Skocz do zawartości

Wizja TV


Marek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piłkarska oferta bardzo słaba względem tamtego C+. Gdzie C+ ma wszystkie najlepsze. W tedy jeszcze Bundesliga była w C+. C+ był w sumie wtedy tylko piłkarskim kanałem. Wizja Sport była kanałem ogólno-sportowym. W sumie można powiedzieć, że miejsce po Wizji Sport próbują zając Polsat Sport, Nsport i SportKlub bo C+ Sport to jeszcze bardziej sie umocnił poszerzając swoją ofertę. A piłkarska oferta od samego początku nie miało sobie równych w naszym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego, że złym kanałem nie napisałem. Oferty obu kanałów sportowych jak i wogole obu platform uzupełniały się idealnie. C+ wtedy skoncentrował się w sumie wyłącznie na piłce + boks i żużel. Wizją Sport była wszechstronny kanałem poczynając od mało popularnych dyscyplin do tych więcej popularnych + ciekawe programy jak Piłkarska Gorączka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizja Sport biła poziomem na głowę obecne na polskim rynku kanały sportowe. Szkoda, ze już tego kanału nie ma. Był bardzo dobry.

Umiesz napisać coś i poprzeć jakiś argumentem czy to może jest za trudne dla ciebie jest? Przywalasz się do każdego a sam masz problemy z napisaniem czegoś sensownego. Bo takie teksty to są na poziomie przedszkola.

Po zatem co do teorii się nie zgodzę bo oferta piłkarska względem C+ była bardzo słaba w tamtym czasie. W tej chwili C+ ma wiele więcej rzeczy i zdecydowanie lepszą ofertę. Skoro oferta była tak dobra a C+ ma raptem NBA z tego co była na Wizji Sport to czemu inne kanały sportowe są w tyle za c+ jak mają rzeczy po Wizji Sport?

 

Edycja Mr. Orbita: Powyższa uwaga skierowana do Burliego była conajmniej niestosowna. Na PW nie można było tego przekazać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z kol.mad85 na forum n-ki wymieniliśmi kilka uwag i przy tej okazji przypomniał mi się b. dobry portal z tamtych lat prowadzony przez p.Zdzisia Marchewkę który polecam : http://www.mar-digital.home.pl/main.html a szczególnie wejść w archiwum jak najgłębiej będą jakie kanały kiedy porównania Wizji i Cyfry z różnych okresów oraz forum i tam topiero można sie przekonac jak rozmawiali Wizjonerzy z Cyfrowiczami.Dla ciekawych jest to cała kopalnia wiadomości.Pozdrowiwnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie kanał Wizja Jeden?? Był super. Bardzo atrakcyjna ramówka. Bardzo ważne było to, że wszystko dubbingowano, co jest niezwykle ważne przy sitcomach- tylko w ten sposób można w pełni i na czas przekazać dowcip- lektor nie byłby w stanie tego pokazać. Pamiętacie serial Para nie do pary (Will & Grace)?? Teraz leci na FoxLife z lektorem (niestety).

 

Zapowiedź z Wizji Jeden:

http://pl.youtube.com/watch?v=6l5bCtpICd4

 

i pare innych filmików:

 

http://pl.youtube.com/watch?v=MAmtaIIcr6g

http://pl.youtube.com/watch?v=Y6VhR7U1YuQ

http://pl.youtube.com/watch?v=xD4-eX3IxB8

http://pl.youtube.com/watch?v=gM4rfgP5qz4

http://pl.youtube.com/watch?v=6jJ6wevwm4I

http://pl.youtube.com/watch?v=qNA9G07o9Ps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zauważyłem, że na Wikipedii -> Polskie platformy cyfrowe ktoś dodał kolumne Wizja TV. Wg mnie jeżeli ktoś będzie kompletnie ziolony to pomyśli, że to jakaś nowa platforma czy "cuś" innego. Nie no może tak nie pomyśli, ale wg. mnie to nie jest dobry pomysł. Sorry, że w tym temacie, ale do żadnego innego chyba nie można tego podczepić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to się stało, że podczas łączenia Wizji TV z Cyfrą + straciliśmy takie kanały jak: MTV Base, MTV Extra (teraz Dance), VH 1 (brytyjskie), VH 1 Classic???

 

Dlaczego z kanałami MTV jest na C+ tak ubogo? :? Przecież jest co dołączyć:

 

- MTV Music

- MTV Hits

- MTV Base

- MTV Dance

- VH1 Europe

- VH1 Classic

- MTV One

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może im się nie chce, nie chcą wydawać kasy na dobre kanały, przynajmniej wg. mnie. Następnie: brak miejsca na TP i może myślą, że te kanały nie mają polotu i są kompletnie nie potrzebne, ale jakby tak ze 300 tys. abo zadzoniło na infolinie to może by to coś dało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to się stało, że podczas łączenia Wizji TV z Cyfrą + straciliśmy takie kanały jak: MTV Base, MTV Extra (teraz Dance), VH 1 (brytyjskie), VH 1 Classic???

 

Ja wytłumaczę :wink:

 

Wizja TV nadawała z Astry, w odróżnieniu od C+. Właśnie na Astrze znajdował się najbogatszy pakiet kanałów MTV. Wizja TV nie miała tych kanałów ulokowanych na własnych parametrach, a można było odbierać bezpośrednio z transpondera MTV dzięki zastosowaniu systemu Simulcrypt. Na HB 13.0E nie nadawały wspomniane kanały, toteż po fuzji i przejściu na 13E, Cyfra+/WizjaTV musiałaby dołączyć te programy na swój własny transponder. A po co? Jednak kilka tych stacji było i trzeba było odpowiednio sporo miejsca wygospodarować. A że C+ była i jest [beep]a na pieniądze, to owe programy nie znalazły się w ofercie. Dzisiaj z tej stajni mamy tylko MTV Two. I przecież, nie dołączono tego kanału od razu po fuzji, ale dopiero po jakimś czasie!

 

Właściwie, to sporo programów nie znalazło się w ofercie C+, a najbardziej mi szkoda Wizji1.

Ten kanał mógł być teraz programem autorskim C+ (może pod inną nazwą), tak jak CP nie chce się podzielić Polsatem, to Cyfra+ mogłaby mieć również swój kanał o podobnym profilu. Bo przecież, już wtedy Wizja1 wypracowała swoją pozycję na polskim rynku. Kto wie, dzisiaj mogłabyć to poważna konkurencja dla takich gigantów jak TVP, Polsat czy TVN.

 

No takie są skutki fuzji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się wtrącę i się wypowiem ;)

Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale zadaje się nadawca ma taką politykę, że gdy istnieje wersja narodowa kanału (MTV Polska) to w tym kraju nie może być wersji ogólnoeuropejskiej (MTV Europe).

 

Z mojej strony koniec Off Topic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może istnieją jeszcze abonenci indywidualni :wink:

 

A moja teoria na temat wyłączenia kanałów MTV/VH1 z WizjiTV po fuzji z Cyfrą+, dalej się nie zmieniła. Polski operator musiałby te kanały włączyć na własnych transponderach, nie było i nie ma dalej możliwości dołączenia SimulCryptu bo nadaje z 13E a programy, o których mowa są na 19.2E.

 

Najbardziej chciałbym reaktywacji programu Wizja1, seriale i programy amerykańskie typu "Oprah..." po prostu wymiatały, jak na tamte czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to się stało, że podczas łączenia Wizji TV z Cyfrą + straciliśmy takie kanały jak: MTV Base, MTV Extra (teraz Dance), VH 1 (brytyjskie), VH 1 Classic???

 

Ja wytłumaczę :wink:

 

Wizja TV nadawała z Astry, w odróżnieniu od C+. Właśnie na Astrze znajdował się najbogatszy pakiet kanałów MTV. Wizja TV nie miała tych kanałów ulokowanych na własnych parametrach, a można było odbierać bezpośrednio z transpondera MTV dzięki zastosowaniu systemu Simulcrypt. Na HB 13.0E nie nadawały wspomniane kanały, toteż po fuzji i przejściu na 13E, Cyfra+/WizjaTV musiałaby dołączyć te programy na swój własny transponder. A po co? Jednak kilka tych stacji było i trzeba było odpowiednio sporo miejsca wygospodarować. A że C+ była i jest [beep]a na pieniądze, to owe programy nie znalazły się w ofercie. Dzisiaj z tej stajni mamy tylko MTV Two. I przecież, nie dołączono tego kanału od razu po fuzji, ale dopiero po jakimś czasie!

 

No takie są skutki fuzji :(

Ja napiszę tym razem krótko - święta prawda. Podpisuję się pod tym obydwoma rękami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...