Skocz do zawartości

Mundial - BRAZYLIA 2014


ezequiel93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie wszystko o mistrzostwach świata w piłce nożnej - Brazylia 2014. Możecie dzielić się wszelkimi wiadomościami, ciekawostkami i waszymi opiniami na temat turnieju.

 

Znamy już wszystkich finalistów turnieju, 3 grudnia poznamy podział na koszyki przed losowaniem, które odbędzie się 6 grudnia.

 

Sporo informacji o mistrzostwach znajdziecie pod tym linkiem:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mistrzostw ... BCnej_2014

 

Moimi faworytami do zdobycia mistrzostwa są Niemcy, Hiszpania i Brazylia, a czarnym koniem może być Belgia. Jakie są wasze typy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat. Chyba najwyższy czas na otwarcie. Ja ze swojej strony polecam stronę Bartłomieja Rabija --> http://www.radiobrazylia.pl/

Dużo ciekawostek ze względu na znajomości w świecie Latino, informacje z pierwszej ręki.

 

Dodam, że faworytem i to nie tylko na papierze wydaje się wreszcie od dawnych lat Brazylia. Mam nadzieję na przerwanie dominacji Hiszpanów, bo te ich 1:0 do mnie nie przemawia. Ale osobiście myślę, że niespodzianki mogą sprawić jeśli się postarają i pokażą swoją ochotę do gry zespoły Belgii i Kolumbii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo więcej będzie można powiedzieć tuż przed mistrzostwami. Na tę chwilę moi faworyci to Argentyna i Brazylia- zazwyczaj na kontynencie amerykańskim lepiej grały zespoły tamtejsze. Najważniejsza będzie forma i przede wszystkim brak kontuzji najważniejszych graczy typu Messi czy Neymar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Moim zdaniem będziemy mieli piękny finał, w którym zmierzy się Brazylia z Hiszpanią (moje dwie ulubione reprezentacje). Kto wygra nie jestem jednak w stanie przewidzieć. Ponoć ten kto wygrywa Puchar Konfederacji przegrywa mistrzostwa, ale to się może tym razem nie sprawdzić. Niemcy zawsze mocni, ale max trzecie miejsce im mogę wywróżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niemcy nie mają sobie równych. BM obroni LM i GER zdobędzie MŚ. A Bra-Hisz piękny finał? Był finał PK i był to nudny jednostronny finał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszyk 1: Argentyna, Brazylia, Belgia, Kolumbia, Niemcy, Hiszpania, Szwajcaria, Urugwaj

 

Koszyk 2: Algieria, Kamerun, Chile, Wybrzeże Kości Słoniowej, Ekwador, Ghana, Nigeria

 

Koszyk 3: Australia, Kostaryka, Honduras, Iran, Japonia, Korea Południowa, Meksyk, USA

 

Koszyk 4: Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Anglia, Francja, Grecja, Włochy, Holandia, Portugalia, Rosja

 

Jeden z zespołów z koszyka czwartego zostanie wylosowany jako zespół z koszyka drugiego. Przed właściwą częścią losowania odbędzie się szybkie losowanie dodatkowe, wyłaniające, który to będzie zespół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pragnę przypomnieć, że początkowo mistrzostwa świata 1986 miały odbyć się w Kolumbii (były w Meksyku), a np. Zimowe Igrzyska Olimpijskie miały być w Denver (był w Innsbrucku). Tak więc zabranie Mundialu Brazylii nie byłoby czymś nowym, ale osobiście uważam, że do tego nie dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupy MŚ 2014:

Grupa A: Brazylia, Chorwacja, Meksyk, Kamerun

Grupa B: Hiszpania, Holandia, Chile, Australia

Grupa C: Kolumbia, Grecja, Wybrzeże Kości Słoniowej, Japonia

Grupa D: Urugwaj, Kostaryka, Anglia, Włochy

Grupa E: Szwajcaria, Ekwador, Francja, Honduras

Grupa F: Argentyna, Bośnia i Hercegowina, Iran, Nigeria

Grupa G: Niemcy, Portugalia, Ghana, USA

Grupa H: Belgia, Algieria, Rosja, Korea Płd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa A - moim zdaniem dość oczywista do przewidzenia, awansują Brazylia i Meksyk.

Grupa B - Hiszpania faworytem, o 2. miejsce walka między Holandią a Chile.

Grupa C - Kolumbia oczywistym faworytem, ciekawa walka o 2. miejsce w grupie.

Grupa D - "mniejsza" grupa śmierci, tylko Kostaryka jest zdecydowanie słabsza.

Grupa E - Szwajcaria i Francja faworytami (chyba, że Ekwador kogoś wyeliminuje).

Grupa F - Argentyna faworytem, ciekawa walka o 2. miejsce.

Grupa G - prawdziwa grupa śmierci, nie jestem w stanie przewidzieć kto awansuje.

Grupa H - Belgia faworytem, walka o 2. miejsce między Rosją a Koreą Południową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja trzymam kciuki za:

- Kolumbię

- Włochy

- Argentynę

- Francję

- Chile

- Australię

- Ekwador

- Nigerię

 

(kolejność przypadkowa)

 

//

 

Niemcy nie mają sobie równych.

:lol2::lol2::lol2:

 

Żart Ci się udał, a teraz czas na moją ripostę:

 

Niemcy jeszcze nigdy w historii nie wygrali z reprezentacją Włoch na turniejach rangi Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy.

 

Dotychczasowe starcia seniorskich reprezentacji Włoch i Niemiec w meczach "o punkty":

Włochy - Niemcy 0:0 (Mundial 1962)

Włochy - Niemcy 4:3 (Mundial 1970)

Włochy - Niemcy 0:0 (Mundial 1978)

Włochy - Niemcy 3:1 (Mundial 1982)

Włochy - Niemcy 1:1 (EURO 1988)

Włochy - Niemcy 0:0 (EURO 1996)

Włochy - Niemcy 2:0 (Mundial 2006)

Włochy - Niemcy 2:1 (EURO 2012)

 

4 zwycięstwa Włochów

4 remisy

0 zwycięstw Niemców

 

Bramki: 12:6 na korzyść reprezentacji Włoch.

 

Pewnie znowu się narażę fanboyom Bundesligi, ale co tam. Prawda bywa przecież brutalna :twisted:

 

Niemcy to oczywiście zawsze jest faworyt tak jak Brazylia, Włochy, Argentyna itp. ale zejdźmy czasem na ziemię. Pisanie o reprezentacji, która od 24 lat czeka na triumf w Mistrzostwach Globu, że nie ma sobie równych jest co najmniej bezczelnością.

 

Pozdrawiam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że Włosi mogą co najwyżej spotkać się z Niemcami w półfinale. O ile Niemcy do półfinału drogi trudnej raczej mieć nie będą o tyle Włosi prawdopodobnie w ćwierćfinale zagrają z kimś spośród Hiszpania/Holandia/Brazylia. Ponadto Włosi grają w najtrudniejszej grupie na mundialu i nie byłoby żadnej sensacji, gdyby z niej nie wyszli, gdyż poza słabą Kostaryką mają też Anglię i Urugwaj, czyli jeden silny zespół odpadnie już w grupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...