Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – pytania początkującego


remekb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, _Artek_ napisał:

Przydałyby się wątki odnośnie wrażeń .....

A nie lepiej usiąść przed TV i oglądać ofertę danego operatora.

Mało ci przepychanek między abo PC+ i CP?

 

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dekoder 4K z dyskiem i czy jest możliwe, żebym w trakcie gry jakiegoś programu/filmu włączył nagrywanie, a został nagrany cały ten program pomimo tego, że zaczął się godzinę przed tym, jak zleciłem nagranie?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdzieś w wakacje planuję wprowadzić się już do budowanego właśnie domu, powoli rozglądam się za TV+Net. Dom pod miastem, więc szukam czegoś pewnie mobilnego bez limitu z jakąś dobrą prędkością. Prawdopodobnie mam dwa wyjścia  - Orange lub C+. Chciałbym pakiet internet no limit + tv z pakietem canal+ sporty. Niestety już mnie szlag strzela, kiedy porównuję te pakiety na ich stronie i nie mogę go dostosować, bo jak są te kanały sportowe to nie można internetu dodać :D A strona orange to porażka - wpisuję swój adres no i oczywiście, że wyświetla informacja, że nie świadczą usług internetu domowego "przejdź do oferty internetu mobilnego" , ale to się blokuje i żadnej oferty z tv nie mogę sprawdzić :D Aczkolwiek nie wiem czy nie lepiej mi poczekać trochę niż się teraz rozglądać. Bo w teorii mam internet z nju mobilne w modemie USB z 90GB pakiet na miesiąc, ale oglądając mecze, netflixa itp to szybko schodzi. Jednak mam pytanie co do internetu z C+, ktoś korzystał z takiego? Jak z jakością, zasięgiem? Czy router/modem trzeba brać od nich czy można mieć własne? Czy jest jakiś okres próbny? Działa to na zasadzie karty SIM do modemu, modem do routera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim się władujesz w abonament na internet mobilny, sprawdź zasięg i prędkość danej sieci na miejscu. Net od Platformy C+ działa na sieci Play. Czasem lepiej wydać więcej i kupić usługi oddzielnie, niż potem się denerwować, że Netflix co chwila buforuje.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2019 o 19:09, czerstwy napisał:

Co Ty za bzdury wypisujesz?By wymienić w PC+ na dekoder 4K nie jest wymagany żaden aneks.

Obawiam się, że Kolega myli pojęcie "aneks".

Jest to dodatek do podstawowej Umowy i kazdy papierek z wymaganym podpiswm jest aneksem.

Dekodera tez nie wymieniają na [beep]....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2019 o 19:45, piotr77sat napisał:

Internet mobilny to się nadaje do przerzucania stron. W dzisiejszych czasach w masie przybywających serwisów Vod to tylko stałe łącze. I tyle w temacie.

 

 

Jak wspomniałem, w tej chwili mam telefon w nju mobile, dwa numery do dzwonienia i trzeci do internetu, kartę sim mam w modemie usb, dość często przebywam w szpitalach i spokojnie tam oglądam youtube, netflixa czy ncplusgo bez zacinania. W docelowym domu obawiam się 1) zasięgu 2) że jednak na miesiąc 90 GB będzie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o zestaw antenowy, który dobrałem do swojej oferty za 1 zł przy składaniu zamówienia. On jest moją własnością, czy jest udostępniony?

W umowie, którą dostałem po złożeniu zamówienia dostałem tylko "Szczegółowe Warunki udostępnienia Zestawu antenowego 4K", a to chyba nie jest to samo. 

Pytam, ponieważ dobrałem go profilaktycznie, mam zestaw po Polsacie i jak będzie działać OK, to nie będę się bawił w jego wymianę, tylko się go pozbędę, bo nie potrzebuje kolejnego "grata" do przechowywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ukasz1
Zestaw jest Twoją własnością. Na Twoim miejscu wstrzymał bym się z jego pozbywaniem. Masz antenę po Cyfrowym Polsacie która jest mniejsza od tego z PC+. Przy gorszej pogodzie mogą być problemy z odbiorem. Skoro już będziesz miał większą antenę i to za 1 zł to myślę że warto ją zainstalować.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, nie będę się z tym spieszył, bo i z CP nie było szału w odbiorze przy trochę gorszej pogodzie, ale zrzucałem winę na to, że sam ustawiałem ją ręcznie, więc pewnie nie jest idealnie. Mam nadzieję, że póki co będzie OK, bo z przemontowaniem zestawu wolałbym poczekać do wiosny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i racja. W sumie ustawiłem ją pewnie jakieś 6 lat temu i od tego czasu jej nie dotykałem.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, którego trochę boję się zadać, bo to pewnie jakaś wiedza podstawowa. Szukałem odpowiedzi, ale jakoś nie trafiłem na taką prosto z mostu (tak wiem, pewnie słabo się starałem). W tej chwili mam antenę po CP z konwerterem Twin (chyba tak to się nazywa), jeden kabel idzie do dekodera głównego, a drugi do tego od multiroom. Przy takim ustawieniu w czasie nagrywania jednego programu, nie mogłem oglądać wszystkich dostępnych kanałów. Tak, wiem że tu chodzi o jakieś inne transpondery, czy coś w tym stylu. 

W nowym zestawie od PC+ zdaje się znajduje się konwerter tego samego typu i z nagrywaniem pewnie działa to podobnie. Zawsze myślałem, że żeby to działało tak, że mogę nagrywać kilka programów jednocześnie, a jeszcze inny oglądać, to muszę kupić konwerter, który będzie miał dodatkowe gniazdo i puścić kolejny kabel do dekodera głównego. Ale czy tak jest faktycznie? Czy jest opcja, żebym dokupił jakiś konwerter, ale nadal mógł korzystać tylko z tych dwóch kabli, a na dekoderze głównym mógł co najmniej nagrywać jeden program, ale w tym samym czasie oglądać dowolny inny kanał? A najlepiej żebym mógł nagrywać dwa, a oglądać trzeci. 

Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale może ten konwerter Unicable II umożliwia coś takiego? 

Nie mam za bardzo możliwości puszczenia trzeciego kabla przez ścianę, ponieważ wywiercony otwór trafił między pręty zbrojeniowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...