Skocz do zawartości

Odbieram tylko 2 multipleks, pomocy.


mariuszlol23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nie korzystałem do dzisiaj z naziemnej telewizji po wyłączeniu odbiorników analogowych, bo posiadam telewizje satelitarną. Jednak zakupiłem nowy telewizor i podczas skanowania wyszukał z 30 czeskich programów i 8 polskich z multipleksu 2. Multipleksu 1 i 3 nie mam.

Czy położenie anten trzeba zmienić, czy nowe nadajniki są w tych samych miejscach co stare?

 

W analogowej telewizji odbierałem tylko tvp razy 3 i polsat i parę telewizji czeskich. Teraz nie wiem, czy moje anteny nie są przystosowane, czy po prostu są źle ustawione. Na dachu jest ich 4, nie mam pojęcia dlaczego tak dużo, instalacje robił parę lat temu serwis po wypaleniu przez piorun.

 

Mieszkam w Orzeszu ok 30 km od Katowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dodam zdjęcie tej skrzynki, bo w niej jest dużo wtyczek i nie mam pojęcia do której włożyć.

Zlokalizowałem antenę, która odbiera multipleks 2 i dosłownie parę tv czeskich oraz polskie kanały kodowane i radia (2 antena).

Te 2 anteny przechodzą przez małą kostkę i z niej wychodzi jeden kabelek wspólny który jest złożony do wtyczki środkowej (zdj.)

Te dwa kable z prawej i lewej to anteny które tylko czeską tv odbierają.

Może wystarczy włożyć do innej wtyczki, żeby działało, bo tak choćby były popisane kanały na nich.

 

http://zapodaj.net/1034b04628bbb.jpg.html

 

http://zapodaj.net/108d9cc202bb6.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zwrotnica z filtrami kanałowymi. Wygląda to na jakieś autorskie urządzenie, bowiem nie mogę znaleźć dokumentacji do tego.

 

Podejrzewam, że to gniazdo po prawej stronie, gdzie jest napisane "k21-69", to jest wejście szerokopasmowe, także spróbuj podłączyć środkowy przewód do niego, oraz wypnij pozostałe u dołu. Jak nie zadziała, to będziesz musiał wymienić to na zwykły rozdzielacz na dwa gniazda, albo po prostu połączyć ten przewód z jednym z tych wychodzących po lewej stronie (ten który idzie do twojego telewizora).

 

----

 

Można zrobić jeszcze coś innego. Ustaw telewizor (jeżeli tak się da) na kanał 41 i obserwuj poziom sygnału, następnie weź stroik i przestrój obwód dla kanału 47 na kanał 41. Zobacz czy wskoczy sygnał MUX3. Podobnie zrób z kanałem 55, przestrajając z kanału 60. Jeżeli to się uda, to powinieneś mieć wszystkie trzy multipleksy, plus trzy czeskie. Jeżeli się jednak nie da, to zrób to jak opisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...