Skocz do zawartości

Zapomniane filmy i seriale przez telewizję


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie raz zapewne zdarzyło Wam się obejrzeć film, którego więcej nie obejrzeliście w telewizji, ponieważ zrezygnowano z jego dalszych emisji. Właśnie o takich filmach będziemy dyskutować. Na początek wymienię parę filmów od siebie:

,,Kochany uriws 3", reż. Greg Beeman. Ten film widziałem tylko raz w Polsacie, był to rok 2003.

,,Zabójcy w naszym domu", reż. Michael Schultz. Z kolei ten thriller oglądałem na początku maja 2004 w TVN.

,,Wroga siła", reż. Michael Kennedy. Tę produkcję oglądałem w 2005 w TVN.

,,Ajlawju", reż. Marek Koterski. Ten komediodramat widziałem latem 2009 w TVP Kultura.

,,Tulipany", reż. Jacek Borcuch. Polski dramat leciał tylko raz jesienią 2009 w TVP2.

,,Zabić na końcu", reż. Wojciech Wójcik. Polska komedia sensacyjna, ostatni raz w TVP Polonia latem 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pejzaż horyzontalny" — widziałem ten film chyba tylko raz albo dwa, trzydzieści parę lat temu, czyli wtedy kiedy go zrobiono; być może nawet w kinie na nim byłem, ale nie pamiętam. I od tamtego czasu ani razu w żadnej telewizji na niego nie trafiłem. Trochę szkoda, bo film robił raczej dobre wrażenie. A dzisiaj można tylko czasami gdzieś usłyszeć tytułową piosenkę Maryli Rodowicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem opis tego filmu i niestety nie przypominam sobie, abym kiedyś oglądał ten film.

 

Przytoczę inne antyki filmowe, których na próżno szukać w telewizji:

,,Samotność we dwoje", reż. Stanisław Różewicz;

,,Pensja pani Latter", reż. Stanisław Różewicz;

,,Głos z tamtego świata", reż. Stanisław Różewicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się akurat złożyło :P ,,Pulp Fiction" w polskiej telewizji jeszcze nie widziałem, tylko w niemieckiej publicznej.

 

Serii ,,Piątku trzynastego" nie było w polskiej telewizji od 7 lat. Na początku XXI w. kilka razy wszystkie stare części leciały w TVP1, a w latach 90-tych w Polsacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pulp Fiction był w TVP2 bodaj w roku 2006, Monster z Charlize Theron w 2008 też w TVP2. Później nigdy więcej nie widziałem. A Trzynastka to miałem na myśli dramat z 2003 r. Natomiast Piątku trzynastego też dawno nie było tak jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałbym starą ekranizację "Nędzników" (1958) - reżyseria: Jean-Paul Le Chanois, w którym główną rolę zagrał Jean Gabin, ale to może być trudne nawet dla telewizji komercyjnej.

Drugi film to "Tożsamość Bourne'a" (ang. The Bourne Identity). Trzygodzinny film sensacyjny nakręcony w 1988 roku dla telewizji, wyreżyserowany przez Rogera Younga według scenariusza Carola Sobieskiego na podstawie powieści Roberta Ludluma o tym samym tytule, wydanej w 1980 roku. Z tym, że ten film można z łatwością znaleźć w sieci.

Dodam, że w lutym 2011 roku zwróciłem się do informacja@Cyfryplus.com.pl o wyemitowanie filmu Tożsamość Bourne'a z 1988 roku i pomimo przypomnienia

z końcem 2011roku, jak widać, filmu nie było widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w uzupełnieniu. Swego czasu poprzez informacja@Cyfryplus.com.pl poprosiłem o polski film "Milczące ślady" z 1961 roku i o dziwo, chyba po pół roku, film ten został kilka razy pokazany na kanałach C+. To jednocześnie pokazuje, że ten sposób się sprawdzał i działał. Oczywiście zawsze odpisywali, że przyjmują zgłoszenie ale emisja zależy od ilości osób zgłaszających dany film. Jak teraz by było? Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu poprzez informacja@Cyfryplus.com.pl poprosiłem o polski film "Milczące ślady" z 1961 roku i o dziwo, chyba po pół roku, film ten został kilka razy pokazany na kanałach C+.

Teraz ten film najprędzej może lecieć w Ale kino+ i Kino Polska. Kanały CANAL+ premium odcięły się od tak starych filmów w kwietniu tego roku i emitują tylko od lat 70-tych w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może. Było to tak dawno. I jeśli już ,to musiał być w Ale kino+

 

 

Oglądałem kiedyś film na kasecie, który pod względem technicznym obrazu był wyjątkowo dobry.

Film kolorowy. Czas trwania około pięciu godzin (dwie kasety). Akcja filmu ma początek w kilku krajach Europy. Każdy z bohaterów z rożnych powodów musi emigrować lub uciekać ze swego kraju. Losy tych ludzi łączy to, że spotykają się na statku, który płynie do Ameryki. Akcja filmu rozgrywa się w latach dwudziestych? Tytuł filmu w tłumaczeniu lektora i w opisie na kasecie: "Ameryka, Ameryka". Film jest wyjątkowej urody. Trzyma w napięciu do ostatniego kadru. Jednakże nigdy później z tym filmem nie zetknąłem się, nawet w sieci.

Ktoś z Was go widział? I wie o jakim filmie piszę?

Bardzo mi na nim zależy, być może jest pod innym tytułem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

America, America czarno biały z 63 roku...(+napisy?eng) o ten chodzi rocznikowi? nie mam dostępu do neta i kompa własnego.. ale mam go też w chomikuj,,jeśli dysponujesz tam kontem to szybciej będzie ci go samemu pobrać. jeśli tu można to podam ci link,, sam stwierdzisz czy o ten film faktycznie chodzi, by nie wprowadzić cie w błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł ,,Ameryka, Ameryka" już mi się gdzieś przewinął, ale filmu nie widziałem.

 

Z takich bardzo starych i cenionych jeszcze jest ,,Mój wujaszek", reż. Jacques Tati. W 2001 widziałem tą komedię w TVP2, 2006 w TVP Kultura i ostatni raz w 2010 w TVP Kultura. Od tego czasu już nie powtarzali jej. Film jak na tamte lata zadziwia nowoczesną technologią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

America, America czarno biały z 63 roku...(+napisy?eng) o ten chodzi rocznikowi? nie mam dostępu do neta i kompa własnego.. ale mam go też w chomikuj,,jeśli dysponujesz tam kontem to szybciej będzie ci go samemu pobrać. jeśli tu można to podam ci link,, sam stwierdzisz czy o ten film faktycznie chodzi, by nie wprowadzić cie w błąd

To nie jest ten film.

 

Jak sobie przypominam – początek filmu jest wielowątkowy – na przykład we Francji pojedynkują się na pistolety jednostrzałowe. Zwycięzca pojedynku musi uciekać. We Włoszech z powodów mafijnych również. Z Anglii ucieka skazaniec itd. Losy tych ludzi łączy to, że pierwszy raz spotykają się na jednym statku, który płynie właśnie do Ameryki. Może ze dwie osoby jakoś się miedzy sobą "przedstawiają". Są wobec siebie i ludzi znajdujących się na tym statku nieufni.

Z wiadomych powodów. Dlatego film toczy się nadal wielowątkowo. Kolejne ich zetkniecie ze sobą jest w strefie kwarantanny i kontroli emigrantów. Wzajemne poznanie się ich oraz początkowa przyjaźń następuje już w Ameryce. Z czasem stają się ludźmi wpływowymi. Tam też zakładają swoje rodziny i przez to tworzą silną społeczność emigrantów, która jest zasadniczą treścią tego filmu. Ale nie jest to życie bez trosk, bez zmartwień, bez bólu. Tyle z treści filmu – może sobie jeszcze coś przypomnę.

Wierzcie mi film jest ch-olernie wciągający i ogląda się go jednym tchem. Aż żal, że się kończy. Nie był podzielony na żadne części. Po prostu jest to jeden cały film. Ponad cztery godziny.

Ja wtedy musiałem go obejrzeć w przeciągu jednej nocy. Rano kasety musiałem już oddać. Szkoda, że nie miałem drugiego magnetowidu, aby go sobie przegrać. Pomimo wielkich poszukiwań nigdy nieudało mi się go odnaleźć. Nawet pod żadnym innym tytułem.

 

A tak przy okazji, jeśli chodzi o ścieżkę lektorską, to nie jest problem. Dziś można za małe pieniądze dograć sobie do każdego filmu. I to ze znanym lektorem takim, których słyszymy na emitowanych obecnie filmach w telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zapomnianych filmów przez telewizję to jeszcze jest film polski pt. ''Do góry nogami'' z 1983 roku opowiadający o grupie dzieciaków z Górnego Śląska, którzy w czasie II Wojny Światowej malują szubienice, a obok niej dopisują napis ''Hitler''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...