Skocz do zawartości

Dom


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

''Dom'' jest to 25-odcinkowy polski serial, który był emitowany przez ponad trzy dekady. Pierwszy odcinek serialu wyemitowano w 1980 roku, gdzie kolejne najnowsze odcinki emitowano w latach 1983, 1988, 1999 i 2000. Głównymi bohaterami serialu byli mieszkańcy kamienicy znajdującej się na ulicy Złotej 25 w Warszawie, gdzie akcja serialu odbywała się w latach 1945-1980. Co do bohaterów serialu to bardzo uwielbiałem rodzinę Talarów, Lermaszewskich, Wrotków, pana Popiołka czy pana Prokopa i jego szwagra. Także cytaty z tego serialu takie jak np. ''Koniec świata'', ''Dla mnie to małe piwo przed śniadaniem'' czy ''Jak czekista z czekistą'' stały się bardzo kultowe.

 

Nie uwielbiałem natomiast odcinków z 2000 roku, w którym było przede wszystkim za mało Andrzeja, gdzie wiele wątków poświęcono jego synom. Najbardziej spośród scen to uwielbiałem m.in scenę z odcinka 19, w której niemal wszyscy mieszkańcy kamienicy oglądali za pomocą kolorowego Rubina Mistrzostwa Świata '74. Oraz wzruszającą scenę z odcinka 25, w którym m.in zmarła Ewa Talar (gdzie jej ostatnią wolą było to, żeby rodzina zawsze była razem), gdzie na końcu pokazano wszystkie sceny z serialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Chciałbym wrócić do tematu serialu "Dom"

Ostatnio serial jest często powtarzany na kanale Kino Polska.

Ciekawostką jest fakt że kolejna powtórkowa emisja serialu w KP rozpocznie się od 1 lutego o godzinie 16:00 z powtórkową emisją dzień później o 14:00.

Zauważyłem też że odcinki nakręcone w 1996 i 1997 były emitowane w TVP1 od 21 lutego 1999 do 4 kwietnia 1999, a te które były nakręcone w 2000 od 19 listopada 2000 do 17 grudnia 2000.

Edytowane przez Telewizja Urbanski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...