Skocz do zawartości

Openbox S2


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że Openbox w końcu wypuścił następcę słynnych x-810/x-820/S1 wykorzystywanych także do DX.

Nowy Openbox HD S2 przejął najlepsze cechy swoich poprzedników i uzyskał wsparcie HDTV, DVB-S2, a także formaty kompresji MPEG-2/MPEG-4.

 

Posiada polskie menu.

Nowoczesny procesor 400 MHz - MIPS (Dual Core)

kompatybilny z DVB-S, DVB-S2, MPEG2 / MPEG4 HDTV

1x czytnik kart

tryb Time-Shift automatyczna aktywacja

stabilne działanie wszystkich funkcji PVR

Blindscan

dwa porty USB host -2.0 do różnych urządzeń

Obsługa wielu napędów za pomocą USB-Hub

kompatybilność z systemami plików FAT16/FAT32/NTFS

Odtwarzanie filmów w formacie AVI, MKV

zdjęcia JPEG oraz odtwarzacz MP3,

wbudowany menedżer plików

wyjście cyfrowe HDMI z obsługą do 1080p

w trybie "Dual Screen" - jednoczesne wyjście z różnej jakości obrazu na HDMI oraz wyjścia analogowe

Wbudowany port Ethernet

z kolorowym graficznym menu użytkownika (interfejs)

Szybkie i łatwe aktualizacje oprogramowania, przekazywanie za pomocą dysku USB (bez komputera)

Maksymalny komfort i wygoda

pełnej lokalizacji i jakości WNP Rynek

 

cena oscyluje w okolicach 300zł.

 

th_1.jpg th_s2.jpg th_s4.jpg th_s3.jpg th_s8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W nowym fw v.61 nadal brak opcji blindscan :read: . Trochę nas zrobili w balona :lol2:

Przy okazji mam pytanie do redakcji Satkuriera czy w trakcie testów S2HD odbiornik też nie trzymał ustawień diseqC ?

Sytuacja powtarza się po wyłączeniu odbiornika z hebelka i ponownym załączeniu (u mnie 10/1 oraz 16/1 jest koszmar).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dostałem dziś oficjalne potwierdzenie że model S2 nie otrzyma opcji wyszukiwania blindscan. Zostaliśmy zrobieni lekko mówiąc w balona sprzęt jest jeszcze bardziej okrojony niż model S1 w takim wypadku - szkoda, zawiodłem się bo marka Openbox zawsze kojarzyła mi się z dobrym sprzętem TV-SAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zdejmuję z półki, to by było na tyle. A jest informacja w instrukcji (str. 24) - jestem także rozczarowany. Dobrze, że chociaż podciągnęli spolszczenie w v62 - jest wyraźnie lepiej - skutecznie ich z tym przycisnąłeś :brawo:

 

Dla zwykłego oglądacza powiedziałbym, że odbiornik ujdzie, ale do DX jest skreślony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym spolszczeniem mogło być lepiej ale monitoruje to jeszcze na tyle ile czas wolny pozwala :wink: jeśli znajdziesz jakieś rażące błędy podeślij prosze. Przyznam się że z tym tłumaczeniem też szlo pod gorke bo pierwszy plik który otrzymałem w efekcie nie dało sie w komponować w soft jakaś nie kompatybilność później dostałem drugi który już zrobiłem na perędce. Ogólnie tunerek jest nawet fajny super szybki i prosty w obsłudze ale brak tak podstawowych rzeczy jak na te czasy troche przekreśla go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ponownie ze jeden pod drugim :wink:

Mr. Orbita mam prośbę jeśli to nie kłopot zrób fotkę w wolnej chwili gdzie dokładnie na 24 str. w instrukcji jest o tym wspomniane. Trochę wstyd jestem z płd-wsch. ale rosyjski jest dla mnie jak chiński :lol2: jeśli chodzi o pisownie. Będę u nich pisał i tak już mnie tam nie lubią tzn. na oficjalnym forum openboxa :lol2: wg mnie trzeba im zwrócić na takie kwestie uwagę to czy wezmą to pod uwagę robiąc kolejny taki odbiornik to ich sprawa ale to co pokazali w modelu S2 trąci lekko mówiąc śmiechem.

Druga kwestia od dwóch dni walczę z połączeniem dongla wifi i bez skutku, karta jest wykryta (Ralink 5370) ale połączenia brak :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z blindscanem miałem na myśli angielską instrukcję - chodzi mi o pkt. 2.2.6 opisany jako Scanning (nie napisali wprost). W środku jest w luźnym tłumaczeniu:

 

Press the “OK” button or the red button of your remote control. Wait for the scanning process to be over. Depending on the number of transponders (transmitters) in the satellite, it may take from 5 minutes to 2 hours. In this mode the receiver is scanning successively with the step you determined all (or set) frequency range in one/two frequency subranges and in both (single) polarization types.

After the transponders’ frequencies scanning is over the receiver starts automatically scanning the lists of channels of these transponders. You will see the results of the scanning process on your TV screen.

Wciśnij przycisk „OK” lub czerwony klawisz na pilocie. Czekaj na zakończenie procesu wyszukiwania. W zależności od ilości transponderów na satelicie może to zająć od 5 minut do 2 godzin. W tym trybie odbiornik skanuje sukcesywnie całe pasmo lub zakres częstotliwości ze wskazanym krokiem w jednym/dwóch podzakresach i w obydwu (jednej) polaryzacjach.

Po zakończeniu wyszukiwania częstotliwości odbiornik rozpoczyna automatyczne skanowanie kanałów z tych transponderów. Wyniki wyszukiwania będą na bieżąco prezentowane na ekranie TV

Rosyjską wersję muszę zbadać pod kątem obecności tego fragmentu ;) Ale sam opis, zwłaszcza od "w tym trybie" to wypisz wymaluj BlindScan. Nie mam teraz dostępu do oryginalnych manuali, w poniedziałek zrobię skan angielskiej wersji i sprawdzę czy w rosyjskiej jest to powielone, czy może tylko zostawili w angielskiej ("przeoczenie").

 

PS: Z tego co zrozumiałem OpenBox wykręca się tym, że ALI3606 nie obsługuje BlindScanu. Dobrze rozumiem sytuację? Jeśli tak, to coś ściemniają - Opticum x406p miał (nie wiem jak teraz, ale jak testowałem, to był, byle jaki, ale był) prosty BlindScan (x406p jest na 3606). Kwestia narzucenia parametrów, bo Opticumowy robi w całym paśmie i obydwu polaryzacjach bez żadnej kontroli. Najwyżej jeśli wstawili coś innego w sprzęt, co uniemożliwia odpalenie BlindScanu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działanie blindscanu jest jest nieobliczalne i dziwaczne.

Nawiązuje tu do innego tunera na ALi3606 - Opticum X110TS. Skanuje, znajduje jakieś transpondery i najczęściej kończy operację z komunikatem "nie znaleziono kanałów". Trzeba się przenieść w inne miejsce w menu i rozpocząć normalne skanowanie całego satelity, bazując na znalezionych chwilę wcześniej transponderach, wtedy coś znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie informacje dostałem od administratora oficjalnego forum openboxa i przyznam się szczerze że nie chce mi się już drążyć z nimi tego tematu, komunikacja do łatwych nie należy odpisują co chcą o ile w ogóle odopisują komuś z "zewnątrz" :!:

Na samym początku większość moich pytań o blindscan tradycyjnie lądowała w koszu bez jakiejkolwiek informacji dlaczego post jest usuwany. Na pytanie czy nie da się jakoś sensownie skalibrować tego paska sygnału, który zawsze do [beep]ki pokazuje 100% dostałem odpowiedź że nie da się ale tutaj też czekałem ponad miesiąc. Jeden z użytkowników odpisał nawet abym się cieszył że w ogóle są paski pokazujące sygnał ( bez komentarza to pozostawiłem) a jak trzeba mi dokładnie wiedzieć jaki jest faktycznie poziom sygnału to zaproponował kupno miernika :lol2:

Według mnie odpowiedź dostałem na odczep się pan... zadałem też pod koniec pytanie dla kogo produkowane są te odbiorniki czy dla użytkowników z całej Europy czy tylko dla grupki ludzi trzymających władzę na forum Openboxa ? Jak odbiornik sprzedawany jest w kilku krajach w Europie to może warto posłuchać kogoś z zewnątrz ? Niestety odpowiedzi nie uzyskałem a post wylądował w koszu.

Zasłaniają się tym że ekipa PKT robiąca E2 również pod tunery Openboxa nie chce poprawić kilku błędów (problem dotyczy pozycji które u nas już niestety są poniżej linii horyzontu) to i oni nie odpowiadają na pytania ludzi z naszego kraju - po prostu żenada.

Ciekawi mnie tylko co przyniosą kolejne poprawki ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecany skan z manuali - w wersji rosyjskiej strona 23, generalnie jest to samo ;) Zagadką jest czemu wskazują czerwony przycisk oraz OK - ani jeden ani drugi nie służą do odpalania skanowania. OK zaznacza satelitę (lub zapisuje zmiany dokonane w jej ustawieniach) a czerwony wchodzi w edycję satelity lub także służy do zapisu zmian. Jest możliwe, że ten fragment skopiowali z manuala do jakiegoś innego modelu i poszedł bez korekty. Treściowo wskazuje na Blindscan, którego jednak w menu brak.

 

http://i62.tinypic.com/5a5no1.jpg

 

EDIT: Nie wiem od kiedy, ale coś się zwaliło z polskimi znakami w EPG, wydawało mi się, że to było OK, a teraz mam dziury... TVP1 HD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problem z wyświetlaniem polskich znaków w EPG wydaje się być naprawiony na wersji v.63 z 28.04, której jest juz bodajże trzy. Niestety ukazał się kolejny tj. edycja nazwy kanału nie wiem czy u wszystkich jest taki problem ale u mnie odbiornik nie zapisuje zmienionej przez użytkownika nazwy tylko pozostaje ta która została nadana podczas skanowania. Mają naprawić zobaczymy :/ ... sprawę z blindscanem o którym mowa w instrukcji obsługi zostawiam na koniec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tutaj trzeba przestawić na wyłączone nazwa kanalu zmienia się na taką jaką chcemy. Nie jest to jednak rozwiązanie idealne dlatego że kiedy zapiszemy tak zmienioną listę na kanałów na usb zmienimy oprogramowanie po czym wgramy wcześniej zapisaną listę nazwy kanałów zostaną jak dawnej - czyli robotę ze zmianą nazw zaczynamy od nowa - bez sensu jak dla mnie.

Wczoraj zagotowała mnie jeszcze jedna kwestia otóż odbiornik za [beep]ke nie chce odtwarzać nagranych z timera nagrań cały czas mam czarny ekran. Co ciekawe odtwarzanie tego materiału nie stanowi klopotu dla odbiornika z enigmą czy komputera PC a sprzęt który to nagrał czyli S2 nie odtwarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Na rynek wszedł odświeżony Openbox S2HD tym razem z dopiskiem "Mini" :-). Ten z tego co wynika jest doposażony już w opcję blindscan choć wygląda bardziej na odbiornik przenośny. Jestem ciekaw czy pasek sygnału pozostanie tak samo skalibrowany tzn. nieudolnie i czy ruszy coś poniżej SR <1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Proszę o pomoc w doborze dobrego programu radzącego sobie z odtwarzaniem na komputerze nagranego pliku video w formacie MPEG-2 TS z kodowaniem 4:2:2 pochodzącego z odbiornika Openbox S2 Mini HD+. Próbowałem odtworzyć nagranie programem VLC , którym otwieram nagrania z Arivy także z te kodowaniem 4:2:2 ale do nagrań z odbiornika Openbox S2 Mini HD + ten program się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...