Skocz do zawartości

Mundial - BRAZYLIA 2014


ezequiel93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niech wypożyczą od nas Robercika Lewandowskiego albo Zlatana :) Dla mnie Kolumbia to kolejny przereklamowany zespół po Belgii.

Trudno mówić o przereklamowaniu jak się spojrzy na to gdzie grają i ile są warci piłkarze reprezentacji Belgii...

Inną sprawą jest to, że Belgowie wracają na wielki turniej po latach i mają małe doświadczenie.

http://www.transfermarkt.pl/pl/belgia/s ... _3382.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Stawiam, że z ich grupy wyjdzie Rosja i Korea Płd. Tak samo Szwajcarzy przereklamowani. Z ich grupy wyjdzie Francja i Ekwador.

 

Szwajcarzy moim zdaniem nie są przereklamowani. Zauważ, że w tej reprezentacji nie ma gwiazd tylko gracze wciąż będący na dorobku lub piłkarze niedocenieni. Szwajcarzy nie aspirują do miana mistrza świata, nie są też typowani przez ekspertów do walki o medale. W przeciwieństwie do Belgii, która w opinii wielu będzie walczyć o miejsca 1-4.

 

Ja się do tego grona optymistów nie zaliczam. Po cichu liczę na wpadkę Belgów, bo jak już wspomniałem - będę trzymał kciuki za innych na tym turnieju.

 

http://www.sport.pl/mundial2014/1,128351,15326412,MS_2014__Falcao_nie_zagra_na_mundialu.html

 

Wielka szkoda, bez Falcao atrakcyjność Kolumbii znacznie spada, a grupa C może być katorgą dla przeciętnego kibica przed telewizorem.

 

Niepewna jest też dyspozycja Guarina, Zunigi i Armero. Pierwszy z nich jest na cenzurowanym w Interze po tym jak uporczywie naciskał na transfer do Juventusu. W ostatnich meczach nie łapał się nawet na ławkę rezerwowych. Zuniga natomiast od dłuższego już czasu leczy kontuzję, która okazała się być bardzo skomplikowaną. Armero zaś dopiero co zmienił klub, zmienił ligę, zmienił kraj. Nie wiadomo czy się zaaklimatyzuje w nowym środowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Czasu jeszcze trochę zostało, ale pojawił się niecny plan przeprowadzenia typowania MŚ. Zainteresowanych zapraszam na PW, abym miał pogląd ile osób byłoby chętnych bawić się w takim typerze.

To pomoże nie tylko mi, ale być może przyszłemu zwycięzcy poszczycić się ładnym niebieskim kolorkiem przez pewien czas.

Czekam także na uwagi, propozycje dot. sposobu prowadzenia typowania, czy mojej osoby(może ktoś mnie nie lubi i wolałby, aby typowanie poprowadził ktoś inny :> )

Powoli kończy się zabawa "EUROPA TYPER 2013/2014" więc nie zagracimy forum typowaniami, nie powinno być problemów z regulaminem i można ruszać 8)

 

Proszę nie pisać w tym wątku. Nie będzie niepotrzebnego offtopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bośnia i Hercegowina podała skład na nadchodzący mundial w Brazylii. W składzie zabrakło piłkarzy z T-Mobile Ekstraklasy którzy byli faworytami do powołania (Stojan Vranjes z Lechii Gdańsk i Semir Stilic z Wisły Kraków)

 

Skład reprezentacji Bośni i Hercegowiny na MŚ w Brazylii:

 

-Bramkarze: Asmir Begović (Stoke City), Jasmin Fejzić (Aalen), Asmir Avdukić (Borac)

 

-Obrońcy: Emir Spahić (Bayer Leverkusen), Sead Kolasinac (Schalke), Ognjen Vranjes (Elazigspor), Ervin Zukanović (Gent), Ermin Bicakcić (Eintracht Brunszwik), Mensur Mujdza (Freiburg), Toni Sunjić (Zoria).

 

-Pomocnicy: Sejad Salihović (Hoffenheim), Miralem Pjanić (Roma), Senijad Ibricić (Erciyesspor), Izet Hajrović (Galatasaray), Haris Medunjanin (Gaziantepspor), Senad Lulić (Lazio), Avdija Vrsajević (Hajduk),

Zvjezdan Misimović (Guizhou Renhe), Anel Hadzić (Sturm), Muhamed Besić (Ferencvaros), Tino Susić (Hajduk).

 

-Napastnicy: Vedad Ibisević (Stuttgart), Edin Visca (Istanbul BB), Edin Dzeko (Manchester City).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W reprezentacji Hondurasu są m.in. wypożyczony z Wisły Kraków do chińskiego Quingdao Jonoon Chavez oraz były gracz GKS Bełchatów, a obecnie występujący w Realu Espana San Pedro Sula Costly. Do Brazylii pojedzie też pomocnik Oscar Boniek Garcia Ramirez, któremu rodzice dali imię na cześć słynnego polskiego piłkarza Zbigniewa Bońka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z konferencji TVP w TVP Info:

Szpaq, Laskowski, Iwański i Jasina jadą na Mundial do Brazylii komentować.

Michał Zawacki, Jacek Jońca i Sławomir Kwiatkowski zostają na Woronicza w rezerwie.

 

Wśród ekspertów sprowadzili z nc+ Grzegorza Mielcarskiego i Kamila Kosowskiego.

Współkomentatorami będą także Marcin Żewłakow i Rafał Ulatowski.

 

Potwierdzenie:

http://mundial2014.tvp.pl/15099981/mund ... z-wiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę zawodników którzy kiedyś występowali w polskiej ekstraklasie a będącym pewnym udziału w mundialu jest Brazylijczyk Paulinho aktualnie grający w Tottenhamie.W przeszłości w sezonie 2007/08 rozegrał 17 spotkań w barwach ŁKS-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scolari powołał 23-osobową kadrę: http://www.radiobrazylia.pl/henrique-he ... a-mundial/

 

- bramkarze – Julio Cesar (Toronto), Jefferson (Botafogo), Victor (Atletico MG)

- stoperzy – Dante (Bayern), David Luiz (Chelsea), Henrique (Napoli), Thiago Silva (PSG)

- boczni obrońcy – Daniel Alves (Barcelona), Maicon (Roma), Marcelo (Real), Maxwell (PSG)- defensywni i środkowi pomocnicy – Fernandinho (Manchester City), Hernanes (Inter), Luiz Gustavo (Bayern), Oscar (Chelsea), Paulinho (Tottenham), Ramires (Chelsea), Willian (Chelsea)

- skrzydłowi – Bernard (Szachtar), Hulk (Zenit), Neymar (Barcelona)

- środkowi napastnicy – Fred (Fluminense), Jo (Atletico MG)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wisła ponieważ Chavez został wypożyczony , zrobiłem małą symulacje i do ciekawych starć faworytów może dojść już w 1/8 finału Brazylia może wpaść na Holendrów lub Hiszpanów , Ciekawie było by jakby Grecy awansowali i wpadli na Włochów :mrgreen: kolekcjonuje z was ktoś naklejki piłkarskie z mundialu ( mam kilka , z ostatnich mś brakło mi tylko 1 szt. Gronkiera z Dani :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek Laskowski,Maciej Iwański,Dariusz Szpakowski,Jacek Jońca,Michał Zawacki,Tomasz Jasina,Sławomir Kwiatkowski - komentatorami meczow fazy grupowej MS 2014 w TVP. Wspolkomentatorami beda: Rafał Ulatowski, Marcin Żewłakow, Grzegorz Mielcarski, Jacek Zieliński, Radosław Gilewicz, Kamil Kosowski, Jacek Magiera. Duzy plus dla TVP za Mielcarskiego i Gilewicza.

 

Pary komentatorskie meczow fazy grupowej: http://sport.tvp.pl/2014fifaworldcup/15 ... i-mikrofon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek Laskowski,Maciej Iwański,Dariusz Szpakowski,Jacek Jońca,Michał Zawacki,Tomasz Jasina,Sławomir Kwiatkowski - komentatorami meczow fazy grupowej MS 2014 w TVP. Wspolkomentatorami beda: Rafał Ulatowski, Marcin Żewłakow, Grzegorz Mielcarski, Jacek Zieliński, Radosław Gilewicz, Kamil Kosowski, Jacek Magiera. Duzy plus dla TVP za Mielcarskiego i Gilewicza.

 

Pary komentatorskie meczow fazy grupowej: http://sport.tvp.pl/2014fifaworldcup/15 ... i-mikrofon

Było wiadomo od ponad tygodnia z tej strony: http://sportnaekranie.pl/wszystkie-mecz ... rtych-tvp/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadchodzi Mundial, a więc czas na flashbackowe wspominki wielkich turniejów :) Ja to dość późno zacząłem się interesować piłką na poważnie. Datuje to na 1997 rok, czyli gdy miałem 10 lat. Tzn lubiłem se pokopać z kolegami na ulicy, wiedziałem że jest jakaś tam Legia, Widzew, Naprzód ( :) ), że był Pele, Maradona itd. Ale nie śledziłem żadnych rozgrywek, nie wiedziałem kto jest mistrzem Polski (choć domyślałem się że Legia lub Widzew, bo to był ich czas i ludzie lubili jednych albo drugich), nie miałem pojęcia o klasach rozgrywkowych itd, itp. Wiadomo że kojarzyło się najbardziej znanych piłkarzy, no bo chłonęło się wiedzę ze środowiska, a wiadomo że mężczyźni/chłopacy gadają głównie o piłce. Ale mecze mnie nudziły. I na żywo i przed TV.

Np nie miałem pojęcia że jest jakieś EURO '96, nie interesowało mnie to w ogóle. Wolałem wrestling. A później normalnie przełom, nawet nie wiem czemu. Nie potrafię odnaleźć konkretnego powodu. Zaczęło się Bravo Sport (pamiętacie plaster na nos i okładkę z Mięcielem?) i inne gazety. Zacząłem się pasjonować i już. Może po prostu zrozumiałem tą zayebistość i tyle. No i to że mężczyźni muszą kochać piłkę. Wiedzę piłkarską szybko chłonąłem jak gąbka. Gdybym inną wiedzę (szkolną) tak szybko chłonął, to pewnie przed dwudziestką byłbym profesorem habilitowanym. Śledziłem i bieżące rzeczy i statystyki, jak również poznawałem futbolową historię. A dzisiaj interesuję się tym kompleksowo - od Ligi Mistrzów do świętokrzyskiej B-klasy. W każdym razie, o ile nie miałem pojęcia o EURO '96, o tyle na punkcie MŚ '98 oszalałem. I chyba do dziś jest to mój ulubiony turniej, bo pierwszy świadomy. No i wiadomo - beztroskie dzieciństwo i tak dalej. No a dziś? Jakie to czasy, że Kamerun pluje się o kasę. Ledwo co bambusy zeszli z drzewa, a już roszczenia jakieś. Francji kibicowałem w finale MŚ '98, ale dzisiaj irytują mnie bo są kpiną z europejskości. Nagromadzenie murzynów i arabów jest tam zbyt duże dla mojej percepcji. Nie żeby w 1998 było mniejsze, ale wtedy byłem dzieckiem i po prostu liczyłem że zleją Brazylię, bo generalnie nie przepadałem wtedy za nimi, bo wszyscy ich mieli za takich faworytów i pewniaków. No i wszyscy im kibicowali, a ja nie lubię raczej drużyn które wszyscy lubią. A na tych MŚ będę kibicował najbardziej Meksykowi, Australii, Anglii, no i może trochę Japonii oraz Bośni i Hercegowinie. Nie umiem klasyfikować zayebistości poszczególnych turniejów. Mogę jedynie stwierdzić że na pierwszym miejscu mimo wszystko France '98, a na drugim ex aequo wszystkie turnieje w których uczestniczyła Polska plus EURO 2000.

 

MŚ 1998 - Wspaniałe czasy. Wielki plakat z wynikami na ścianie. Ceremonia otwarcia. Footix, Mustapha Hadji, "Top Gol" (ktoś pamięta tę gazetę), Jose Luis Chilavert, słynna czerwona dla Beckhama, Luis Hernandez, ćwierćfinał Francja - Włochy i zbliżenie kamery na włochatą d**ę Pagliuki przed karnymi, duński dynamit zatrzymany dopiero przed Brazylię, no i słynny finał.

 

ME 2000 - Genialny turniej, genialne mecze (w ogóle na ME chyba są najlepsze). Wygrana Anglii z Niemcami. Ale za to porażki Anglii z Portugalią i Rumunią. Genialna bramka Figo, Anglia i Niemcy nie wychodzą z grupy, debiut Słowenii na wielkim turnieju, ultrasuperowy mecz Hiszpania - Jugosławia (4:3), słynna ręka Xaviera, złoty gol w finale.

 

MŚ 2002 - Pierwszy raz za mojego życia Polska na wielkim turnieju, co za tym idzie genialna atmosfera, wszechobecne gadżety, monety z piłkarzami. Ale też trochę dziwne mistrzostwa, częściowo kodowane przez Polsat, nie miało to niby znaczenia bo można było obejrzeć wszystkie mecze na niemieckich ARD/ZDF, jednak i tak sporo się nie zobaczyło ze względu na nietypowe godziny (niektóre mecze były bodajże o 8:00 czasu polskiego). Do tego to ohydne przepychanie Korei budzące niesmak do dziś, sztywność azjatyckich kibiców, symulka Rivaldo. Ale obecność Polski wszystko rekompensowała, bo to zawsze inaczej jak nasi są, a z tej wygranej z USA naprawdę była wielka radocha, mimo że to już nic nie dawało. Ostatni mój turniej z Bravo Sport, które już stało się zbyt dziecinne dla mnie, zresztą plakat z wynikami miałem już z Przeglądu Sportowego i wszelkie skarby kibica już z niego. W ogóle to tradycja że od '98 zawsze mam plakat na wpisywanie wyników. No i o ile się nie mylę, ten turniej był debiutem gmochowych analiz i rysowania. Super występ Senegalu i słabiutki Francji.

 

ME 2004 - Grecka sensacja, Łotwa zamiast Polski, thriller Portugalia - Anglia z rzutami karnymi. Na finał Portugalia - Grecja robię sobie grecki wianek z winogrona.

 

MŚ 2006 - Legendarny turniej. Nigdy nie popierałem jeżdżenia po Engelu, Janasie czy Beenhakkerze. Za każdym razem nie wyszliśmy z grupy. Ale przechodziliśmy eliminacje w dobrym stylu i przynajmniej na tych trzech turniejach byliśmy. Nie liczę EURO 2012, bo tam udział był pewny. Przy takim stanie w jakim jest teraz nasza piłka, to człowiek naprawdę docenia tamte czasy. Znowu była fajna mundialowa Polakomania i było wiele nadziei, ale było wspaniale jeśli chodzi o atmosferę. Australia wyszła z grupy, blamaż Serbii i Czarnogóry, Anglia znowu przegrała w karnych. No i słynny cios z główki Zidane'a.

 

ME 2008 - Znowu Polska na wielkim turnieju! Brak jakiejkolwiek brytolskiej drużyny. Blamaż Francji i początek supremacji Hiszpanii.

 

MŚ 2010 - Genialny turniej, ale wkurzająca atmosfera na trybunach (bzyczące wuwuzele). Anglia - farciarze w fazie grupowej. Świetny występ Ghany i szalony klasyk Ghana - Urugwaj. Pogrom Korei Północnej w wykonaniu Portugalii. Nadspodziewanie dobre występy Słowacji i Nowej Zelandii.

 

ME 2012 - No co tu dużo pisać. Świetna sprawa, tylko że Polacy nie wyszli grupy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ME 2000 - Genialny turniej, genialne mecze (w ogóle na ME chyba są najlepsze). Wygrana Anglii z Niemcami. Ale za to porażki Anglii z Portugalią i Rumunią. Genialna bramka Figo, Anglia i Niemcy nie wychodzą z grupy, debiut Słowenii na wielkim turnieju, ultrasuperowy mecz Hiszpania - Jugosławia (4:3), słynna ręka Xaviera, złoty gol w finale.

Pamiętam ten turniej jak dziś wielcy faworyci Holendrzy i pudło Raula z karnego na urodziny

MŚ 2002 - można było obejrzeć wszystkie mecze na niemieckich ARD/ZDF, jednak i tak sporo się nie zobaczyło ze względu na nietypowe godziny (niektóre mecze były bodajże o 8:00 czasu polskiego).

nie było wszystkich meczów tylko najważniejsze min Anglia -Argentyna

 

MŚ 2006 - Legendarny turniej. Nigdy nie popierałem jeżdżenia po Engelu, Janasie czy Beenhakkerze. Za każdym razem nie wyszliśmy z grupy. było wiele nadziei, ale było [beep] jeśli chodzi o atmosferę. Australia wyszła z grupy, blamaż Serbii i Czarnogóry, Anglia przegrała w karnych. No i słynny cios z główki Zidane'a.

Nasi zlekceważyli Ekwador a później Niemcy nas dobili a Janas kucharza na konferencje wysłał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...