Skocz do zawartości

Soft 1.24B8 dla 52E/102mini/102E/150/152/202E/250/252


railroad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła się nowa aktualizacja:

 

Zmiany:

 

- poprawiono dostęp do wszystkich usług internetowych

- dodano opcję "pamiętaj ostatni tryb pracy"

- dodano nową funkcję "My IPTV"

- poprawiono obsługę DTS Passthrough

- poprawiono obsługę EPG na Cyfrowym Polsacie

- inne drobne poprawki i usprawnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam wgrywania.

U mnie po wgraniu przestały działać kanały MTV Polska, VH1 czy MTV Live a korzystam z modułu CI+ CP. Dodatkowo brak obrazu,jest tylko sam dźwięk na youtube i pozostałych serwisach. Wgranie listy kanałów z poprzedniej wersji softu także stwarza problemy. Gdy usuniemy dowolny kanał z listy tuner wymiesza całą listę kanałów. Nie zauważyłem też żeby EPG lepiej działało na CP.

Nadal tuner restartuje się na TV5 po próbie włączenia napisów.

Pozostał powrót do poprzedniego softu co też uczyniłem :P

Czy ktoś potwierdza te problemy czy to u mnie tylko występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał @railroad. Wgrałem właśnie najnowszy oficjalny soft 1.24B8 do mojej Arivy Combo 252. To kolejny bubel (przypomnę, że soft 1.23B2 nie radził sobie z dekodowaniem kanałów HD z modułu CP z kartą) ze stajni Fergusona .... i tak u mnie praktycznie nie da się oglądać naziemnej DVB-T (w ogóle nie łapie danej częstotliwości albo jeżeli już coś zaprogramuje to tnie niemiłosiernie). Dodam, że wszystko robiłem wg instrukcji łącznie z przywróceniem ustawień fabrycznych po aktualizacji i ponownym skanem. W przypadku głowicy DVB-S jest OK.

Po powrocie do softu 1.24B1 wszystko wróciło do normy.

 

P.S. Za co firma Ferguson otrzymuje nagrody, o których chwali się na swojej stronie internetowej ... skoro programiści zamiast poprawiać, udoskonalać oprogramowanie tylko potrafią go jeszcze bardziej "zepsuć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wgrywacie stare listy - co wynika z pierwszych 2 postów - to się nie dziwcie że nie działa...

 

wgrałem na 250Combo wszystko jak przykazane - soft, fabryczne, format dysku i fastscan + auto naziemka

i WSZYSTKO DZIAŁA SUPER

 

dodatkowo - poprawiono Dailymotion- filmy dłuższe niż 30 min już nie zrywają = BRAVO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobserowałem pewną rzecz, która ma miejsce przy przeszukiwaniu satelity w opcji fast-scan dla NC+ otóż dekoder nie wyszukuje programów AXN Crime, AXN Sci-Fi, TVR HD, TLC HD, MTV Rocks, kanały te są umieszczone na końcu listy, a nie w ich miejscu domyślnym, dodam że na PACE programy te posiadają domyślne numery nc+. Próbowałem przeniesienia ich na właściwe miejsce jednak nie zmieniają one numeracji i np. po kanale 64 (polsat film) mam kanał o numerze 653 (AXN Crime), a np. kanału 135 na liście nie ma w ogóle. Czy ktoś wie jak mogę sobie z tym poradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety "znikające" kanały pojawiły się już przy wielu wczesniejszych wersjach softu, teraz problem tylko się pogłębił.

Napisałem maila do fergusona to mi odpisali - wyłączyć LCN.... Bez tego to by juz w ogóle był [beep] na liście..

Dobrze napisali bo najpierw wyłączyć a gdy przeszukasz już listę dopiero włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy więcej Fergusona.

Już dawno pozbyłem się tego badziewia - Ariva .Kiedyś byłem zadowolony z dekoderów AF tej firmy.To były naprawdę dobre dekodery i super softy .Teraz wszystkim odradzam kupowanie tego badziewia.Może firma wreszcie zrozumie i poprawi oprogramowanie ,aby to działało.Wtedy można kupować ,teraz nie polecam i nie kupować Fergusonów ARIVA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

 

Po wgraniu softu - wyszukałem kanały z Polsatu Cyfrowego - było ok., po wczytaniu NTC - rozwaliło listę HB, poprzednio dopisywał kanały naziemne na końcu listy . Próbowałem odwrotnie, to było lepiej,, z tymże przemieszało kanały HB z NTC.

 

Fakt - chodzi szybciej, ale uciążliwe jest to mieszanie kanałów.

 

Próbowałem oddzielnie wczytać wszystkie dostępne kanały, jednakże jak widzę nie wczytało mi TV Disco. I jest problem bo poukładałem już sobie kanały a tu klops :oops: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przeczytaniu dotychczasowych postów w niniejszym temacie postanowiłem nie wgrywać tej wersji softu do mojej Arivy 202E. Cały czas używam starszej już dziś wersji V1.22B5. Wszystko na tej wersji softu działa u mnie prawidłowo. Zarówno moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu, jak i lista kanałów, których mam też kilka z racji korzystania z anteny z obrotnicą. Wszystko działa, jak należy. :) Dlatego też ja pozostaję przy obecnie wgranej wersji softu. Nie będę wgrywać opisywanej w niniejszym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na problemy z dekodowaniem kilku kanałów z Cyfrowego Polsatu, pomaga wciśnięcie na niedziałającym kanale przycisku "edit" i wybranie aby kanał był dekodowany przez "interfejs wspólny CI".

Nadal nie wiem czy idzie coś wykombinować z rozsypującą się listą kanałów. Lista miesza się także gdy przeszukamy jakiś transponder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Posiadam Ariva combo 252 po wgraniu 1.24B8 miałem problemy z listą kanłó ciągle się sypała ,zmieniała kolejność , bądź gubiła kanały, o szatkowaniu DVB-T nie mówiąc ,

ogólnie od jakiś 2 miesięcy moja ariva chodziła bardzo niestabilnie.

 

Wgrałem za pomocą portu RS232 wersje którą używa @Barti na 202E (1.22B5)

 

i zero problemów. Wszystko działa Youtube, kontor , dailymotion, do tego nic się nie zacina! Bardzo ładnie działa , jest napis zakodowane :jupi: Do jednej rzeczy mógłbym sie przyczepić czasami wolno zmieni kanał ale pozatym bardzo w porządku nie widzę potrzeby "zalecanej? :read: " aktualizacji do zamulenia sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co wam chidzi z tymi listami - ja zawsze używam swojej listy BIN od wielu wielu softów

postępując zgodnie z poniższą procedurą i nigdy nie mam żadnych problemów.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Przed przystąpieniem do aktualizacji zapisujemy na usb bieżącą listę:

2411il1.jpg

---------------------------------------------------------------------------------------------------

2. Aktualizujemy soft do najnowszej wersji i przywracamy ustawienia

fabryczne, żeby usunąć wszystkie śmieci !

---------------------------------------------------------------------------------------------------

3. Wczytujemy plik z naszą listą poprzez opcję 'defaultdb'

103u4p4.jpg

---------------------------------------------------------------------------------------------------

4. Na koniec przywracam jeszcze raz ustawienia fabryczne !

---------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ta metoda ma swoje wady - np. nie przeniesiemy ulubionych i ich nazw.

Ale daje 100% pewność usunięcia wszelkich śmieci z poprzedniej wersji oprogramowania.

 

Polecamy i zachęcamy do wymiany plikami BIN z listami kanałów.

Takie listy (wgrane jak wyżej) działają prawidłowo na dowolnej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...