Skocz do zawartości

Radio w KFC, McDonalds i w innych sklepach


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przebywając w Krakowie natrafiłem na Radio które było emitowane w KFC (nie miało ani jingla, reklam czy wiadomości) ale playlista emitowała różne piosenki np. ''Hurricane'' Bridgit Mendler. W sklepach Intermarche jest emitowane ''Radio Muszkieter'' w którym są emitowane wiadomości, reklamy promujące produkty sklepu Intermarche czy wejścia prezenterskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie ''Real'' na ul. Struga w Szczecinie jest emitowane Radio które emituje piosenki na przemian z reklamami produktów ''Reala''. Zaś w sklepie Carrefour są telewizory w których jest emitowana Pogoda z Superstacji, skrót informacji z Polsat News, zapowiedzi Polsatu i reklamy produktów Carrefour.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

E.Leclerc i Astra Społem we Wrocławiu. Kiedyś leciały stacje z FM (Złote Przeboje, Wawa, RMF Maxxx), teraz jest to Open.FM, gdzie co pewien czas włączają się reklamy własne ("Dziś w naszej promocji pasztet za złotówkę i serek wiejski za 2 zł. Sklepy Astra zapraszają").

Na wczasach byłem w pewnym hotelu nad Bałtykiem i grano internetowe RMF Love w restauracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Białymstoku jest Panasonic w KFC przy Nowowarszawskiej (wiedziałem w poniedziałek :D ), ale lecą tam tylko materiały promocyjne KFC, żadnej treści. Natomiast w Krakowie były TV w McDonaldsach na Pilotów i przy Bora Komorowskiego, tam śmigały teledyski, a w końcowej fazie był także pasek z informacjami z jakiegoś portalu (już nie pamiętam z jakiego). W końcowej fazie pasek przestał być aktualizowany, a jakiś czas później zdjęli TV. Muzyka leci nadal, mniej-więcej to samo co leciało jak były TV z teledyskami. Na Pilotów TV były dwa lub trzy, dwa na pewno, jeden w rogu przy wejściu od strony Pilotów, drugi na ścianie "na tyłach", od strony WC. Być może był jeszcze trzeci w rogu przy wejściu od Almy, ale nie jestem pewny.

 

Na pewno któryś z marketów w Polsce musi korzystać z Point of Sale, bo na 13°E lecą polskie jingle reklamowe co jakiś czas. Musiałbym w wolnej chwili przysłuchać się dla jakiej sieci handlowej nadają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na 13°E na 11,054 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6 (DVB-S/QPSK), ale nie wyszukują się automatycznie, trzeba dopisywać ręcznie. Ostatnio widziałem tam 10 stacji na PID Audio kolejno: 6730, 6731, 6732, 6733, 6734, 6735, 6736, 6737, 6741 i 6745. O ile pamiętam pierwsze dwie-trzy puszczają muzykę, a reszta reklamy w różnych językach, ale nie cały czas tylko przykładowo co kilka minut, czyli jest sobie cisza, aż tu nagle wskakuje reklama. Druga grupka stacji POS jest na pozycji 23,5°E z 11,973 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6 (DVB-S/QPSK), ale nigdy nie porównywałem, czy są to kopie z 13°E, czy osobne stacje... Jakość tragiczna, ale w markecie kto by na to zwracał uwagę? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
W sklepie ''Real'' na ul. Struga w Szczecinie jest emitowane Radio które emituje piosenki na przemian z reklamami produktów ''Reala''. Zaś w sklepie Carrefour są telewizory w których jest emitowana Pogoda z Superstacji, skrót informacji z Polsat News, zapowiedzi Polsatu i reklamy produktów Carrefour.

Mam piękne wspomnienia ze swojego wyjazdu do Krakowa w dniu 31 stycznia 2011 roku, jak byłem w trzeciej klasie gimnazjum i po badaniu lekarskim pojechałem do CH Czyżyny i tam w pewnym hipermarkecie były monitory wyświetlające mniej więcej to, co napisał użytkownik, którego cytuję. Był to jeden z nielicznych wyjazdów tego typu po 2009 roku bez wizyty w kinie i bez rodzeństwa.

 

Zmieniam temat, w sklepach radiowęzły grają muzykę najczęściej z trzech źródeł:

1. z jakiegoś popularnego radia FM,

2. z radia internetowego,

3. z serwisów typu Spotify,

4. z tajnych list odtwarzania zapisanych na przykład na pendrive'ach lub na płytach,

5. z własnych rozgłośni z internetu* lub z satelity.

 

* – Kiedy 12 października byłem w pewnym odzieżowym sklepie w Galerii Kazimierz, to zauważyłem przerwy w odtwarzaniu muzyki spowodowane zapewne buforowaniem. Mogę źle myśleć, jeśli ktoś myśli inaczej, powinien mnie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Są na 13°E na 11,054 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6 (DVB-S/QPSK), ale nie wyszukują się automatycznie, trzeba dopisywać ręcznie. Ostatnio widziałem tam 10 stacji na PID Audio kolejno: 6730, 6731, 6732, 6733, 6734, 6735, 6736, 6737, 6741 i 6745. O ile pamiętam pierwsze dwie-trzy puszczają muzykę, a reszta reklamy w różnych językach, ale nie cały czas tylko przykładowo co kilka minut, czyli jest sobie cisza, aż tu nagle wskakuje reklama. Druga grupka stacji POS jest na pozycji 23,5°E z 11,973 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6 (DVB-S/QPSK), ale nigdy nie porównywałem, czy są to kopie z 13°E, czy osobne stacje... Jakość tragiczna, ale w markecie kto by na to zwracał uwagę? ;)

Spróbuję porównać za tydzień, bo będę miał okazję.

Te z 23,5E testowałem i rzeczywiście słabo brzmią :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie od momentu tamtego posta porównałem zestaw stacji i sytuacja jest taka, że pokrywają się stacje z tymi samymi wartościami PID Audio, czyli jeśli jest coś na tym samym PID Audio na 13°E i 23,5°E, to jest nadawane to samo. W praktyce skopiowanych jest tylko kilka początkowych stacji z muzyką, a reszta jest osobna. Na 23,5°E jest więcej stacji z muzyką. Aktualny wykaz stacji poszedł do SAT Kuriera 12/2013, gdzie pojawiła się tabela stacji radiowych.

 

Jakość wszystkiego niezmiennie mono 64 kbit/s w MPEG, uszy więdną przy próbie słuchania na normalnym sprzęcie, ale gdy to leci w marketach (można sprawdzić w Polsce - Kaufland korzysta) to sumując kiepski sprzęt i kiepskie warunki odsłuchu nie zwraca się na to uwagi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Carrefour, dwa opcje:

1. Mińsk Mazowiecki, Stojadła. Tam jest grana muzyka (instrumentalna często też), a czasami też reklamy Carrefour oraz spoty firmy reklamowej IMS: http://ims.fm

2. Warszawa, Galeria Wileńska. Tutaj są akurat po bokach samego sklepu telewizory, gdzie tam lecą dokładnie te rzeczy: reklamy produktów różnych (jak np. Wedel, Prince Polo czy Pepsi), reklamy Carrefour czy też spoty promocyjne tego sklepu, są i też nawet ich własne dżingle ("Polecamy", "Informacje", a rzadko "Usługi finansowe Carrefour"), skrót informacji z Polsat News (zauważyłem też krótki skrót informacji ze sportu), oraz zapowiedzi z samego Polsatu (logo ekranowe w rogu, inna belka zapowiedzi niż ta na antenie i do tego napisana czcionką z Polsat News). Czyli tam jest emitowane niemal to samo, co opisał tu @Frontowiec (napisałem "niemal", bo nie widzę pogody z Superstacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ''Galerii Kaskada'' oraz w ''Centrum Handlowym Galaxy'' w Szczecinie to są telewizorki, które obsługuje firma IMS. W większości leci pogoda (zarówno dla Szczecina jak i całej Polski), wiadomości z portalu internetowego se.pl, zwiastuny kinowe, reklamy sklepów, reklama ''kumulacji w Lotto'' czy zegar (w ''Kaskadzie'' natomiast leci reklama, zachęcająca do korzystania z darmowego Wi-Fi).

 

A co do muzyki, to w ''Galerii Kaskada'' i ''CH Galaxy'' leci radio w którym słychać muzykę (głównie popowe kawałki muzyczne), oraz reklamy w dużej mierze poświęcone wyprzedażom w Centrum Handlowym jak i ''kumulacji w Lotto''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lublinie:

- ''Tarasy Zamkowe'', oraz ''Atrium Felicity'' - radio, takie same co pisze @Frontowiec.

W innych galeriach, nie pamiętam co leci.

W Autobusach komunikacji Miejskich (wybranych): Mały telewizorek, pokazujące reklamy (głównie ze sklepu ''Stokrotka'') oraz wiadomości z ''Dziennika Wschodniego''

Różne Sklepy z Tanią odzieżą, oraz restaurację - Muzyka z TV, głównie to 4FUN TV, Eska TV, Polo TV i czasami STARS TV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, i jeszcze jak ja jechałem pociągiem w metrze warszawskim podczas wycieczki szkolnej, to tam był telewizor, pokazujący różne spoty ogłoszeniowe czy imprezowe w Warszawie, oraz... City InfoTV, a tam: wiadomości, sport, kuchnia pewnie, co w TV czy "Czy wiesz, że...".


@Frontowiec: Czy w tych dwóch galeriach handlowych są punkty kolektur Lotto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...