Skocz do zawartości
  • 0

ZEZ Hotbird+Astra i jeszcze...?


ryzka1990
 Udostępnij

Pytanie

Mam małą zagwozdkę, ale po kolei:)

Mam standardowego monoblocka Hotbird+Astra. Od dzisiaj mam multiroom z CP i muszę dostarczyć też sygnał do drugiego tunera. Jedyna opcja to TWIN czy można zastosować jakiś rozgałęźnik na dwa dekodery????? Mam też wolny konwerter i chciałbym go dodać do zestawu. Po primo, który satelita oprócz tych co wymieniłem jest najlepszy i jak to razem połączyć, żeby sygnał szedł na 2 tunery????

Potrzecie mam jeszcze stary konwerter analogowy, czy on może ogarnąć jakieś kanały do esi88 i multirooma?:) Bo wtedy można by go też wrzucić w zestaw

 

Reasumująć: monoblock+ 1lub2 konwertery na dwa tunery:) HELP MI :read:

 

zezastrahotbirdthormm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli do jednej anteny chcesz podłączyć dwa dekodery, aby pracowały niezależnie od siebie to musisz zastosować co najmniej konwerter typu Twin (podwójny). Jeśli mają to być dekodery (albo chociaż jeden z nich) z nagrywarką i chcesz jeden kanał nagrywać, a inny oglądać to musisz zastosować konwerter typu Quad (poczwórny). Nie jest możliwe zastosowanie dwóch konwerterów na jednej antenie tak, aby oba odbierały tego samego satelitę. Żadne rozgałęźniki też nie wchodzą tutaj w grę. Nie ma też czegoś takiego, jak konwerter analogowy albo cyfrowy. Konwerter to konwerter. Te stare, sprzed wielu, wielu lat, mogą nie obsługiwać pełnego zakresu częstotliwości (mogą odbierać tylko zakres 10.950-11.750 MHz), więc ich stosowanie dzisiaj kompletnie mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spoko, a wiec załóżmy taką opcję:

Mam monoblock twin na hotbird i Astrę. Chciałbym jeszcze satelitę Astra28,2 i Eutelsat. Mam konwerter sharp z dwoma wyjściami. Czyli jak to teraz złączyć ten monoblok twin i konwerter sharp z Astry 2, aby sygnał był na esi88 jak i multiroom.

 

Mam coś takiego konwerter-twin-sharp.jpg

 

i jeszcze takie coś :szukaj:i-inverto-monoblock-twin-hdtv.jpg

 

NIech ktoś napisze czy to jest możliwe do zrealizowania bo jestem w kropce:(

Krótko Monobloc twin hotbird+astra i sharp twin na astre 2 28 stopni. Sygnał do dekodera esi88 i multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, swoją instalację chcę rozszerzyć i zamieszam odbierać sygnał z 3 satelit:Astra1, Astra 2 + HB, oczywiście centralnie ustawię Astrę 1, natomiast czy mogą być użyte 3 takie same konwertery? przeglądając różne fora, widziałem na fotkach różne konwertery na 1 antenie. Do anteny Triax warto kupić multiblock czy zez na Astrę 1 i HB + zez mocowany do ramienia anteny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oczywiście że mogą być użyte trzy takie same konwertery. Z mojego doświadczenia lepiej zezuje się pojedynczymi konwerterami, jeśli chodzi o więcej satelit niż dwie. Można oczywiście założyć monoblocka (ale bedą problemy z przełacznikem, jesli chodzi o astre2) ustawić na hotbird i astre1 (19,2) i dołożyć do ramienia konwerter na astre2 (28,2) patrząc zza anteny po prawej stronie. Nie wiem jak wyglada Twoja instalacja na dzien dzisiejszy, czy masz uchwyt na 4konwertery czy monoblock, czy juz uchwyt i zez na astre (19,2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem co tam wypisują "szczypiorki" na forach, ale zasada jest dość prosta, że ustawia się antenę centralnie na satelitę, z którego bierze się płatne usługi, a to u nas jest HB 13,0E.

 

Poza tym Astra 19,2E ma silniejsze sygnały niż 13,0E dlatego umieszczanie go centralnie jest niczym nieuzasadnione.

 

Trzeba Ci wiedzieć, że konwertery "zezujące" nie widzą całej powierzchni anteny, tylko jej część, stosownie do kąta rozmieszczenia.

 

ps. Jeżeli chcesz "zezować" również na 28,2E, to antena 80. będzie za mała, proponuję 100 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moja instalacja wygląda tak jak na zdjęciu wyżej(główny konwerter to hotbird), po zmianach jakie zaszły na pozycji 28,2E - 28,5E straciłem dostęp do kanałów Clubland tv, Planet pop, Capital tv,Heart tv. Czy jest szansa że złapie te kanały z nowych parametrów 12522, V, 22000, 5/6 dostrajając konwerter. Antena 80cm. Czy ktoś odbiera w/w kanały na takim ustawieniu anteny ? - centralny konwerter hotbird

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Jego Cień

Jaka wiązka brytyjska, hę? Jaka brytyjska??? :shock:

Ja właśnie oglądam sobie kanał Planet Pop z tego tp. 12.522/V/SR=22000 i transponder ten jest u mnie dostępny bez najmniejszych problemów! Moja antena to Corab 80 cm z obrotnicą, lokalizacja: woj. opolskie. Jakość sygnału 70-71%. Transponder ten jak najbardziej nadaje w wiązce ogólnoeuropejskiej. :D

Tak więc, nie strasz ludzi tu na forum i nie wprowadzaj w błąd! :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Heh, sugerujesz, że to, co aktualnie widzę na ekranie mojego TV, jest nieprawdą i że to tylko jakieś moje halucynacje, a natomiast to, co aktualnie podaje serwis "KingOfSat", jest święte? :roll:

Hmm, informacje, jakie aktualnie podaje serwis "KingOfSat" pod linkiem, który podałeś wyżej, mają się nijak do rzeczywistości. :P

Serwis "LyngSat" podaje z kolei, że transponder ten nadaje w wiązce ogólnoeuropejskiej: :arrow:http://www.lyngsat.com/Eutelsat-28A-and ... 2A-2F.html

Tak, jak już wspomniałem, ja na mojej antenie 80 cm na Opolszczyźnie odbieram wszystkie niekodowane kanały z tego transpondera bez problemów. :) Tak więc, nie jest on w żadnej wiązce brytyjskiej. :) Serwisy z wykazami satelitów i kanałów na nich nie zawsze przedstawiają prawdę. Już niejednokrotnie zdarzały się błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm, w tej chwili brak jest sygnału na tp. 12.522/V/SR=22000. :shock:

Myślę, że dalszą dyskusję odnośnie tego transpondera powinniśmy kontynuować tutaj: :arrow:viewtopic.php?f=70&p=870927#p870927

Szczegóły i dalsze informacje w tej sprawie zamieszczam właśnie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Transponder ten JEST W WIĄZCE EUROPEJSKIEJ. Na różnych forach pisali, że odbierają przy niewielkich antenach w różnych rejonach Polski.

 

U mnie w Świebodzinie czyli blisko granicy niemieckiej 12522 jednak lekko kuleje - wystarczy trochę chmur i tnie, deszcz i zero sygnału. Dziwne to trochę.

Odbieram też kanały BBC i ITV przez większą część doby.

 

Konfiguracja to 85cm, centralnie Astra, po lewej HB, po prawej 28E. To co na zezie działa tak sobie - ostatnio dla 12522V z 28E wlazłem na dach i kręciłem na wszystkie strony czym się dało - bez skutku. Trzeba będzie zmienić na Maximum Multifocus E85 - to powinna mi działać wiązka brytyjska i przy okazji powinien się "naprawić" ten krnąbrny transponder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kupiłem flexiblock Triax na na którym odbieram HB oraz Astrę 1, na wysięgniku anteny zamontowałem zez na Astrę 2 i ku mojemu zdziwieniu odbieram tylko kanały z tp 12480, czasami odbiorę to 12051. Nie mam pojęcia czy może zeza ustawiłem źle, czy może antena 80 jest za mała?myślę o zamontowaniu drugiej anteny na astrę 2 i pytanie czy na antenie 70 cm ustawionej centralnie na Astrze 2 złapię wiązkę europejską w całości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z Astry 2 28,2°E wiązka europejska dostępna jest nawet na antenach 60 cm. :) Zanim kupiłem 80-tkę, miałem wcześniej właśnie 60-tkę (i to jeszcze trochę poniszczoną, pogiętą) i odbierałem z niej Astrę 2 z pozycji 28,2°E po przestawieniu tej anteny na tego satelitę. Pamiętam, że sygnał nie był wtedy zbyt mocny, ale odbierało mi bez zakłóceń. Obecnie na mojej 80-tce również odbieram wszystkie kanały w wiązce europejskiej z satelity Astra 2 28,2°E. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...