Skocz do zawartości

Jakość HD polskich kanałów


TV i HD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Minęło parę lat od momentu, gdy pojawił się ostatni post w tym topicu, a jest tylko coraz gorzej. Powoli 3 Mb/s z hakiem stają się normą dla polskiego HD. To jest po prostu dramat. W Niemczech kanały SD nadają z większym bitrate niż u nas HD. Zapewne za rok, góra dwa, "standardem" staną się 2 Mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Nawet dotychczasowe "pewniaki" jakościowe typu Canal+ zjechały do 4-5 Mbps. A Canal+1 HD ma średnio 3.6 Mbps...

Komu zależy na jakości - kablówka, i to też nie każda ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC+ dopchało na swoje transpondery trochę rzeczy dla siebie (jak Novelas+ czy TVP Dokumenty) i trochę dla innych jak np. z 6 kanałów belgijskich dla platformy M7 i stąd te spadki bitrate

CP z kolei skręcił bitrate na swoich transponderach i na części trzyma wolne miejsce (przykładowo 12.264 ma wolne prawie 10 Mbps), nie wiadomo do końca po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bugmenot napisał:

... trochę dla innych jak np. z 6 kanałów belgijskich dla platformy M7 i stąd te spadki bitrate

CP z kolei skręcił bitrate na swoich transponderach i na części trzyma wolne miejsce (przykładowo 12.264 ma wolne prawie 10 Mbps), nie wiadomo do końca po co.

A czy czasami te belgijskie kanały, to nie należą do nich?. W końcu coś tam niedawno Grupa Canal+ przejęła. Moim zdaniem CP trzyma to miejsce, bo niebawem mogą tam przejść kanały Eleven Sports, więc te 10 Mbps na to może się przydać. Wszak to są teraz kanały należące do Grupy CP. Poza tym jest jeszcze trochę kanałów w SD, które wkrótce mogą podnieść do HD.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należą, leci tam np. belgijska tv publiczna (1 i 3) i parę RTLi.

Natomiast samo M7 dla którego te kanały są emitowne należy od niedawna do Vivendi, podobnie jak PC+.

Dlatego też sobie zabrali miejsce na transponderze jak za złotych czasów "kanibalizowania" Wizji TV przez czeskie czy węgierskie UPC Direct na Astrze ;).

Łącznie te kanały wg Digital Bitrate zajmują ponad 16 Mbps miejsca.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bugmenot napisał:

No niestety. Nawet dotychczasowe "pewniaki" jakościowe typu Canal+ zjechały do 4-5 Mbps. A Canal+1 HD ma średnio 3.6 Mbps...

Komu zależy na jakości - kablówka, i to też nie każda ;).

 

Akurat sprawdzałem przez prawie 5 minut C+Premium i wyszła średnia 6.7.Te średnie co podajesz to moga być z długiego okresu.I jest tu zmienne bitrate chwilami kęcą jak jest np sport nawet kilkanaście mega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kanałów premium najgorzej jest na HBO HD. Tam jest tylko 3 Mb/s. Najlepszy bitrate z wszystkich polskich kanałów na Canal+ 4K, bo tam jest ok. 25 Mb/s i to w HEVC, co jest równe percepcyjnie mniej więcej 50 Mb/s w MPEG4.

 

@czerstwy

Canal+ Sport HD 10.5 Mb/s, ale Canal+ Sport 2 HD tylko ok. 6 Mb/s. Ale to może wynikać z faktu, że na 2 jest więcej powtórek niż meczy na żywo, bo bitrate jest zmienny.

Edytowane przez przemek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO leci od CP a HBO2 od C+ i ten drugi jest lepiej nadawany.Nie jest to jakość premium ale widać tę różnice na dużym tv.

Albo mam błędne wskazania albo na Eleven też jest troche zmienne bitrate.Kiedyś tego nie było  niby średnia jest ok 6.5 mega ale max mi wykeciło nawet 7.6 mega.Kiedyś było stałe 6.5-6.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ..tak dla porównania, to jak wspomniane wartości na sat , mają się jakości, bitrate HD w lepszych kablówkach?

Abonenci np Vectry narzekają na słaba jakość bitrate,  właśnie na C+.

Jedna z opinii:

"gdy mecz równolegle leci w 4K to bitrate naszego HD wynosi około 5-6 Mbit/s. Natomiast w 4k 25Mbit/s"

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość dostępu do UPC w Lublinie i czy ja wiem czy tam jest taka extra jakość kanałów? Nie powiedziałbym, co prawda tv jest znacznie słabszy niż mój. Ale Netflix tam wygląda lepiej niż to UPC. Kolejna sprawa: czy oferta jest aż taka dobra? Nie wiem, czy tam coś jest ciekawego, czego nie ma na satelicie a w drugą stronę to już jest co wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitrate UPC można sprawdzić tutaj:

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=MUX3&liste=2&live=205&lang=en

 

C+ Sport przykładowo ma średnio 10 Mbps. Eleven Sports 1 9.9 Mbps. TVP2 średnio 12.1 Mbps ;).

Itd.

 

Jedyne nadawane gorzej niż na satelicie kanały to PSP. Cała reszta ma wyższy bitrate.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z opiniami osób ,  które mają dostęp do testów DVB-T2 HEVC jakość jest bardzo dobra, wręcz lepsza niż na sat.

Ciekawe, jakie działania podejmą platformy satelitarne by zatrzymać klientów...

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...