Skocz do zawartości

Opisy systemów kodowania SAT


silent90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio zainteresowałem się działaniem kart abonenckich i systemów kodowań.

Posiadam w domu splitter kart, do którego chciałbym dołączyć 3-go klienta, ale nie chcę ciągnąć po domu osobnego kabla, ale dysponuję siecią ethernet i pomyślałem, że zbuduję sobie w wolnej chwili 2 adaptery (takie elektroniczne hobby) - splitter --[*]--adapter--[ethernet]--adapter--[*]--karta-klient (* - interfejs używany przez splitter, zwykle UART - bo taniej).

 

Zastanawia mnie co się stanie, gdy pojawi się opóźnienie w komunikacji splitter-klient przez adaptery (zakładając, że software w splitterze je toleruje). Co w przypadku gdy np. prześle się sygnał na większą odległość przez internet (oczywiście tylko w celach naukowych) i opóźnienie zwiększy się np. o 100ms? Jak często przesyłane są nowe klucze i ile czasu na odpowiedź ma karta? Stąd właśnie wzięła się ciekawość i zainteresowanie systemami kodowania.

 

Czy dysponuje ktoś jakąś ciekawą literaturą na ten temat? Chodzi mi o szczegółowy opis techniczny różnych systemów - SECA2, SECA4 (NMA) i inne - czym się różnią, jak realizowane jest parowanie karty z dekoderem. Szukałem trochę po sieci, ale nie mogę znaleźć nic ciekawego poza opisami jak wgrać pirackie klucze do starych kart, co mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jak często przesyłane są nowe klucze i ile czasu na odpowiedź ma karta?

Zwykle 7,10 lub 15 sekund, ale nie ma reguły. W szczególnych przypadkach zdarzało się raz na 2 tygodnie.

W kodowaniu NDS zdarzają się losowe czasy, albo takie typu 1s.

 

gdy pojawi się opóźnienie w komunikacji

O tyle później pojawi Ci się obraz na ekranie przy zmianie kanału.

Jeżeli jesteś już na jednym to przy dekodowaniu teoretycznie możesz mieć opóźnienie maksymalnie takie jak czas nowego klucza (czyli nawet do 7 sekund - tyle czasu ma karta na odpowiedź); w praktyce się uznaje że 2 sekundy to jest już bardzo długo.

Zasada nie dotyczy niektórych kart NDS.

 

Systemy kodowania są do siebie dość podobne (zasada działania jest ta sama), prawie wszystkie bazują na CSA (system BISS to praktycznie surowa implementacja CSA w najprostszej postaci).

Natomiast najlepiej znanymi wyjątkami są PowerVu i PowerVu+. Dlatego tych systemów kodowania nie łączy się z żadnymi innymi.

 

Parowanie jest realizowane przez zaszyfrowanie asymetryczne CW, wykonywane przez kartę.

 

Poszukaj trochę dokładniej, bo materiałów jest pełno. Zobacz na strumienie ECM i EMM dla różnych systemów.

 

Poczytaj to co jest na stronie: http://www.satmagazine.com/story.php?number=620974131

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...