Skocz do zawartości

Nietypowe problemy ALTDVB


Tomek22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostka: nagle po 8 latach od premiery ostatniej wersji AltDVB wyciekło niepubliczne dotychczas wydanie testowe ze stycznia 2007. Też potwornie stare, ale zawsze jest szansa, że rozwiązano pojedyncze zgrzyty z wcześniejszego wydania. Wyszło to z forum http://www.sat-universe.com/showthread. ... 558&page=2 (na 4 stronie link do w miarę czystej wersji, wcześniej są jakieś dziwne repacki zaśmiecone wtyczkami i z pokręconymi ustawieniami powodującymi niewyświetlanie się pasków sygnału na dole okna głównego) Wersja oznaczona jako 2.2 b4115. Dość niezwykłe, że wersja wypłynęła dopiero teraz, dlatego troszkę podchodzę z ostrożnością. Porównałem wszystkie pliki i widać nowy AltDVB.exe oraz zmieniony Filters/DvbAvSrc.ax ale nie tyle nowy, co o znacznie większym rozmiarze niż w oryginalnej wersji. Podejrzewam, że być może to wersja debug pomagająca namierzać błędy - w końcu było to wydanie testowe. Teoretycznie jak ktoś ma AltDVB, to wystarcza tylko wymienić te dwa pliki.

 

Wstępnie popróbowałem u siebie, ale w zasadzie nie zauważam znacznych poprawek najbardziej palących problemów, tj. nadal crach przy skanowaniu transponderów bez kanałów (np. 11,013 GHz, pol. H z 13°E), brak E-AC3 i AAC, chyba brak wsparcia renderera EVR, ale to jeszcze pobadam później. Do zbadania też, czy nadal jest zgrzyt z niektórymi kanałami o bardzo niskiej rozdzielczości (nie wskakuje obraz, jeśli włączone jest rozpoznawanie rozdzielczości).

 

EDIT: W kwestii pliku Filters/DvbAvSrc.ax - jest to o dziwo starsza wersja 2.2.0.965. Przy AltDVB 2.2 b3912 jest dawane wydanie 2.2.0.972. Dużo większy rozmiar starszej wersji wynika z dodania do niej systemu do przechwytywania błędów madExcept (http://www.madshi.net/).

 

Ciekawe co dzieje się z autorem AltDVB - Altxro. Wprawdzie w sieci nie wypowiadał się od marca 2008, ale przynajmniej w 2010 roku jeszcze musiał reagować, bo przywracana była strona domowa altdvb.ro, która znikała z sieci - ktoś musiał ją stawiać... Wiele bym dał, żeby wrócił i wypuścił choćby jedną wersję z poprawkami pod nowe technologie... Może ten wyciek będzie impulsem i sprawi, że autor da znać co u niego... Kiedyś był aktywny na forum rdi-board.com, ale (nie wiem kiedy, musiało to stać się całkiem niedawno) usunięto jego konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym AltDVB chyba nigdy nie dojdę do porozumienia. Jedna wersja pokazuje taki błąd "Please re-register [ DvbAvSrc.ax ]" No to w folderze filters uruchomiłem plik od rejestracji i błąd. Druga wersja oznaczona 2.2 jakaś instalacyjna się uruchamia, ale po wybraniu filtru i kliknięciu select pojawia się "Program nagle przestał działać" Używam Win7 64-bit. Tryb zgodności z XP powoduje jeszcze więcej błędów. Jest na to jakiś ratunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii nowego AltDVB: sprawdziłem dokładnie, ale żaden ze znanych nam problemów nie jest w tej testowej wersji rozwiązany - niestety :(

 

W przypadku błędu Please re-register [ DvbAvSrc.ax ] na Win7 x64 musisz nieco wyedytować plik odpowiadający za rejestrację #Register_Filters.bat- zwykle jest tam:

regsvr32.exe DvbAvSrc.ax
regsvr32.exe MonoSwitch.ax

Trzeba to wymienić w pliku na

regsvr32.exe "dysk:/ścieżka_do_pliku/DvbAvSrc.ax"
regsvr32.exe "dysk:/ścieżka_do_pliku/MonoSwitch.ax"

Co więcej plik po zapisaniu trzeba uruchamiać z prawami administratora (jest pod prawym przyciskiem myszy). Dobrze jest mieć AltDVB w takim katalogu, w którym będzie się go już używać na stałe, bo przeniesienie katalogu spowoduje, że błąd z rejestracją filtrów znowu się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to też sprawdzałem. Program się uruchamia, ale sytuacja jest taka jak przy czystej instalacji, czyli po wybraniu filtra Dev_BDADriver i kliknięciu select pojawia się "Program nagle przestał działać" Błąd dotyczy: Dev_BDADriver.int

Nie wiem, w czym leży dalej problem. Zostałem przy innych programach, chociaż słyszałem, że ten najlepszy i dlatego kombinuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość nietypowa sprawa - mi się jeszcze nie zdarzyło coś takiego, ale są opcje awaryjne - spróbuj alternatywny interface BDA2 od Crazycat'a - do pobrania tu: https://code.google.com/p/altbda2/downloads/list - zawartość wrzuć do Devices i spróbuj wybrać BDA2 z listy. Jeśli też się wywali - napisz jaką masz kartę oraz podrzuć screena błędu, może to nas coś naprowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Znów ciekawostka - jakoś mi to umknęło, ale... Altxro wrócił - dał znać w styczniu o sobie! :D

Jego nowa strona jest pod adresem: http://www.altx.ro i jest tam zakładka dla AltDVB. Mija 10 lat od ostatniego oficjalnego wydania, byłoby fajnie zobaczyć nowe ze wsparciem AAC, E-AC3, HEVC/UHD, poprawionymi bugami...

W changelogu pojawia się zagadkowy wpis v2.3: http://www.altx.ro/projects/altdvb/changelog/#v2.2

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nawet odpowiedział :D Jestem mega podjarany - powrót Altxro to jest jak dla mnie najlepsza wieść od pojawienia się crazycat'a i jego wspaniałego CrazyScan oraz biblioteki StreamReaderEx-BDA oraz od powstania SmartDVB, z którego też aktywnie korzystam :D

 

To niesamowite, że AltDVB przetrwał tyle lat, od 2006 zmieniały się systemy operacyjne (ostatni release był jeszcze przed premierą Windows Vista, gdy królował Windows XP), karty DVB, a AltDVB nadal działa, z naprawdę niewielkimi problemami korzystam z niego do dziś pod Windows 10. Dzięki @diodato oraz @crazyscan zyskał moduł Bda2, który dostosował wsparcie dla kart DVB, ale nawet na oryginalnym BDA działa. W zasadzie jedyne co musiałem zrobić to było przekompilowanie FFDeCSA w 2013 roku, bo po którejś aktualizacji Windows 7 biblioteka generowała problemy i nie zaskakiwała.

 

Są wspomniane przeze mnie braki (AAC, E-AC3, HEVC) oraz trochę różnych drobnych błędów, ale jak na soft mający 10 lat to naprawdę podziw, że nadal działa mimo zmian w ekosystemach, kodekach, kartach, systemach. Dobra stara szkoła pisania solidnego softu. Oby udało się z nową wersją :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Z AltDVB na razie nic się nie ruszyło, ale tak z gatunku ciekawostek. AltDVB (ten oryginalny) jest zrobiony tak, że w ogóle pomija wartości PID, których nie rozpoznaje, w efekcie kanały z AAC wyszukują się w ogóle bez audio, a np. z HEVC - bez PID Video. Ale odgrzebałem w czeluściach swoich zasobów dyskowych wersję zmodyfikowaną przez osobę podpisującą się jako okapi. W 2008 bodajże na nieistniejącym już forum Happysat użytkownik wrzucił wersję z modyfikacją mającą odblokować AC3 dla mieszkańców USA, gdzie używa się innej identyfikacji. Tak odpaliłem i widzę, że ów użytkownik jakoś poradził sobie z blokadą i jego zmodyfikowana wersja ładuje przy skanowaniu wszystkie PID ze strumienia, także te, których AltDVB nie rozpoznaje i np. dla kanałów HEVC widać PID, tylko ze złymi (przesuniętymi o HEX: 83) identyfikatorami (czyli AAC zamiast 0x0F jest 0x92). Niestety ma popsute H.264 (też przesunięte, przez co przestaje identyfikować wideo MPEG-4).

 

Oczywiście to ma zerową przydatność praktyczną, czysta ciekawostka, ale gdyby komuś udało się zrobił tylko odblokowanie dodatkowych PID bez ich przesunięcia (pewnie to było skutkiem podejścia do rozpoznawania amerykańskiego AC3) to już byłoby całkiem przydatne :)

 

Podejrzewam, że okapi musiał być dobry w assemblerze, bo nie widzę innej możliwości wykonania tak poważnej modyfikacji bez dostępu do źródeł.

 

EDIT: O kurka :D To nie jest wcale takie trudne - chyba się udało :D Wydaje się działać, przeskanowałem Hot Bird-a i chwycił wszystkie brakujące PID jak AAC itp. oczywiście nie zagra tego, ale przynajmniej pokazuje, że coś jest, więc nic szczególnie znaczącego, ale fajny bajer ;) Może zapytam autora, czy mógłbym takie coś upublicznić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...