Skocz do zawartości

Raz wszystkie kanały raz połowa odbiera?


liceman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Mam taki właśnie problem, że na antenie pokojowej odbieram sygnał cyfrowy (znalazło u mnie 23 kanały w Tarnowa). Mieszkam w linii prostej od nadajnika w odległości ok. 2-3 km dlatego bez problemu mi wszystko w HD też odbiera.

 

Jednakże w dzień np. teraz odbierają wszystkie kanały bez żadnych zakłóceń. Natomiast wieczorem jednego dnia działają wszystkie kanały, raz pierwsza część nie ma w ogóle obrazu - komunikat "brak sygnału"

 

Od czego to zależy? Pytałem w innym wątku dla innych tarnowian i oni nie mają z tym problemu na antenie pokojowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie bardzo mam jak montować antenę zewnętrzną (brak balkonów itd.) A wiercić w ścianie nad oknem nad 5 piętrem to dość kiepski pomysł.

 

Jakie kanały? Polsat, TVN, itd. Czyli MUX2 sądząc po liście na cyfryzacja.gov.pl

 

Cóż może więcej blokować... okno nie jest bezpośrednio na nadajnik, więc antena jest skierowana na ścianę - ale bezpośrednio w stronę nadajnika i wszystko teraz np. działa - wszystkie kanały. Wczoraj o 23 nie działał wspomniany mux2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam 60 km od nadajnika w Tarnowie i mam podobny problem. Coś z tym kanalem jest nie tak. Gdy jeszcze nadawal TVP2 analog to często obraz był zakłócony ukośnymi pasami. Jakieś urządzenie wchodzilo na tę częstotliwość. MUX2 teraz nadaje na podobnej częstoliwości i zdarza sie, że moc sygnalu jest 100%, a jakość spada nawet do 0%.

Trochę pomaga zalożenie tlumika antenowego, u mnie dalo poprawę i sygnal nie zanika, jednak w porównaniu do MUX1 i MUX3 jest zdecydowanie więcej pikselizacji.

Według mnie kanał dla tego MUX wybrano dość nieszczęśliwie , bo docelowo 23-45-50 to zbyt duzy rozrzut, zwłaszcza, że zwolnia się 57 i 60 z analogu. Znacznie szczęśliwiej by było gdyby to było np. 45-50-57. Można wtedy zrobiś precyzyjniejscą antenę, bardziej doskonaly wzmacniacz itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kanał 23 chodzi bardzo ładnie, pomimo skierowania anteny na Chorągwicę, a do RTCN-u na Chorągwicy mam ok 6km. Co do kanału 22, to najprawdopodobniej zakłócenia pochodzą od Polsatu z Kielc. Akurat nadają z komina elektrociepłowni z mocą 3kW ERP, a ta lokalizacja jest bardzo dobra.

 

Podczas tropo na kanale 22 też miewałem skośne pasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem problem gdy uruchomiono obecnie kanaly 45 i 57, antena musi być nieco inaczej skierowana i musi byc znalezione pośrednie ustawienie. O dziwo mimo zachowania jednak głównego kierunku na Górę św. Marcina, mniej problemow z odbiorem jest z MUX3 z Rzeszowa (nadajnik w Krośnie na k.29) położonego w innym kierunku niż 23 z Tarnowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...