Skocz do zawartości

Wypowiedzenie CP


PiotrekJaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz ze prosisz o bezwarunkowe zerwanie umowy w koncem trwania umowy czyli..... (tu wpisz date) i podpisz sie daj date no i nie zapomnij wyslac poleconym na jakis tam adres przez nich wskazany.

 

Krzychu

 

Ps. A z PC to z tego co wiem po umowie wystarczy ze mi nie zaplacic sami rozwiaza. Jesli dek na wynajem to po chyba 3 mies kaza oddac a jak na wlasnosc to nic, placisz masz nie placisz nie masz platnych kanalow tylko FTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem wypowiedzenie do CP wkleje je tutaj i chcialbym zapytac co o tym sadzicie czy jest OK czy czegos brakuje:) z gory dzieki za pomoc i porade:)

 

 

Do

Biura Obsługi Abonenta CYFROWEGO POLSATU

Ul. Łubinowa 4 A

03-878 WARSZAWA

 

 

Zgodnie z §3 ust. 6 umowy zawartej w dniu 10 lutego 2006 roku, który brzmi następująco: „(...)Klient jest ponadto uprawniony do złożenia przed upływem dziesiątego Okresu Rozliczeniowego, oświadczenia, iż nie zamierza kontynuować umowy w zakresie obowiązku zachowania Pakietu Podstawowego (Familijnego) po zakończeniu Okresu Podstawowego” oświadczam, że nie zamierzam kontynuować umowy po zakończeniu okresu podstawowego.

Proszę o bezwarunkowe zerwanie umowy z dniem 10 marca 2007r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerwanie umowy to nie jest to samo co wypowiedzenie. Sformułowanie Rapiego też jest nie bardzo. Nawet bardzo bo nie odniesie żadnego skutku.... Skoro ty nie wypowiadasz umowy i tylko ich prosisz żeby oni to zrobili to pewnie tę prośbę zignorują, zwłaszcza że na 99% oni nie mogą wypowiedzieć bez poważnego powodu (ochrona konsumenta). Za dużo kombinujecie. Tak jak i CP bo ten cytowany paragraf jest skonstruowany dość zabawnie. Nie ma czegoś takiego jak niekontynuowanie umowy. Wiadomo o co chodzi, ale profesjonalna umowa nie powinna zawierać takich zwrotów :) Umowę się po prostu wypowiada i przez to nie przekształca się ona w zawartą na czas nieokreślony.

Dla pewności że zrozumieją:

Miejscowość, Dnia ..... (data pisma)

Oświadczenie

Na podstawie §3 ust. 6 umowy z dnia 10.02.2006r. oświadczam, że nie zamierzam kontynuować umowy w zakresie obowiązku zachowania Pakietu Podstawowego (Familijnego) i w związku z tym wypowiadam ją w tym zakresie

podpis

Po sformułowaniu paragrafu który podałeś domyślam się, że masz tuner na własność albo masz CP na jakiś zasadach o których w Cyfrze+ nie słyszeli a ja ich nie znam. Dlaczego? Dlatego że ten przepis jest tak skonstruowany, że niekontynuowanie umowy co do pakietu familijnego nie będzie oznaczało jej rozwiązania - bo przecież tu jest mowa tylko o obowiązku opłacania pakietu i nie ma ani słowa, że rozwiązaniu ulegnie cała umowa. Znając trochę CP domyślam się że chodzi im o to żebyś w dowolnej chwili mógł znowu opłacić pakiet familijny. Tak jest np. w moim wypadku. Nie muszę płacić, ale umowa ciągle trwa i np. zapłaciłem za grudzień a za styczeń już nie zamierzam.

No ale to trzeba by przejrzeć całą umowę żeby wiedzieć czy dobrze mi się wydaje, że o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak napisałem wyżej i może być taka forma wypowiedzenia jaką podałem. Nie dojdzie w ten sposób do rozwiązania umowy i będziesz mógł płacić w wybranych miesiącach. Definitywne wypowiedzenie całej umowy nie ma sensu bo da tylko to że CP nie będzie przysyłał swoich pism ze zmianami pakietów i cen. Gdybyś rozwiązał całą umowę to nie mógłbyś już zaplacić za dowolny miesiąc w przyszłości.

Krótko mówiąc użyj formułki którą już podałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam zamiar wypowiedzieć aktualną umowę z CP bo właśnie się kończy i odrazu wziąść podpisać nową umowę (bo bardziej się opłaca :D).

I tutaj mam pytanie, jako że aktualny dekoder mam na własność, to czy po wygaśnięciu umowy będę miał na nim dostęp do kanałów FTA (np. TvBiznes, Viva Polska czy Tele5 itp.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziesz miał dostęp do kanałów FTA pod warunkiem, że wyślesz im wypowiedzenie bo jeśli nie wyślesz tylko zakończysz umowę bez wypowiedzenia tak jak ja to w sierpniu zrobiłem to zablokują ci tuner. Dopiero po kilku tygodniach i użeraniu się z nimi odblokowali mi tuner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie zgodnie z §3 ust. 5 regulaminu mojej umowy

Po upływie Okresu Podstawowego Klient uprawniony jest do wypowiedzenia umowy w zakresie obowiązku zachowania aktywnego Pakietu Podstawowego (Familijnego), za miesięcznym wypowiedzeniem skutecznym na koniec kolejnego miesiąca kalendarzowego

to mam rozumieć że jeśli teraz wyślę im wypowiedzenie a moja trwa do 14 lutego 2007 to ona nie wygaśnie z tym dniem, a dopiero pod sam koniec lutego i będę musiał zapłacić jeszcze jakieś 50% abonamentu za okres 15-28 lutego?

 

Tak wogóle to ktoś może pamięta czy w ostatnim czasie (po listopadzie 2005) była jakaś zmiana regulaminu uwzględniająca wszystkich abonentów? Bo właśnie mam ten regulamin który otrzymałem w listopadzie 2005 przy podpisaniu umowy, a nie jestem pewny czy jednak coś nowego w zeszłym roku mi nie przysłali. Odrazu powiem że porozumienia na Relax Mix nie podpisywałem...

Bo właśnie z tego co widzę to w umowie wyżej jest podane że wypowiedzenie wchodzi w życie z końcem okresu rozliczeniowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr - a w tym piśmie z wypowiedzieniem umowy nie przydałoby się dopisać swoich danych, czy numeru kontraktu albo karty abonenckiej?

 

W pismie najlepiej napisac Imie i Nazwisko, PESEL, Nr Karty. Nr Modułu, Nr dekodera oraz powod rozwiazania umowy. Dla posiadaczy dekoderów udostepnionych nalezy jeszcze zarzec info o formie zwrotu kaucji. I na koncu oczywiscie wlasnoreczny podpis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze jesli ktos ma dekoder na wlasnosc to niepotzrebny jest numer karty i dekodera tak samo powod wypowiedzenia, oczywiscie mozna go podac, ale jak sie tego nie zrobi to chyba nie maja prawa nie rozwiazac umowy bo nie bylo podwodu:D koniec umowy i klienta ma takie prawo i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest moja ostateczna wersja wypowiedzenia umowy, mysle ze jest tam juz wszystko i ze nie ebdzie problemu z wypowiedzeniem jej.A czy wypadalo by jeszce im napisac zeby mnie poinformowali o tym ze odstali to ode mnie? czy oni maja taki obowiazek i czy jest to ptrzbne?

 

 

Jaworzno, 02 styczeń 2007

 

Imie i nazwisko

adres

telefon

Pesel

Nr identyfikacyjny

 

 

Do

Biura Obsługi Abonenta CYFROWEGO POLSATU

Ul. Łubinowa 4 A

03-878 WARSZAWA

 

 

Zgodnie z §3 ust. 6 umowy zawartej w dniu 10 lutego 2006 roku, który brzmi następująco: "(...)Klient jest ponadto uprawniony do złożenia przed upływem dziesiątego Okresu Rozliczeniowego, oświadczenia, iż nie zamierza kontynuować umowy w zakresie obowiązku zachowania aktywnego Pakietu Podstawowego(Familijnego) po zakończeniu Okresu Podstawowego. Złożenie wypowiedzenia umowy w zakresie obowiązku zachowania aktywnego Pakietu Podstawowego(Familijnego) skutkuje wypowiedzeniem obowiązku zachowania aktywnego Pakietu Dodatkowego Relax Mix" oświadczam, że nie zamierzam kontynuować umowy w zakresie obowiązku zachowania Pakietu Podstawowego (Familijnego) i w związku z tym wypowiadam ją w dniu zakończenia umowy tj. 10 marca 2007r.

 

 

z poważaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wypowiedzenie bylo bardziej proste,jakos w jednym zdaniu to napisalem :) postaram sie je znalezc i tu umiescic.I nie robili zadnych problemow tylko ze ja mialem pakiet relaks mix i musialem jeszcze przez trzy miesiaca oplacac abonament po wypowiedzeniu umowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...