Skocz do zawartości
  • 0

ZEZ Hotbird+Astra i jeszcze...?


ryzka1990
 Udostępnij

Pytanie

Mam małą zagwozdkę, ale po kolei:)

Mam standardowego monoblocka Hotbird+Astra. Od dzisiaj mam multiroom z CP i muszę dostarczyć też sygnał do drugiego tunera. Jedyna opcja to TWIN czy można zastosować jakiś rozgałęźnik na dwa dekodery????? Mam też wolny konwerter i chciałbym go dodać do zestawu. Po primo, który satelita oprócz tych co wymieniłem jest najlepszy i jak to razem połączyć, żeby sygnał szedł na 2 tunery????

Potrzecie mam jeszcze stary konwerter analogowy, czy on może ogarnąć jakieś kanały do esi88 i multirooma?:) Bo wtedy można by go też wrzucić w zestaw

 

Reasumująć: monoblock+ 1lub2 konwertery na dwa tunery:) HELP MI :read:

 

zezastrahotbirdthormm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Mam pytanko ,chcę złapać Satelitę Thor 0,8W na zeza centralnie mam ustawioną Astrę 19,2E talerz 80cm zezuje hotbirda i astre 2 ,może jest szansa na Thor i złapanie szczątek sygnału dla kanału Mooz Dance ?

ja mam centralnie na astrę, łapię Thora w zezie na 80 cm, jest dobry sygnał na mooz dance hd, nie mam za to muzycznego u tv i transponderów z intelsat'a, co ciekawe w tym ustawieniu 19e na srodku da się jeszcze odebrać amosa i kanały france tv z 5w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem ci tam mam Antenę 80cm i na początku próbowałem zezować Astrę 2 z głównej pozycji czyli 13E ,efekt był taki że łapałem tylko kilka TP. o Clubland TV nie było mowy. ChartShow Dance i wszystkie z 11307 tak jeszcze kilka innych częstotliwości odebrałem, ale nie miałem KISS ,The Box które są na 12480 no i oczywiście Clubland TV bo na nim najbardziej mi zależało. Ustawienie na 19,2E załatwiło problem ale i tak przy 12522 wyciągam maks. 65-68% a to za mało dla tego tp. gdyż spadnie mały deszcz i po odbiorze ,dlatego teraz odbieram z 11582 H i mam 75%-78% silniejszy tp i polecam łapać Clubland TV właśnie z tej częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po próbach ustawienia Thora z zeza Astry 1 udało mi się złapać sygnał ,ale tylko do poziomu 70%. Obraz tak klatkuje że nie da się oglądać ,nie wiem co mam robić zależy mi na Mooz Dance ,ale też na Clubland TV raczej niechcę wymieniać czaszy na 90cm może ustawienie centralnie na 16E pomoże z jednej strony Astra 28,2 a z drugiej 13E i 0,8W ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziś już poprostu nie miałem do tego siły ,na chwilę obecną konwerter Thora zdjęty odbieram Astrę 2 i Hotbirda, ja odebrałem z Thora tylko 15 stacji tv w nich był Mooz Dance i Mooz Dance HD wszystko byłoby dobrze gdyby FEC tego kanału był na poziomie 5/6 ,a nie 7/8 trzeba miec powyżej 70% żeby odbiór był stabilny bez sensu .Dodam że udawało mi się złapać te 72%-74% ale Astra 2 wtedy znika i Clubland TV ,tak myślę może jak przestawię na 16E do thora będzie bliżej i od Astry 2 się tak nie oddale mocno, kolejna próba w sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na 70cm spokojnie zezowałem zarówno na Thora (centralny HB) i na Astrę. Na Thorze nie działały w ogóle kanały HD Canal Digital, Digi TV jak najbardziej. Także musisz lepiej ustawić antenę. Z doświadczenia wiem że problem może być z odległością konwertera od czaszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy aż 70% jakości sygnału klatuje Ci obraz to widzę, że masz na bogato. Ja korzystam z dekodera CPT i te dekodery poniżej 30% jakości sygnału zrywa obraz a przy wyższym FEC 5/6 jak ma np. kanał clubland to przy 40-50% potrafi zaklatkować obraz, ale widzę, że ostatnio ten nowy tp. ustabilizował się z jakością sygnału. Co do Mooz Dance i FEC 7/8 to i tak nie jest tak źle z tym transponderem - ma mocny sygnał, gorzej jak jest słabszy tp. z wysokim FEC - wtedy to trzeba się napocić z ustawieniem konwertera na układzie zezującym.

 

@satmaniak2000, piszesz że konwerter widzi kawałek czaszy. Nie widzi kawałka czaszy, dalej "patrzy się" w ognisko anteny ale to ognisko nie jest już tak dokładne jak konwertera w głównym uchwycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Naprawdę miałem 68%do 70% i tak nie dało się oglądać ,jak przekręciłem rurkę wysięgnika to sygnał był 76% i wtedy było ok, ale co z tego jak wtedy nie miałem Hotbirda i Astry 2 ,kiedy sam konwerter przekręciłem a rurka była normalnie to nic nie dawało, to już nie wiem o co chodzi nieźle się trzeba namęczyć że złapać to czego się chce ! (To jest to, nie mogę ustawić konkretnie pod Thora ,bo nie będe miał Astry2 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cześć,

 

Mam obecnie antenę od nc+ 80

Odbieram HotBird 13 (oczywiście :) ) + zez na Astre 19 i 23 (z 23 działają mi wszystkie HD i SD poza odsyłami RMF i TVP RMF czasem złapie TVP tez). Chciałbym jeszcze cos dołożyć np Astre 28 . I tu moje pytanie czy zadziałają kanały z wiązki UE fta typu: Viva, Travel+1 ?

Jesli da sie do zrobić na obecnej instalacji to jaki musze dac konwenter ? Musi byc z ta cienka szyjka ? Obecnie mam 3 normalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...