Skocz do zawartości
  • 0

Jaki dekoder jednocześnie do nc+ i Cyfrowego Polsatu?


Feniks1983
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

jestem abonentem nc+ i posiadam kartę po Cyfrze+ (chyba nazywa się kameleon, ta z ostatnich jakie dawali przed fuzją). Teraz chciałbym mieć też Cyfrowy Polsat razem z nc+ na jednym dekoderze. Oczywiście, dekoder chciałbym żeby był z dyskiem i żeby można było na Nim jeden program nagrywać a inny oglądać. Rozumiem, że jeśli chcę mieć Cyfrowy Polsat, to musiałbym kupić moduł CI, tak? Czy takie moduły są obecnie jeszcze w sprzedaży w CP? Jeśli tak, to który dekoder/tuner będzie najlepszy, aby obie te telewizje mieć na jednym TV? Co do ceny to nie chciałbym oczywiście jak najlepszy dekoder za jak najmniejsze pieniądze, ale nie znam się na tym w ogóle więc zdaje się na Wasze propozycje również jeśli chodzi o cenę.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak wyłącze komunikaty modułu to znika mi też okienko INFO i nie widać co leci, która godz itd.

Czyli twierdzisz, że ten moduł Polsatu będzie się tak zachowywał na każdym tunerze?

Nie wiem czy to normalne, bo zachowanie tunera wydaje sie głupie. Kanał chodzi, ustawiony na dekodowanie przez CA, a główną rolę odgrywa sobie moduł wielkiego Polsatu, który informuje co masz w pakiecie a czego nie masz, jakby kogoś to obchodziło.

Wychodzi na to, że moduł przystosowany jest dla ludzi, którzy kupują własne tunery z gniazdami CI i używają tylko CI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jak wyłącze komunikaty modułu to znika mi też okienko INFO i nie widać co leci, która godz itd. ...

I na jakim sprzęcie Ci się tak dzieje, przecież wyłączenie komunikatów z modułu, wyłącza TYLKO komunikaty z firmware modułu i nic więcej :?::!:

 

Moduł nie obsługuje EPG, ani zegara, to są zadania dekodera i jego oprogramowania, bez względu na to, czy jest to zewnętrzny dekoder, czy tuner w telewizorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A nie lepiej wyłączyć komunikaty modułu w menu niż zmieniać tuner, bo będzie to samo robił nawet najznakomitszy ze wszystkich ? Przecież normalne jak masz kanał który jest w obu ofertach, ale w jednej z nich nie masz go w opłacanym pakiecie, tylko jest w wyższym to będzie tak robić :roll:

Wystarczy poczciwy GM Unibox i wszystko będzie OK. Pod niebieskim klawiszem na oryginalnym sofcie mamy możliwość przypisania czy dany kanał ma być dekodowany z CA czy CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fergusony serii "Ariva" też mają opcję ustawienia, czy dany kanał ma być dekodowany tylko przez moduł CAM, czy też kartę znajdującą się w czytniku tunera. :)

Ja w mojej Arivie 202E komunikaty modułu CAM CI+ Cyfrowego Polsatu mam wyłączone. Po przełączeniu tunera np. na kanał HBO HD (nie mam paczki HBO w swoim pakiecie) nie wyświetla mi się żaden komunikat o braku tego kanału w moim abonamencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I na jakim sprzęcie Ci się tak dzieje, przecież wyłączenie komunikatów z modułu, wyłącza TYLKO komunikaty z firmware modułu i nic więcej :?::!:

 

Ferguson Ariva 210 Combo

 

Moduł nie obsługuje EPG, ani zegara, to są zadania dekodera i jego oprogramowania, bez względu na to, czy jest to zewnętrzny dekoder, czy tuner w telewizorze.

 

Wiem, że nie obsługuje, ale gdy wyłącze komunikaty modułu CI to wtedy zmieniając kanał pojawia się okienko INFO na dosłownie 0,1 sekundy i znika.

 

Wprowadzenie opcji dekoduj przez CA nie pomaga, moduł się "panoszy" w tunerze i tyle, chce wyświetlać swoje komunikaty i tyle.

 

Dlatego ciekaw jestem czy ten Media Wizard podobnie dałby się opanować modułowi czy poradziłby sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jaki masz tuner i jakie karty/moduły?

 

U mnie jest tak, że gdy wyłącze komunikaty moduły to INFO działa do momentu, aż wskoczę na któryś z kanałów "wspólnych" (Eurosport 2 HD, TVP Sport, Orange Sport, SportKlub). Od tego momentu INFO znika odrazu na każdym kanale.

Gdy komunikaty modułu mam włączone to, czasami na Eurosporcie 2 HD pojawia się komunikat "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie" ale znika odrazu sam.

Na TVP Sport i Orange Sport ten komunikat wyskakuje za każdym razem, gdy przełączę.

 

Byłem świadomy tego, że być może dla kanałów "wspólnych" będę musiał ręcznie ustawić dekodowanie CA, aby tuner nie myślał tylko szybko pobierał uprawnienia z karty nC+, ale takich jaj z modułem się nie spodziewałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Wiem, że nie obsługuje, ale gdy wyłącze komunikaty modułu CI to wtedy zmieniając kanał pojawia się okienko INFO na dosłownie 0,1 sekundy i znika.

 

U mnie czasami też tak się dzieje, że pasek info- pojawia się na chwilę i znika.

 

No właśnie, u mnie na mojej Arivie 202E też tak się dzieje! :? I nie wiem, jak temu zaradzić. :/

Zauważyłem, że dzieje się tak u mnie na każdym kanale kodowanym, do którego nie mam dostępu, w tym również tych spoza platformy Cyfrowego Polsatu. :roll:

Pomaga dopiero wypięcie modułu z gniazda tunera. A to nie o to przecież chodzi. :?

Popróbuję jeszcze może z tym włączaniem/wyłączaniem komunikatów z modułu, bo ja mam je od początku cały czas wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

KAŻDY, porządnie wykonany dekoder, jeśli posiada w oprogramowaniu funkcję blokowania komunikatów z modułów, to to robi, a nie tylko udaje że robi.

 

U mnie, takie podstawowe funkcje, wykonują nawet dekodery klasy sypialnianej, czyli Opticum 9600/PRIMA i robią to nadzwyczaj skutecznie.

 

Natrafienie dekodera z modułem na kanał niemożliwy do zdekodowania, skutkuje w tym wypadku czernią ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Posiadam tuner Golden Media unibox 9080 i mam kartę cyfry (stara na karte cyfra plus SD) i moduł polsatu i u mnie działa wszystko na 100% .Komunikaty z modułu mam wyłączone i nie mam problemów z dekodowaniem jakiegokolwiek kanału .Co do fertków to mam ich serdecznie dosyć ,miałem dwa i były z nimi zawsze kłopot :/:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie, u mnie na mojej Arivie 202E też tak się dzieje! :? I nie wiem, jak temu zaradzić. :/

Zauważyłem, że dzieje się tak u mnie na każdym kanale kodowanym, do którego nie mam dostępu, w tym również tych spoza platformy Cyfrowego Polsatu. :roll:

Pomaga dopiero wypięcie modułu z gniazda tunera. A to nie o to przecież chodzi. :?

Popróbuję jeszcze może z tym włączaniem/wyłączaniem komunikatów z modułu, bo ja mam je od początku cały czas wyłączone.

 

U mnie na kanałach, które są tylko wyłącznie w ofercie nC+ nie wyskakują żadne komunikaty, a nawet gdy komunikaty są wyłączone i przerzucam na kanały nC+ to wszystko chodzi ok.

Problem zaczyna się gdy wybiorę kanał wspólny.

 

 

U mnie, takie podstawowe funkcje, wykonują nawet dekodery klasy sypialnianej, czyli Opticum 9600/PRIMA i robią to nadzwyczaj skutecznie.
Posiadam tuner Golden Media unibox 9080 i mam kartę cyfry (stara na karte cyfra plus SD) i moduł polsatu i u mnie działa wszystko na 100%

 

Czyli rozumiem, że Golden Media Unibox 9080 i Opticum 9600/PRIMA dobrze radzą sobie z modułem Cyfrowego Polsatu w połączniu z Cameleonem od nC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Są kanały na których prawie zawsze komunikat "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie" pojawia się i znika. Nie zawsze ale często.

Polsat Film HD, Universal HD, BBC HD, CBS Europa, ID HD, Discovery HD, Nat Geo HD

Pewnie liczy się też to z jakiego kanału przeskakujemy na dany kanał.

A są takie na których zawsze ten komunikat się pojawia i nie znika.

TVP Sport, Orange Sport, Filmbox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
...

Czyli rozumiem, że Golden Media Unibox 9080 i Opticum 9600/PRIMA dobrze radzą sobie z modułem Cyfrowego Polsatu w połączniu z Cameleonem od nC+.

Idealnie :!: przynajmniej Opticum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

TAK, ponieważ jest "parowana" z modułem, zresztą dokładnie tak, jak karta CP.

 

Można jednak wziąć kartę bez sprzętu (kodowanie po danej Cyfrze+) i wówczas karta będzie pracować w czytniku dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Można jednak wziąć kartę bez sprzętu (kodowanie po danej Cyfrze+) i wówczas karta będzie pracować w czytniku dekodera.

Hmm, a przypadkiem dla nowych abonentów platformy nc+ nie są dostępne już tylko karty Conax sparowane z dekoderem, bądź modułem CAM (oferta "nc+ mix")?

Bo karty Cameleon (dawnej CYFRY+, nieparowane) mają chyba jeszcze tylko ci abonenci, którzy migrowali do platformy nc+ z CYFRY+ właśnie... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Bo karty Cameleon (dawnej CYFRY+, nieparowane) mają chyba jeszcze tylko ci abonenci, którzy migrowali do platformy nc+ z CYFRY+ właśnie... :roll:

Ciekawe ile czasu pozwolą jechać na starych kartach z dekoderami Cyfry+ lub własnymi.

Ja osobiście negocjując nową umowę mówiłem gościowi że nie zależy mi na krótkiej umowie tylko bardziej na dłuższej.

Jak karta padnie, a raz na jakiś czas karta mi pada w splitterze to wymieniają od ręki, bo mają zapas Cameleonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous
Hmm, a przypadkiem dla nowych abonentów platformy nc+ nie są dostępne już tylko karty Conax sparowane z dekoderem, bądź modułem CAM (oferta "nc+ mix")?

Bo karty Cameleon (dawnej CYFRY+, nieparowane) mają chyba jeszcze tylko ci abonenci, którzy migrowali do platformy nc+ z CYFRY+ właśnie... :roll:

Nie wiem jak jest obecnie, ale długi czas można było do nowych umów brać kameleony.

Tu powinien się wypowiedzieć kol, @cyfra.tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dołączę się do tematu. W tej chwili jestem w trakcie zmiany dostawcy sygnalu i szukam dekodera ktory pozwoli na jednoczesna prace z modułami ci nc+ i cp (czyli dwa gniazda na ci a najlepiej ci+ co by bylo na przyszłość)

To na czym zalezy mi najbardziej aby pozwalal na nagrywanie dwóch programów i oglądanie trzeciego

Dysk moze byc zewnetrzny

Jak by posiadał dodatkowo jeszcze głowice dvb-t/c to juz było by wszystko co potrzebuje

Co do ceny to jest do rozważenia każda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Takie wymagania(nagrywanie 2 programów i oglądanie trzeciego) spełni właściwie tylko tuner z linuxem, przykładowo http://www.hollex.pl/odbiorniki-linux-hd/2230-odbiornik-vu-duo-2-hdtv-wersja-dual (wystarczy przy zamówieniu poprosić o instalację takich głowic i dysku, jakie chcemy przykładowo DVB-S2x2+DVB-T/C). Niestety, żaden tuner z linuxem nie wspiera CI+(tylko zwykłe CI). Jeżeli chcesz tuner z obsługą CI+ to zobacz sobie te modele: http://www.hm-sat-shop.de/hdd-receiver-hdtv-kathrein/kathrein-ufs-925-sw-1tb-ci-twin-hdtv-receiver-hbbtv-schwarz.html lub https://www.technisat.com/pl_PL/sklep/product_info.php?products_id=7 (w tym przypadku tunery dają możliwość jednoczesnego nagrywana 2 kanałów, ale nie da się jednocześnie oglądać trzeciego). Tak więc trzeba będzie się na coś zdecydować...albo większa swoboda i linux, ale bez CI+, albo CI+ z ,,ograniczeniami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z informacji uzyskanych od sprzedawców vu duo 2 nie wspolpracuje poprawnie z nowymi modulami ci cyfrowego polsatu. Pozostale propozycje nie za bardzo mi odpowiadaja. Czy macie cos sprawdzonego na linuxie zeby dzialalo z nowym modulem ci polsatu i nc+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam wszystkich.

Jestem w podobnej sytuacji do autora wątku toteż postanowiłem nie zakładać nowego tematu tylko poprosić o pomoc tutaj.

Otóż jestem (jeszcze) abonentem Cyfry z dwoma cameleonami i ostatnio udało mi się okazyjnie nabyć drogą cesji abonament CP głównie w celu obejrzenia mundialu w siatę.

Nieuchronnie zbliża się czas migracji do nc+ i czytając wątek doszedłem do wniosku, że ciężko ze zrabatowaniem dwóch dekoderów dlatego wymyśliłem, że jeden z obecnie wypożyczanych oddam i kupię sobie jakiś tuner, w którym mógłbym korzystać i z cameleona Cyfry i modułu Cam CP. No i teraz pytanie: jaki dekoder wybrać, żeby taki zabieg zadziałał? Dekoder możliwie nieobciążający budżetu bez dysku (z możliwością podłączenia własnego).

Z tego co wyczytałem moje wymagania spełnia np Ariva 252 Combo, natomiast opinie o nim są niezbyt pochwalne, więc może lepiej poszukać wcześniejszą wersję, czyli Combo 250? A może coś zupełnie innego...

Poradźcie coś bo nie mam zupełnie doświadczenia w tej materii.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...