Skocz do zawartości
  • 1

Jeden dekoder i dwa telewizory


tomekb1976
 Udostępnij

Pytanie

Istnieje możliwość oglądania obrazu pochodzącego z jednego dekodera, na dwóch telewizorach. Rzecz jasna, na obydwu TV ogląda się to samo. W celu uzyskania obrazu z różnych kanałów na ekranach dwóch telewizorów, niezbędne są dwa dekodery - dwa abonamenty.

Aby podłączyć jeden dekoder na dwa telewizory, należy zastosować modulator. Wyjście z dekodera podłączamy do modulatora. Następnie z modulatora, za pomocą kabla antenowego podłączamy do rozgałęźnika sygnału antenowego. Z rozgałęźnika za pomocą kabli antenowych sygnał doprowadzamy do odbiorników telewizyjnych.

W związku z częstym dublowaniem wątków w tej sprawie, proszę skupić się na jednym, właściwym miejscu. Poprzednio poruszane tematy:

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=4&t=1817

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=4&t=7647

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=7&t=1024&start=1245#p212744

 

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=34&t=2890

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Witam, jeśli można, są różne "podkombinacje". Najczęstsze to:

Jeżeli mamy abonament cyfry+, to możemy dokupić drugi dekoder i przesyłać uprawnienia naszej karty do owego dekodera splitterem. Wtedy, i tylko wtedy każdy zestaw:telewizor+tuner może odbierać inny program z paczki C+. I chyba wciąż nie jest to nielegalne.

Druga grupa wariantów (ten sam kanał na obu telewizorach): dekoder ma dwa lub więcej wyjść m.cz... zatem np możemy podłączyć dekoder do telewizora nr 1 za pomocą HDMI, a do telewizora nr 2 za pomocą kabla euro.. Lub do jednego euro, a do drugiego drugim, długim kablem euro- sporo dekoderów ma dwa gniazda euro teoretycznie dedykowane dla TV i nagrywarki (DVD lub VHS)

Wady- trudniej o odpowiednio cienki kabel euro, trudniej go ułożyć, no i ograniczenie długości.

Sposób mieszany- czyli telewizor stojący przy dekoderze dostaje sygnał po kablu euro, natomiast modulator wewnętrzny dekodera (ewentualnie zewnętrzny) dostarcza sygnał kablem antenowym do drugiego TV. Odmiana wariantu: zamiast modulatora włączamy transmiter- do drugiego TV sygnał transmitowany jest zmodulowaną falą radiową. Zaleta- brak długiego kabla, wada: ograniczenia w zasięgu, często determinowane układem mieszkania, materiałem, z jakich wykonane są ściany itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A oto nowy sposób!Tuner cyfrowy TV SAT Opticum Multiroom Black, idealny do odbioru Telewizji na Kartę na dwóch telewizorach niezależnie. Jest to nowość dedykowana na rynek europejski, jednak niekoniecznie polski, przez co nie jest on sprzedawany przez wielu sprzedawców. Każdy z tych dekoderów posiada oficjalne oprogramowanie (działające z Telewizją Na Kartę). Dekoder różni się od 7010cx i 7100cx tym, że to tak naprawdę dwa dekodery i splitter kart w jednej obudowie. Tuner posiada wbudowany czytnik kart dostępu warunkowego Conax. Jest on oparty o dwa procesory STi 5119, znane z dekoderów 7010CX, 7100CX, 7000CX.

 

Jak podłączyć

 

Pierwszy telewizor standardowo podłączamy przewodem EURO-EURO (SCART). Drugi telewizor podłączamy kablem koncentrycznym (gniazdo TV-OUT), następnie przy telewizorze wpinamy specyficzny "trójnik", tj przelotkę z wejściem na diodę do pilota, a następnie do telewizora do zwykłego wejścia antenowego - musimy pamiętać o tym, żeby zaprogramować tuner telewizyjny i na jednym kanale powinien pojawić się sygnał z dekodera. W zestawie są oczywiście dwa identyczne piloty, tak aby każdy użytkownik mógł niezależnie od siebie kierować poczynaniami swojego telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystko przeinaczyłeś. Tuner Opticum jeśli ma wbudowany moduł systemu Conax lub wsunięty w kieszeń CI moduł systemu Conax to po włożeniu karty TNK masz możliwość odbioru tej oferty. Nie ma możliwości rozdzielenia uprawnień z karty TNK. Jest taka możliwość w przypadku Cyfry +. Musisz wtedy kupić splitter, który te uprawnienia pozwoli Ci rozdzielić na kilka tunerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Druga grupa wariantów (ten sam kanał na obu telewizorach): dekoder ma dwa lub więcej wyjść m.cz... zatem np możemy podłączyć dekoder do telewizora nr 1 za pomocą HDMI, a do telewizora nr 2 za pomocą kabla euro.. Lub do jednego euro, a do drugiego drugim, długim kablem euro- sporo dekoderów ma dwa gniazda euro teoretycznie dedykowane dla TV i nagrywarki (DVD lub VHS)

Wady- trudniej o odpowiednio cienki kabel euro, trudniej go ułożyć, no i ograniczenie długości.

Jak długi może być kabel Euro, żeby dało się oglądać na drugim TV bez zauważalnej straty jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na to pytanie odpowiedź jest trudna bo wszystko zależy co się podłącza i do czego. I nie ma tu znaczenia czy jest to tuner satelitarny, DVD czy magnetowid ale konkretna marka i konkretny model urządzenia. Podłączenie 35 metrowym kablem Fergusona AF 7018 daje średnie rezultaty ale już komputer można podłączyć bez problemu. Jak długiego kabla potrzebujesz? Chyba, że Twoje pytanie jest czysto teoretyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To też jest jakiś pomysł. Przesyłanie obrazu za pomocą magnetowidu sprawi, że będzie on monofoniczny. Jeśli Ci to nie przeszkadza to to rozwiązanie będzie na pewno tańsze. Oby tylko ten magnetowid przesyłał obraz dobrej jakości bo wczoraj jak zobaczyłem jakiej jakości obraz przez modulator wypuszcza jeden z modeli magnetowidów LG to aż się za głowę złapałem, śnieżyło strasznie. Ja też mam magnetowid LG ale inny model i u mnie działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam takie pytanie bo jestem laikiem w tej sprawie, czy można rozdzielić jakoś sygnał z Cyfrowego Polsatu na drugi telewizor. Sporo czytałem też o urządzeniu transmitter AV ale nie mogę zrozumieć zasady jego działania. Czy ktoś mógłby w prosty sposób mi to wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co wiem możliwość oglądania różnych kanałów na dwóch TV z jednego dekodera daje splitter, coś takiego na przykład http://cloneplus.com/pl/home.html

wtedy mając drugi tuner z miejscem na kartę CI możemy bezprzewodowo przesłać sygnał do drugiego dekodera w obrębie do 150 metrów, trzeba na to wziąć małą poprawkę oczywiście bo to dane producenta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, napisał Ci wcześniej MOD że CP się nie da a to z powodu że parują kartę z dekoderem bądź z modułem CAM. Podzielić w legalny sposób możesz póki co tylko C+ lub zwykłą TNK (TNK HD też się nie da) mając minimum 1 splitter (serwer), dwa tunery a do nich 2 karty klienckie splittera i konwerter twin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...