Skocz do zawartości

TechniSat Digit HD8-S


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przydałby się jakiś dokładniejszy opis (reklama) tego odbiornika na łamach forum,

chyba także sklep Hollex powinien być tym zainteresowany?

 

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=107&id=1199

A może jest, tylko ja jestem ślepy.

Moje pierwsze spostrzeżenie: cena z dnia na dzień rośnie jak na drożdżach. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cóż tu opisywać ;) Odbiornik, jak każdy TechniSat, ma niemal identyczne oprogramowanie, co inne modele, w tym DigiCorder HD S2. Rewelacyjny pilot. Niestety producent nie ustrzegł się przed kilkoma błędami w oprogramowaniu, które zostały już poprawione w DigiCorderach. Ogólnie solidna konstrukcja i jak zwykle najwyższej klasy (jak to w TechniSacie ;) ). Opis w SK 12/2008 (w kioskach będzie od 2-3 grudnia), ale jak napisałem - soft jest standardowy - typowe dla TechniSata szare menu, rozmieszczenie opcji także standardowe.

 

Jak słusznie zauważono w teście powyżej - odbiornik nie wspiera w tej chwili nagrywania ani na USB, ani na karty pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem zainteresowany tym odbiornikiem ale po lekturze testu w SK mam kilka pytań:

1. jak działają napisy na kanałach C+ i C+ HD? Czy są jakieś niespodzianki jak na Golden Interstarze gdzie kolor liter to fiolet z żółtą obwódką?

2. czy bez włożonego modułu Polsatu CAM Cyfry sprawuje się jak należy?

3. czy aktualizacja software może odbywać się przez USB z pendrive'a?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Nie wiem

Ad.2 Moduł SCM nie działa z tym odbiornikiem na kanałach HD. Wcale...

Ad.3 Nie ma jeszcze nowego softu. Dziś dostałem info, że jest na ukończeniu. Zakładam, że jest tak samo jak w DigoCorderze (ta sama platforma softwarowa), aktualizacja bez problemu przez USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Ad. 2 - ciekawa sprawa, bo po wymianie kart w C+ ten sam numer zaobserwowałem na kilku innych sprzętach, innych marek, m.in. na karcie TwinHan AD-SP 400 - wcześniej HD działały - teraz na oryginalnym module SCM nie chcą. Ale z drugiej strony są odbiorniki, co sobie z tym radzą. Znowu jakaś zagadka modułowa... Ogólnie jeśli się da, to gorąco odradzam ten moduł, bo jego działanie z różnymi sprzętami to loteria, a C+ aktualizacje do niego ma wyraźnie w tylnej części ciała.

Co do Ad. 3 - OTA z tego co pamiętam też jest - tzw. TechniMatic - moim zdaniem znacznie wygodniejsze, o ile tylko ma się dostęp do Astry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak ciekawostka dla zainteresowanych. Zbliża się dużymi krokami aktualizacja softu odbiornika. Będzie nagrywanie przez USB i usunięcie kilku irytujących błędów. Po poprawkach działa także moduł SCM od Cyfry. Obecna beta softu nie jest jeszcze całkiem stabilna, ale już wygląda interesująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na stronie Tenchnisata jest nowy Software-Version 2.40.0-1195c Herausgabedatum: 20.02.2009

http://www.technisat.de/indexa5c0.html? ... mp;pID=393

Wgrywa się po USB jak w Digicorderach S2

 

Zmiany jakie na szybko zauważyłem:

1. Działają kanały HD z modułem Cyfra+ HD (SmarDTV)

2. Po USB jest uruchomiona funkcja PVR! Można nagrywać kanał który się aktualnie ogląda oraz korzystać z timeshift. Trzeba najpierw sformatować dysk w Technisacie, po tej operacji nie jest widziany przez komputer i trzeba skopiować nagrania korzystając z drugiego portu USB na drugi dysk/pendrive lub przez LAN. Mediaport 1.3.1 widzi tuner tylko przez chwilę i się rozłącza, nie da się za jego pomocą skopiować. Można udostępnić na komputerze folder i z poziomu tunera skopiować po LANie. Format nagrań jest taki sam jak w Digicorderze S2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki soft był wersją beata grzecznie milczałem. Ale wygląda, że betę puszczono jako soft oficjalny. Ogólnie to soft jest delikatnie mówiąc nieudany:

- NAJPOWAŻNIEJSZY PROBLEM. Zupełnie źle rozwiązano istniejący uprzednio błąd EPG Cyfry dla TPV. Przypomnę, że na 10,892 GHz, pol. H SR=27500 FEC=3/4 jest emitowane EPG Cyfry na 3 dni w formacie DVB z "domowej roboty" kodowaniem polskich znaków. Do tej pory dekoder to czytał, choć ostatnio był problem z EPG TVP1 i TVP2. Tymczasem nowy soft, przestał to odczytywać całkowicie. Oczywiście nie jest to żadne rozwiązanie istniejącego problemu resetowania się tunera po wejściu na EPG TVP. Obawiam się, że reakcja użytkowników będzie będzie taka jak moja w tej chwili, to jest po prostu programistyczny bubel. Więc tuner się nie wiesza na TVP1 i TVP 2, ale za to nie ma EPG Cyfry na trzy dni. Gratulacje dla programistów z Technisata - rewelacyjne rozwiązanie...

- Istniejący problem z Conaxem w multicrypcie co prawda rozwiązano ale nie idealnie. Na odmianę, to źle działa moduł zgadnijcie kogo? Technisata... :brawo: Włożenie np. CI TechniCrypt z kartą MTV i kartą SCM Cyfry powoduje, że czas incjalizacji na kanałach TVP jest potwornie długi. Za to co ciekawe problemu nie ma w czytniku. W praktyce oznacza to, że zapomnijcie o włożeniu naraz Telewizji na kartę, MTV i np. Cyfry. Tak dokładniej to można, ale o ile się ma mocne nerwy. Czas rozpoczęcia deszyfracji przy dwóch modułach CI i kanale kodowanym w multicrypcie z Conax - czyli np TVN - to ponad pięć sekund.

- Straszne błędy - niechlujstwo w tłumaczeniu menu - a raczej część jest po angielsku. Rozumie, że powinno chyba po polsku być: Organizacja Nagrań i Przeglądarka plików. Po angielsku zresztą też jest bez sensu - Recording Media Organiser i Media Organiser (czyli to samo). To wzbudza jedynie zamieszanie. Oczywiście podmenu też nie przetłumaczone. A z kolei żeby było dziwniej w menu Ustawienia-Funkcje Specjalne jest poprawna nazwa przeglądarki: Media Player. I oczywiście nie ma polskiego tłumaczenia. Inne miejsca nie przetłumaczone to Ustawienia - Funkcje Specjalne - Sieć LAN gdzie powinno być chyba Tryb IP (a nie IP Mode), i także w menu Ustawienia-Funkcje specjalne pozycja Reomote Accsess

- Remote Access mnie nie działał w wersji beta - tu nie sprawdzałem.

- W ustawieniach Media Playera nie ma ani strony kodowej 1250, ani 8859-2. Przypomnę, że soft piszą... Polacy. :brawo:

 

Na plus:

- Działa nagrywanie, to co sprawdzałem szło bez problemu. No wreszcie...

Byłem też w stanie bez problemu wyeksportować nagranie na inny nośnik, między portami USB .

- Karta SCM działa bez zarzutu,

- Poprawiona jest konwersja obrazu w trybie rozciągniecie.

 

Ogólnie niestety bubel i to mimo, że już kilka tygodni temu zgłaszałem Technisatowi błędy w becie. Nie zrobiono praktycznie nic... Na szybko, byle jak... Niestety ostatnio standard u producentów dekoderów. O ile ktoś potrzebuje natychmiast nagrywnia to można wgrać ten soft. Ale jak ktoś woli jednak mieć EPG z Cyfry to darujcie sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wiesiek46 - Nie przesadzaj. Porównaj sobie TechniSata z innymi producentami jak niekiedy leją na sprzęt nie powiem czym nawet, na poprawki czeka się miesiącami. Są nawet tacy, co myślą, że Polska jest w... Federacji Rosyjskiej (przemilczę kto to taki zdolny). TechniSat ma drobne wpadki, ale starają się poprawiać. Pozostaje zgłaszać na bieżąco - z pewnością szybciej to poprawią niż inni producenci próbują poprawić poważniejsze problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ten co mam i nic nie będę poprawiać bo wszystko jest OK :jupi: Mam Cyfrę + oraz moduł Polsatu pakiet Familijny i odbieram bez żadnego konfliktu . Wszystkie HD wchodzą od razu a mam wszystkie jaki te plarformy oferuję . Tak na marginesie najpiękniejszy obraz jest na Discovery HD a potem NG Cyfry + :wink: . Jest to jedyny tuner SAT HD który fantastycznie odbiera kanały

 

PS nie zauważyłam , że chodzi o HD8-S a ja ma HD S2 przepraszam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

w dniu dzisiejszym wgrałem najnowsze oprogramowanie

i muszę przyznać, że po kilku godzinach testów nie zauważyłem

nieprawidłowości w działaniu tunera.

 

Mam na wyposażeniu kartę MTV Unlimited, TNK, moduł CP

wszystko działa bez zastrzeżeń. Myślę, że należą się brawa

Technisatowi za szybką aktualizację oprogramowania (częste).

 

Pozdrawiam

 

Link:

http://www.technisat.com/index6afe.html?nav=Downloads,en,33&pID=393

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zasłyszane od menadżera sprzedaży Technisata na SatKraku - sam mi to mówił - podobno centrum rozwoju oprogramowania jest w Polsce. Nawet jeśli się mylił to i tak tej strony kodowej nie ma. Co prawda uważam ten tuner za technicznie bardzo udany to o sofcie już tego powiedzieć nie mogę. Nie chcę się czepiać, ale błędów jest więcej niż pisałem. Tak przykładowo. Ogólnie obsługa CI jest jakoś dziwacznie napisana co objawia się np. zasypywaniem użytkownika komunikatami w rodzaj: Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie, program kodowany itd. Usłyszałem od kogoś z supportu Technisata (od Pana?), że tak ma być bo to są komunikaty z dwóch włożonych modułów i nawet bym w to uwierzył gdyby nie to, że z tymi samymi kartami i modułami przykładowy Topfiled tego nie robi. Przy szybkiej zmianie kanałów Technisat potrafi zablokować dekodowanie stacji w multicrypcie, na szczęście nie cały dekoder - wystarczy zmienić stację. O ile dobrze pamiętam to skasowanie stacji z ulubionych bez uaktualnienia kanałów obecnych w przeglądzie wiesza dekoder (co ciekawe jednorazowo).

P.S. Było, w materiale reklamowym Technisata, że ich dekoder to jedyny bezproblemowo działający dekoder niezależny z modułem SCM Cyfry. Oczywiście nie prawda - Topfield 7700HSCI też potrafi.

P.S.2 Nie czepiam się HD8 - od przywołanego 7700 to oczywiście dekoder dużo lepszy. Ale do ideału softu DALEKA droga... O ile pamiętam, akceptowalna wersja softu do Topfielda ukazał się w rok po premierze dekodera. Też mi ProFan wmawiał, że problemów nie ma, a moduł SCM to dno (to akurat prawda). Potem wyszło, że np. błędy obsługi DiSEqC był w ich sofcie. Ale w końcu pojawiła się stabilna wersja softu. Oby Wam to szybciej poszło...

P.S.3 Ja wiem, że mnie już support Topfielda, Fergusona, Technisata i Samsunga nie lubi. Nic jednak nie poradzę, że mam w domu chyba z 5 dekoderów satelitarnych, pełno modułów CI, karty trzech platform i widzę natychmiast błędy. Może coś czasami, źle zinterpretuje lub nie doczytam instrukcji (za co support właśnie przepraszam), ale zazwyczaj się jednak nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Od niedawna jestem właścielem dekodera Technisat HD8-S (raptem 2 tygodnie)

i w pełni zagadzam się z kkubą, przedstawiającym powyżej swoją opinię.

 

Miałem różne dekodery m.i.: Fergusona, Humaxa 5400, dekoder n-ki.

Po względem jakości oprogramowania biły na głowę HD8-S.

Mam nadzieję jednak, że to się zmieni, w krótkim czasie.

 

Dosyć długo decydowałem się z wyborem na dekodera HD. I trafiłem jak kulą w płot.

HD8-S daje piękny obraz zarówno w SD jak i HD (lepszy od n-ki),

ale oprogramowanie to totalna pomyłka - zawłaszcza jego ostatnia wersja.

 

Przy dosyć szybkim przełączniu kanałów przez dłuższą chwilę, dekoder zawiesza się.

Wtedy ekran TV cały jest w kolorze turkusowym (połączenie mam via HDMI) i nie działają żadne klawisze

na pilocie ani na dekoderze.

Jedynym ratunkiem jest wyłączenie HD8-S z sieci i jego ponowne załączenie.

Nie zauważyłem w.w. zjawiska przy dosyć wolnym przełączaniu kanałów.

 

Kilkakrotnie miałem sytuację, że nie mogłem odbierać żadnych kanałów HD tylko same SD (czarny ekran na HD).

Działo się to także po wielokrotnym przyłączaniu między kanałami SD i HD i nie miał tu raczej znaczenia fakt,

czy dany kanał był kodowany czy nie. Ratunek to znów wyłączenie z sieci dekodera.

 

O pomniejszych błędach oprogramowania HD8-S nie wspomnę bo i po co ( a zapisałem ich kilka),

skoro te powyższe mają już wystarczającą wymowę.

 

Może ja mam wadliwy dekoder, ale na Boga jeśli tak jest, to po co ja kupiłem europejski

wyższej klasy sprzęt?

 

Pozdrawiam

(mam TV Sony KDL 40X3500, antenę 90cm, sygnał super jakości, kartę TNK i CyfrowyPolsat CI, a

dekoder kupiłem w autoryzowanym SATsklepie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kkuba,

 

nawet (ale) mnie pocieszyłeś?! Proszę wybacz, że piszę per Ty.

Mam nadzieję, że kiedyś obaj doczekamy się sprawnego oprogramowania dla dekodera HD8-S,

bo jak nie, to zawsze możemy rozwiązać umowę kupna/sprzedaży z powody "niezgodności towaru ze specyfikacją".

Chociaż tak prawdę mówiąc jest to wstyd, wielki wstyd dla poważnej europejskiej firmy.

Chyba, że owa ma całkiem inne zdanie i cele...

 

Jestem perfekcjonistą i nie uważam, że 2+2 czasami różni się od 4-ech.

Dobre oprogramowanie to jest takie, które nawet po "wystukaniu losowej uwertury" na klawiaturze

czy to pilota, czy też innego urządzenia sterującego nie idzie w "maliny".

Chociażby tej cechy w oprogramowaniu dekodera HD8-S na razie zdecydowanie brakuje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co pewien okres muszę tu zajrzeć i dorzucić swoje dwa grosze:

 

Panowie - wierzcie mi na słowo, że i tak TechniSat ma naprawdę dość dopracowane oprogramowanie na tle konkurencji. Wyobrażacie sobie sytuację, w której brak jest możliwości nagrywania części kanałów bez wyraźnego powodu, na poprawkę czego trzeba czekać pół roku, albo nagrywanie niby jest, ale wystarcza wyłączyć na czuwanie i włączyć i już nie chce startować i trzeba robić restart, a na poprawkę trzeba czekać blisko dwa lata, albo sporadycznie z odbiornika sama z siebie znika lista kanałów po restarcie? Nie chcę rzucać markami, modelami, ale po prostu tak jest - do każdego sprzętu można się doczepić i bywa gorzej. Dlatego proszę nie popadajmy w przesadną krytykę, nie jest tak źle jakby mogło się wydawać. Oczywiście i tak nie jest to powód do dumy - chciałoby się, żeby takie sytuacje nie miały miejsca w ogóle, ale jak obserwuję rynek to im bardziej odbiorniki cyfrowe stają się skomplikowane, tym bardziej zwiększa się liczba obszarów, w których można znaleźć programistyczne wpadki.

 

Co pewien okres mamy możliwość bliższego kontaktu z TechniSatem - na bieżąco przypominamy o tym, co wypisano tutaj i w temacie DigiCordera HD S2. Mam nadzieję, że kolejne aktualizacje rozwiążą wszystkie wykryte problemy (których - nie zmieniam zdania - i tak nie jest dużo i nie są aż tak poważne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc oto wybrane drobne błędy obecnego softu: zepsute EPG, wieszanie się tunera w trakcie zmiany kanałów, wieszanie się w innych nieoczekiwanych miejscach, źle napisana równoczesna obsługa kilku modułów CI, wadliwie działająca obsługa tunera przez WWW, błędy w tłumaczeniu etc. Ja nie twierdzę, że nie ma gorszych odbiorników na rynku, ale obecny stan softu na pewno nie da się nazwać drobnymi błędami. Jest dużo gorzej. Dawniej uważałem, że te dekodery są lepsze od "innej znanej marki", bo są stabilne jak skała. Uwierz mi Mr Orbita na obecnym sofcie przynajmniej w HD8 już nie ma tej zalety. Sam meczę wszystkich, których znam w Technisacie, żeby ktoś z tym totalnym bałaganem coś zrobił, tyle, że efektów na razie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...