Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oprogramowanie 2.15B5 dla 100/100E/200/120/220

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
154 odpowiedzi w tym temacie

#1 brain

brain

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 227 postów
  • Od: 05 mar 2010
  • LokalizacjaTP 666

Napisano 05 sierpień 2011 - 14:13

Mimo wakacji mamy nową wersją 2.15B5 :brawo:

Jak zwykle dostępna tutaj: http://www.ferguson-... ... itarne-HD/

Miejmy nadzieję że jest mniej błędów niż w poprzedniej :x

#2 mathome

mathome

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 125 postów
  • Od: 07 lut 2011
  • Lokalizacjaok. Radomyśla Wielkiego

Napisano 05 sierpień 2011 - 16:11

Test wykonany na Ariva 200 COMBO

- Brak obsługi E-AC3 pomimo tego, iż po wgraniu softu od 220COMBO ścieżka E-AC3 działa (TVP1 w MUX1)
- EPG dla MUX1 poprawione lecz nie do końca - pojawiają się braki opisów szczegółowych audycji - w kilku audycjach opis jest a w większości już nie ma ( w poprzedniej wersji oprogramowania w ogóle nie pobierało szczegółowych informacji) / W MUX-2 EPG działa prawidłowo.
- Brak komunikatu "ZAKODOWANE" przy przełączaniu kanałów z pakietu Cyfra+

#3 kvasir

kvasir

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 62 postów
  • Od: 06 lip 2011
  • LokalizacjaŻory

Napisano 06 sierpień 2011 - 07:20

Test wykonany na Ariva 200.
- Brak komunikatu "zakodowane" przy przełączaniu kanałów.
-Poprawiono wyświetlanie przy numerycznym wybieraniu kanału. Cyfry nie są przyciągnięte na prawą stronę.
- Przy szukaniu na jednym transponderze i wyłączeniu szukania sieci, zamiast zakończyć tylko na jednej częstotliwości, szuka dalej.
-Jakość obrazu jak w poprzednich wersjach oprogramowania.
Ariva 200

#4 Alcatraz

Alcatraz

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 678 postów
  • Od: 21 lip 2009

Napisano 06 sierpień 2011 - 14:26

Jak słynna synchronizacja obrazu z dźwiękiem (szczególnie na kanałach HD po jakimś czasie oglądania)? Jeśli ktoś będzie miał ochotę to sprawdźcie też EPG, nagrywanie z timerów i "z ręki" (poprawność) oraz współpracę z kartą Cyfry+ i modułem Polsatu (razem).

#5 pantera_774

pantera_774

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 35 postów
  • Od: 05 lut 2011

Napisano 06 sierpień 2011 - 17:33

BABOL: u mnie po podłączeniu dysku po USB wybieram kolejny kanał i... ferdek A200 restartuje się!!! Tak jest za każdym razem. Bez dysku O.K. Na Cyfrze+ mam wrażenie, że EPG wskakuje natychmiastowo. Wcześniej musiałem czekać jakiś czas a teraz od razu pojawia się. Już się martwiłem, że wszystko będzie dobrze... Przy okazji POZDROWIENIA dla programistów Fergusona.

#6 Vochomurka

Vochomurka

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 210 postów
  • Od: 04 wrz 2009

Napisano 07 sierpień 2011 - 09:26

Nie potwierdzam tego, co kolego powyżej napisał. Mam kartę Cyfry w czytniku i podłączony dysk USB Samsung S2 i nic się nie wiesza, chodzi bardzo stabilnie mimo częstego i szybkiego przełączania kanałów. Przez kilka godzin nie udało mi się powiesić tunera na tym sofcie. Dźwięk jest dobrze zsynchronizowany z obrazem. EPG dla kanałów Cyfry jest na najbliższe 7 dni (w sofcie 2.14.Bx tylko na 3 dni). Na razie nic złego nie znalazłem. Przetestuję dziś nagrywanie z EPG.

Pozdrawiam,
Vochomurka

#7 Meniu

Meniu

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 24 postów
  • Od: 04 lis 2010

Napisano 07 sierpień 2011 - 11:10

Witam. Mój brat ma Fergusona 220 combo i to nowe oprogramowanie nie jest dostępne :? dlaczego ? Przecież w 220 combo są te same błędy w oprogramowaniu jak w 120 combo ?
MediaBOX + :)

#8 jeneka

jeneka

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1481 postów
  • Od: 01 kwi 2010
  • LokalizacjaGW Wlkp / Przytoczna

Napisano 07 sierpień 2011 - 12:34

dla tego modelu musi poczekać może parę dni tak samo był z 2,14 nie był dostępny aż w końcu to umożliwili,jasno jest na stronie ich napisane dla jakich modeli jest,niech zerka i cierpliwości.

Dołączona grafika

HhT9hyw.jpgGQ7uxWK.jpgqyn0NOx.pngx3w8fbc.gif

#9 Soq

Soq

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 85 postów
  • Od: 24 sie 2008

Napisano 07 sierpień 2011 - 13:17

- Przy szybkim przełączaniu kanałów nic się nie zawiesza, co było problemem w poprzednich wersjach

#10 chest3r

chest3r

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 34 postów
  • Od: 26 lis 2010

Napisano 07 sierpień 2011 - 18:41

Po kilku godzinach pracy na nowym sofcie sprawy wygladaja nastepujaco:

+ synchronizacja obrazu z dzwiekiem poprawna, także na kanalach HD,
+ kanaly przelaczaja sie w miarę szybko i bez problemów,
+ miałem podlaczonego pendrive’a i zadnych resetow nie doswiadczylem,
+ divISO działa bez problemow,
+ EPG pojaiwa się szybko i jest na kilka dni do przodu,

- niestety na niektórych kanalach nadal całkowity brak EPG (np. Eurosport 2 HD, BBC Knowledge, BBC Entartainment, Sci Fi)
- podczas testow mialem 2 “incydenty” - raz zniknal zupelnie dźwięk, raz tez przestaly dzialac kanaly kodowane (pojawial się napis „zakodowane”, mimo ze tuner widział karte a spliter sygnalizowal normalna prace). Na oba problemy pomogl tylko restart tunera. Jestem ciekaw czy po prostu przypadek czy może kto tez zaobsewrowal takie probelmy? Wczesniej miałem 1.06B7 i takie cos ani razu się nie zdarzylo…

#11 Alcatraz

Alcatraz

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 678 postów
  • Od: 21 lip 2009

Napisano 07 sierpień 2011 - 19:41

+ synchronizacja obrazu z dzwiekiem poprawna, także na kanalach HD

Poprawna czy idealna?

- niestety na niektórych kanalach nadal całkowity brak EPG (np. Eurosport 2 HD, BBC Knowledge, BBC Entartainment, Sci Fi)

To zdaje się nie jest wina kolejnych softów tylko tego, że Ferguson juz dawno temu zrezygnował z obsługi EPG w standardzie MediaHighway.

#12 chest3r

chest3r

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 34 postów
  • Od: 26 lis 2010

Napisano 07 sierpień 2011 - 19:57

Ja zadnych rozjazdow nie zauwazylem ale celowo nie pisalem, ze idealna bo moze znalesc sie ktos kto jakos ustali, ze jest rozjazd o 1ms i sie beda czepiac. Dla mnie jest OK :)

#13 tomek.cis

tomek.cis

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 248 postów
  • Od: 12 wrz 2010

Napisano 07 sierpień 2011 - 23:50

Odtwarzanie napisów masakra, brak polskich znaków (nie tylko ogonków), dziwny sposób pojawiania się... macie to samo??

Extra+6xC++multiroom+Pace+Ariva do sierpnia (2018).HBO do stycznia.

Inea SuperHD + 250Mb/s

#14 pacyfic

pacyfic

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 70 postów
  • Od: 21 lip 2011

Napisano 08 sierpień 2011 - 08:27

Zmień stronę kodową napisów na UTF-8 i będą działać.
Tylko takie są obsługiwane :/

Co do 200Combo - i nowego softu to Brawa dla FERGUSONA :brawo: w tej wersji oprogramowania działa automatyczna zmiana formatu obrazu na polskich kanałach DVB-T, i płynne odtwarzanie plików .m2ts nagranych aparatem Panasonica. Teraz dopiero działa to tak jak oczekiwałem.

#15 brain

brain

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 227 postów
  • Od: 05 mar 2010
  • LokalizacjaTP 666

Napisano 08 sierpień 2011 - 15:27

No koledzy - chyba zapowiada się jedno ze stabilniejszy wydań :brawo:

Próbowałem zmęczyć ten nowy soft na rożne sposoby w weekend ale poległem.
Niema już wyraźnego zmulenia obsługi z wersji 2.13xx i 2.14xx. Wszytko działa szybko i sprawnie.

Ustawiłem 4 timery z rożnych kanałów kodowanych z C+. Nagrał wszystkie 4 niezakodowane (bez $).
Obym się nie mylił ale puki co skuteczność 100%. Nareszcie :P

#16 marko76

marko76

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Od: 13 kwi 2009
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 08 sierpień 2011 - 16:47

Trochę z pospiechu napisałem entuzjastycznie o nowym dziele informatyków z Fergusona a tu zonk.
Po włączeniu Menu-Installation-Ustawienia Anteny następuje chwilowa przycinka obrazu i w końcu całkowite ich wyłączenie.
Problem dotyczy kanałów kodowanych - pakiet C+, karta w czytniku. Kanały FTA odbiór prawidłowy, pomaga restart przez wył/wł z pilota.

#17 tomek.cis

tomek.cis

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 248 postów
  • Od: 12 wrz 2010

Napisano 08 sierpień 2011 - 20:02

Zmień stronę kodową napisów na UTF-8 i będą działać.
Tylko takie są obsługiwane :/.

Czyli schrzanili soft, poprzedni działał lepiej w kwesti napisów.

Extra+6xC++multiroom+Pace+Ariva do sierpnia (2018).HBO do stycznia.

Inea SuperHD + 250Mb/s

#18 lamparcicho

lamparcicho

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 85 postów
  • Od: 27 lip 2009

Napisano 08 sierpień 2011 - 22:24

całkiem udany soft, brawa za brak "zakodowane" na c+, dobrą szybkość i stabilność

#19 jha

jha

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 28 postów
  • Od: 05 sty 2010

Napisano 09 sierpień 2011 - 07:41

...Po włączeniu Menu-Installation-Ustawienia Anteny następuje chwilowa przycinka obrazu i w końcu całkowite ich wyłączenie.
Problem dotyczy kanałów kodowanych - pakiet C+, karta w czytniku. Kanały FTA odbiór prawidłowy, pomaga restart przez wył/wł z pilota.

nie zauważyłem tego u siebie. niestety w dalszym ciągu nie działa poprawnie przełączanie kanałów w menu "ulubione" - wybierasz ulubione, np.fav 1 i ostatnio oglądany kanał to nie przełącza na ten kanał - należy wybrać jeden wyżej lub niżej i dopiero ten docelowy.
...ale tak ogólnie to ok., żadnych zwisów, braku synchronizacji obrazu/dźwięku czy wielu innych wpadek z poprzednich softów.
pozdrawiam
Ariva200HD soft 2.18B4, Cyfra+HD, nCAM TnK HD

#20 rusticalming

rusticalming

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 180 postów
  • Od: 02 gru 2010

Napisano 09 sierpień 2011 - 08:42

@tomek.cis
Od początku z tego co pamiętam dołączony jest do oprogramowania plik .txt informujący w jakiej stronie kodowej odtwarzane są napisy : "- Subtitles in format SRT (utf-8)", więc kolega pacyfik ma całkowitą rację.