Skocz do zawartości

Soft 1.24B8 dla 52E/102mini/102E/150/152/202E/250/252


railroad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Mam ten sam problem co @kobus. ale to tylko początek może przedstawie to w formie listy będzie łatwiej

1. dekoder po włączeniu sam po chwili się wyłącza.

2. nie ma możliwości ułożenia własnej listy ulubionej jest tylko możliwość zmiany nazwy jednej z 20 list

3. brak działania wszystkich kanałów tzn jesli działa TVS nie działa TELE 5(i na odwrót) jesli działa tvp kultura nie działa stars.tv tak samo jak w pierwszym przypadku

4. zapis ciągły przy ustawieniu timera tzn ustawiam timer na godzinę 13 czas trwania nagrania to 60 minut o 20 nadal nagrywa

To tak tylko na początek... a teraz wrażenia z zakupu tego "cuda".Po pierwsze miał to być zakup taki, aby mieć dostęp do kanałów dvb-t oraz sat, konsekwencja jest taka że nie działa to tak jak powinno. Chciałem zrezygnować z płatnej telewizji i dedykowanych dekoderów na rzecz fajnego tunera combo i zawiodłem się srodze. Dlaczego no cóż nie mam możliwości ustawienia własnej listy kanałów na pewno nie z tego co wyszukuje mi dekoder. przy przeszukaniach sat pojawiają mi się takie cuda jak powtórzona 12 razy TV Polonia z czego 8 kopi działaa cztery nie. ( i nie mam tu na myśli tego że wyłapuje tyle kopii z mux3 oraz astry dodatkowo ten pilot (rcu650i) jest totalną porażką to klepanie tych klawiszy funkcyjnych w nocy gdy jest cicho i wszyscy śpią jest niemiłosierne wierzę że po wgraniu softu przedstawionego w poście wcześniej poprawi sie trochę funkcjonalność tego wynalazku jakim jest ten tuner

 

P.S. mam wersję oprogramowania V1 24B1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to wina oprogramowania czy modelu. Jak nagrywałem na Arriva 100 to miałem swobodny dostęp do pozostałych programów, oczywiście tych które mogłem oglądać podczas nagrywania. Wczoraj nagrywając na obecnym modelu, miałem dostęp[ do wszystkich programów, przy czym podczas prób przełączenia na inny program na innym transponderze pojawiał się komunikat o konflikcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Czy ktoś ma pomysł na taki problem: otóż po aktualizacji dekodera Ariva250 - do najnowszego oprogramowania V1.25B4, część kanałów z jednej częstotliwości 11766 przestała odbierać, jest tylko czarny ekran. I tak np. Comedy Central polska odbiera dobrze, a Comedy Central Family polska już nie? Używam ten dekoder z modułem cyfrowego Polsatu CI, po długich rozmowach z infolinią Polsatu wymieniłem dziś moduł CI i dalej jest to samo - czyli wina modułu odpada. Mam w domu dwa takie dekodery i po przełożeniu modułu do drugiego dekodera jest dokładnie to samo. Pomaga jedynie powrót do poprzedniej wersji oprogramowania V1.24B1. Na tej wersji oprogramowania wszystko działa wzorowo.

Czy ma ktoś pomysł czy jest to wina oprogramowania? Czy może coś w instalacji jest uszkodzone? Np. konwerter? - Taka była sugestia pracownika punktu Cyfrowego Polsatu.

Instalacja to: antena 90cm (ustawiona na Astrę i HotBird) konwerter monoblock twin Golden Media GI-206HD, antena naziemna, i dwa tunery Ariva250.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś ma pomysł na taki problem: otóż po aktualizacji dekodera Ariva250 - do najnowszego oprogramowania V1.25B4, część kanałów z jednej częstotliwości 11766 przestała odbierać, jest tylko czarny ekran. I tak np. Comedy Central polska odbiera dobrze, a Comedy Central Family polska już nie? Używam ten dekoder z modułem cyfrowego Polsatu CI, po długich rozmowach z infolinią Polsatu wymieniłem dziś moduł CI i dalej jest to samo - czyli wina modułu odpada. Mam w domu dwa takie dekodery i po przełożeniu modułu do drugiego dekodera jest dokładnie to samo. Pomaga jedynie powrót do poprzedniej wersji oprogramowania V1.24B1. Na tej wersji oprogramowania wszystko działa wzorowo.

Czy ma ktoś pomysł czy jest to wina oprogramowania? Czy może coś w instalacji jest uszkodzone? Np. konwerter? - Taka była sugestia pracownika punktu Cyfrowego Polsatu.

Instalacja to: antena 90cm (ustawiona na Astrę i HotBird) konwerter monoblock twin Golden Media GI-206HD, antena naziemna, i dwa tunery Ariva250.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie..

Pozdrawiam

Na początek sprawdź, czy masz aktualnie sygnał z transpondera, z którego nadają wymienione przez ciebie kanały, a które w tej chwili ci "nie działają". Jeśli sygnał (zwłaszcza jakość) będzie OK to spróbuj to, co pisze wyżej kolega @Gregor11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kolega Gregor11 miał rację! Edit na danym kanale i przestawienie kodowania z automatycznego na "Ci" pomogło! Dziękuję serdecznie za pomoc. Bardzo proste rozwiązanie, jednak dekodery Ariva nie są takie złe.. A kłopoty jak w moim przypadku pewnie nie raz wynikają z nieumiejętnej obsługi. Dziękuje jeszcze raz, bo już prawie wymieniłem konwerter.. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, skad mozna pobrac najnowsza liste kanalow do A 252? Wczoraj rodzicom zaktualizowalem do najnowszej wersji soft(1,25B4),ustawienia fabryczne, ale zapomnialem zapisac liste kanalow.

Po przeskanowaniu ponownie satelity z wczesniejszych 360 kanalow zrobilo sie 1500 :)

Chodzi mi o liste do nc+

Z gory dziekuje jak ktos mi ja podesle albo wklei link :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Czy ktoś ma problem z wyświetlaniem komunikatów z modułu CI, u mnie po włączeniu komunikatów CI w menu nie wyświetlają się, a po przełąceniu na standby i ponownym włączeniu są wyłączone znowu są wyłączone

Jeśli tak to jak rozwiązać ten problem, mam najnowszy soft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...