Skocz do zawartości

Czeskie kanały w WLKP. ok.Gostynia


tomekdvbt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego że to mój 1 post witam wszystkich na forum.

Od kilku dni usiłuję złapać jakikolwiek czeski MUX. Z zerowym skutkiem.

Mieszkam w Ludwinowie k.Gostynia.

Posiadam antenę siatkową, skierowaną na Wrocław i tv Thomson 32HU4253. Antena jest zamocowana na strychu, podwieszona na samym czubku aż pod dachem z eternitu, od niej do tv idzie jakieś 20 m kabla. Kabel w 3 miejscach jest łączony złączką. Ogólnie wszystkie kanały polskie śmigają, bez problemu jestem w stanie odbierać nawet TVP Gorzów Wlkp. z nadajnika z Zielonej Góry po obróceniu anteny.

_______

I teraz pojawia się kilka pytań - gdzie leży problem? W miejscowości oddalonej 2km w linii prostej ode mnie bez problemu śmigają ct1, ct2 (antena jest siatkowa).

 

Czy winny może być kabel? A może antena kierunkowa złapałaby Czechy? Ewentualnie zamontowanie anteny na zewnątrz i podwieszenie jej jeszcze wyżej?

Tak pytam, bo w tym temacie jestem zielony.

 

Kilka lat temu odbierałem bezproblemowo CT1 oraz CT2 na analogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, zakupiłem antenę kierunkową ATX 91 z symetryzatorem. Symetryzator wyrzuciłem, założyłem wzmacniacz SWA 2000/4T od starej siatki.

Co odbieram?

CT1, CT2, CT24, CT SPORT i 8 czeskich kanałów radiowych. Siła sygnału 100%, jakość lata od 0% do 45%, a nawet 86% przy kanałach radiowych.

Sygnał momentami potrafi zniknąć, wg mnie jest to wina dość słabego wzmacniacza, tak więc zostanie on wymieniony na SWA 9701.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Nie jestem jakoś specjalnie zaskoczony odbiorem czeskich MUXów na południe od Gostynia, teren jest znacznie wyżej i sama rzeźba terenu korzystniejsza. W samym Gostyniu z racji jego położenia i charakterystyki terenu odbiór czeskich MUXów możliwy jest tylko w najwyższych punktach miasta (Głogówko, wyżej położona część osiedla Pożegowo, osiedle Górna oraz jej okolice.) U mnie jeszcze, ani razu nie pojawił się MUX z Czech może dlatego, że antenę mam skierowaną na maszt w Górze czyli w przeciwnym kierunku. W przyszłości jak będę wymieniał na dachu okablowanie to jeśli Śrem tyłem będzie bardzo dobrze odbierał to można się pokusić o ustawienie anteny w kierunku czeskich nadajników. :D

Edytowane przez Hyper DX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...