Skocz do zawartości

Jaki film ostatnio oglądałeś?


shocco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie oglądam serial "Blindspot. Mapa zbrodni" na HBO:GO 

Nie jest to może jakieś arcydzieło, jednak  świetnie sprawdza się na letnie wieczory. Po prostu przyjemnie ogląda mi się ten serial.

 

Ostatnio nadrabiałem sobie również "Legion". Pierwszy sezon rewelacyjny, lecz drugi ledwo wymęczyłem...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nietykalni" Briana De Palmy z 1987 na Cinemaxie.

Chicago okresu prohibicji królują Al Capone (Robert De Niro), nieuczciwi policjanci i przekupni sędziowie. Aby położyć kres rządom mafijnego terroru, agent federalny Eliot Ness (Kevin Costner) powołuje grupę "Nietykalnych". 

 

Świetny film z doborową obsadą w rolach głównych. Sama scena na dworcu kolejowym stała się już kultowa. Szkoda, że w zalewie współczesnych "plastikowych" filmów z masą efektów specjalnych, nie obejrzymy porządnego kina gangsterskiego.

Ocena: 5/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Życzenie śmierci" (2018) na Cinemaxie 

Zdesperowany chirurg postanawia zemścić się na gangsterach, którzy brutalnie napadli na jego rodzinę.

 Film całkiem niezły, jednak nie umywa się do filmów z Charlesem Bronsonem
 
Oraz "Dziecko Rosemary" również na Cinemaxie
Na temat tego filmu już się kilka razy wypowiadałem. Film na stałe wpisał się do kanonu klasyki kina.
 
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Searching" na HBO:GO

Szesnastoletnia córka Davida Kima (John Cho) znika w tajemniczych okolicznościach. Lokalna policja rozpoczyna dochodzenie. Niestety w przeciągu 37 godzin w sprawie nie dzieje się nic. Zrozpaczony samotny ojciec postanawia zajrzeć do laptopa córki w poszukiwaniu jakichkolwiek śladów, które pozwoliłyby mu odnaleźć ukochane dziecko...

 

Film, który trzyma w napięciu niemal od początku, aż do ostatnich minut. Nieco zawiodło mnie zakończenie tej historii, jednak moim zdaniem warto nadrobić tę produkcję.

 

Ocena: 5-/6

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"Once Upon a Time ... in Hollywood"

 

Długo na ten film czekałem, dlatego poszedłem na najbliższą możliwą premierę w swoim mieście. Mimo kilku dłużyzn i braku typowej fabuły bawiłem się doskonale. To produkcja rozrywkowa z najwyższej półki - gwiazdorską obsadą, dopracowaną scenografią i fantastycznie oddanym klimatem lat 60. Nie brakowało też świetnych dialogów, wielu ciekawych nawiązań oraz mocnego "twistu" pod koniec. Jeśli ktoś nie jest fanem twórczości Tarantino i oczekiwał bardziej uniwersalnego filmu to standardowo raczej się zawiedzie. To specyficzne, trochę przegadane kino. W dalszym ciągu rozrywkowe, ale jednak dla koneserów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...