekawego nie dowiecie, oprócz tego że stan prac nad tym multipleksem się nie zmienił. Można się rozejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balszoje spasiba, Towarzyszu @ssszaman. 
Jak tak to czytam wszystko to zapowiadają się nam nie tylko ogólne kanały, które swoją ogólnością zarażą inne, już obecne w DVB-T ale i bardzo "pluralistyczne". Wszystkie 4 z konkursu zapowiadają się bardzo antyrządowo :P Sporo dziennikarzy i pismaków wyklętych się już przykleiło do swoich nowych pracodawców. Jeszcze to, że to niby polscy nadawcy. Tak, Agora czy Onet tacy rodzimi bardzo :D WP też widzę bardzo liberalne, patrząc po tym kogo zatrudnia i jakie akcje promuje (no ta z Shegumo sugerująca, że #imigrancispoko na przykład). ZPR zaś kombinuje z Kulczyckim. Nono, będzie ciekawie.
 
A tutaj mały taki ścisk tylnych kończyn z mojej strony (inny niż to wyżej co napisałem):

 

Jak dla mnie ten cały MUX 8 nie powininen w ogóle powstawać, a już na pewno nie w takiej postaci. Marnotrawstwo miejsca i nic poza tym.

 

Edytowane przez dustman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie bardzo wierzę ,że te 4 komercyjne kanały zobaczymy w grudniu. Znajdą tysiąc powodów na "nie" i dadzą słuszne i usłużne programy , a nowa KRRiT już coś wymyśli żeby obejść prawo. Start mux-a8 tak bardzo jest odwlekany,że budzi to mniej lub bardziej uzasadnione podejrzenia.Emitel startując w sierpniu i emitując kontrolne obrazy traci na tym.Musi być zgodny z prawem,dlatego startuje.

A było dać same popularno-naukowe i nie byłoby problemu ( D-MAX np.).  :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...