Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Można się spodziewać, że strona internetowa kanału będzie miała przynajmniej 3 domeny. Wystarczy zobaczyć:

http://www.tvnbiznes.pl/

http://www.tvncnbc.pl/

http://www.tvncnbcbiznes.pl/

Wszystkie domeny zarezerwowane na Onecie.

Parę dni temu patrzyłem, to nie było nic, więc witrynka ruszy chyba lada dzień :D

 

Tak na marginesie - ja czekam na Damiana Kurasia w TVN CNBC Biznes. Kto widział reszort ten wie o co chodzi :wink:

 

Edycja piotrtomkiewicz: @Shadowriver - poprawione, dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dostępność tv biznes będzie lepsza, ale jakość TVN CNBC Biznes będzie lepsza ;> patrz kto jest kierownikiem kanału ;p popatrz przyjaźnie są prowadzone programy i magazyny (takie jak "Firma" czy "Portfel") ;p a co będzie jak te programy nie będą obciążone przez nieprzewidywalną ramówką TVN24 ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy nie stanowi zagrożenia... Przede wszystkim w rankingach oglądalności kanały cyfrowe FTA w ogóle nie są brane pod uwagę... Tzn są, ale wtedy gdy tworzą pakiet płatny. Przynajmniej było tak do tej pory, nie wiem czy się nie zmieniło. Po 2, kanały biznesowe są kierowane do managerów i dyrektorów, a nie sądzę, by Ci nie mieli w domu płatnej telewizji... Także sprawa nie jest tak prosta, jak się wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zastanawiam kto wymyslił taka nazwe jak TVN CNBC Biznes??

 

Nazwa faktycznie nie jest za szczęśliwa. Chodziło o podkreślenie współpracy z CNBC kosztem zgrabnej, marketingowej nazwy. TVN bardzo się tym chełpi :wink:

 

Zresztą dla widzów tego kanału to nie ma takiego znaczenia. Reszta nie będzie tego oglądać, ani wymawiać poprawnie tej nazwy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oni będą działać mniej więcej na zasadzie franczyzy, jak się działa pod szyldem załóżmy Mc Donalda to nie nazywa się baru przecież "Kowalski Mc Donald" .....- no ale to tylko taka moja dywagacja.

 

I tak, i nie. Faktycznie nie nazywa się restauracji "Kowalski Pizza Hut" ale już "Toyota Wiśniewski", "Renault Michalski" prawie zawsze. Różnie bywa z tym użyczaniem marki. W kwestii TVN, to nie jest typowa franczyza, wtedy faktycznie nie byłoby członu TVN. Ponieważ projekt powstaje w oparciu o szeroko rozumianą współpracę i wsparcie ze strony CNBC dlatego powstała ta hybrydowa nazwa, niezbyt szczęśliwa przyznaję. Raz jeszcze podkreślam, że ta nazwa ma pomóc TVN, a nie odwrotnie.

 

Nie liczy się nazwa kanału, natomiast najważniejsza jest jego treść. W końcu to czy kanał będzie miał jakąkolwiek oglądalność zależy od tego co nam pokaże.

 

Nie. Telewizja, jak każda komercyjna instytucja, podlega prawom rynku, w tym marketingowym. W sprzedaży jakichkolwiek produktów i usług, nazwa odgrywa ważną rolę. W tym wypadku kanał jest specyficzny i kierowany do wąskiego (dużo węższego niż TVN 24) grona, więc nazwa nie będzie miała tak kluczowego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...