Skocz do zawartości


Zdjęcie

Egzotyka DVB-S2 z CI na PCI


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
347 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mr. Orbita

Mr. Orbita

  Administrator

 • Administracja
 • 14352 postów
 • Od: 12 sie 2006
 • LokalizacjaKraków

Napisano 22 wrzesień 2008 - 01:02

Otwieram sobie nowy temacik :D

Chciałbym, abyśmy zbierali w nim informacje na temat kart DVB-PCI nie dostępnych na polskim rynku z klasy DVB-S2 ze złączami na moduły CI lub czytnikami kart. Ciekawi mnie ten temat, ponieważ od dawna szukam sprzętu, który będzie oferować bezkonkurencyjną czułość głowicy i jednocześnie możliwość odbioru kanałów kodowanych, a całość będzie mogła pracować z popularnymi aplikacjami jak AltDVB czy DVB Dream (raj dla DX-erów takich jak ja 8) ).

Ogólnie w tej chwili bez problemu na rynku dostać można dwie karty spełniające wszystkie założenia: TechnoTrend S2-3200 i TwinHan AD-SP 400. Sam korzystam z tej drugiej, bo przy testach stwierdziłem, że ma nieznacznie lepszą czułość głowicy. Niestety nie ma ideału - w zamian mam zwiechy i kiepską współpracę z modułami CI - w tych sprawach TechnoTrend S2-3200 jest zdecydowanie lepszy - brak zwiech i większa kompatybilność z modułami CI, a same sterowniki są dopracowane no i do tego TechnoTrend zapewnia dobre wsparcie do swojego produktu, TwinHan nie zapewnia żadnego, odzywają się dopiero jak im powie się "how much for 1000 PCS? I'd like to buy. how fast my order will be done?" :lol2: Drugą zaletą TwinHana poza czułością jest świetna cena - za taką kasę warto mieć kartę DVB-S2 nawet bez CI ;)

W każdym razie schodzę z tematu, więc wracam: oto co znalazłem ciekawego:

KNC One TV-Station DVB-S2 + moduł CI CineView

Ogólnie cena całości jest dość wygórowana... Ale za to pracuje z Windows Media Center, z Vistą, z systemami 64 bit (Linux przemilczany - nieładnie, ale sprawdziłem i wsparcie jest, tylko nie od KNC One). Duża kompatybilność z modułami CI

Dołączona grafikaDołączona grafika

Intel basierende Systeme (mit Intel Chipsatz):
Alphacrypt / - light / -TC
EasyTV
Cryptoworks
Conax 1.1
Viaccess 1.1
Pocket Viaccess (NP4)
SMIT Viaccess
SMIT Irdeto
Astoncrypt
Omegacrypt

AMD basierende Systeme (mit Nforce Chipsatz):
Alphacrypt / - light / -TC
EasyTV
Cryptoworks
Conax 1.1
SMIT Viaccess
SMIT Irdeto

Niestety nie wiem nic o czułości głowicy, mam pewne obawy, że może to nie być rewelacja, bo sama konstrukcja karty jest leciwa (2005 rok). Swoją drogą dziwne, że nikt w Polsce nie wpadł na pomysł, żeby to ściągnąć. Czemu zawsze ja mam wszystko wymyślać? :P

Sterowniki są BDA, więc teoretycznie karta powinna działać z aplikacjami alternatywnymi. Niestety opisów w sieci jak na lekarstwo - produkt totalnie niepopularny, mało kto to ma (od 2005 roku - mają zdecydowanie kiepski marketing).

Zaletą jest rozbudowany soft dołączony w zestawie - GlobeTV Digital może przykładowo w samej kwestii nagrywania zapisywać materiały do:

PES Video/Audio Files *.pva
MPEG Audio Files *.mp2
MPEG Video Files *.mpv
MPEG Video/Audio Files *.mpg
MPEG Video/AC3 Files *.mdd
MPEG AC3 Files *.ac3
MPEG TS Files *.ts

Wersja "Plus" tej karty ma dodatkowo wejścia sygnału z zewnętrznego źródła.

Link: http://kncone.de/

TeVii DVB-S2 PCI (S460)

W tej chwili brak modelu z CI - podobno jest w drodze, więc chwilowo w opis muszę wstawić wersję bez CI.
W zestawie dołączone jest oprogramowanie myTeVii - zmodyfikowana wersja MyTheatre. Informacji o produkcie niewiele. Oficjalne wsparcie jest dla Win XP/Visty, Linux jest nieoficjalnie, nie ze strony producenta.
Chwalą się dużą czułością głowicy, ale w parametrach przemilczane...

Dołączona grafika

Link: http://tevii.com/product_s460.html

TBS PCI DVB-S2 Card 8920

Dołączona grafika

Podobnie jak wyżej - brak wsparcia CI, w tej chwili próbuję ustalić kiedy karty z CI się pokażą. Producent zapewnia, że jest obsługa DiSEqC 1.2
Wsparcie systemów Win 2000/XP/Vista i Linux i ten ostatni jest wspierany oficjalnie. Producent oferuje pomoc w konfiguracji na forum.
Karta ma wiele klonów, szczególnie w Rosji (Omicom SS4 DVB-S2 PCI, czy też Prof DVB-S2 7300, którego fotkę dołączam)

Linki: http://www.prof-tune...s/prof7300.html & http://tbc.ru/content/view/44/26 & http://www.tbsdtv.co...t/PCIDVBS2.html

DVBWorldDTV DVB-S2 PCI2004 & DVBWorldDTV DVB-S2 PCI2004C

Brak wsparcia CI. Jest obsługa DiSEqC 1.2. Linux wspierany, ale trzeba się naszukać... Wersja z końcówką "C" oparta na innych podzespołach (Conexant zamiast Sharpa?).
Istnieje klon: Satstar2 DVB-S2 PCI Card

Dołączona grafikaDołączona grafika

Nie ma zapowiedzi wersji z CI na PCI, ale jest na USB - DVB-S2 HD CA&CI USB BOX i to nie byle jaka, bo do niej można dokupić albo gotowy uniwersalny czytnik kart, albo złącze CI. Dołącza się je do urządzenia za pomocą złącza typu PS2. Do tego wspierane są: Windows 2000/XP/Vista, Linux i... Mac OSX!

Dołączona grafika

Wsparcie modułów:

AlphaCrypt 1.0
Aston I 1.05
Astoncrypt 1.03
BataCrypt 1.0
Conax 4.0/4.00e
Cryptoworks 1.0/12011
Irdeto 1.06/2.09
Nagravision
Pentacrypt 1.05
SECA I & II 1.05
Viaccess 1.0 V481/ V483
Zeta Cam

Link: http://www.worlddvb....t/htm/pcis2.htm
http://www.worlddvb....2 usb ca ci.htm

Hauppauge WinTV-HVR-3000 & WinTV-HVR-4000 & WinTV-NOVA-HD-S2

W tej chwili niejasna jest sytuacja dystrybucji w Polsce (wygląda na to, że brak). CI wspiera po USB za pomocą dodatku WinTV-CI. Całość piekielnie droga, ale wersja 4000 ma wsparcie DVB-S/S2, DVB-T, analogowej telewizji naziemnej i możliwość wprowadzenia sygnału z zewnętrznego źródła - prawidziwy combo. Niestety coś za coś - z uwagi, że to combo - aplikacje alternatywne identyfikują to tylko jako kartę satelitarną, więc korzystanie z całej reszty tylko z oprogramowania firmowego.
Wsparcie dla systemów z rodziny Windows XP SP2/Vista i Linuxa.

WinTV-NOVA-HD-S2 to czysta karta satelitarna - najprostszy model.

Linki: http://www.hauppauge...ta_hvr3000.html
http://www.hauppauge...ta_hvr4000.html

Podsumowanie

W tej chwili mamy więc dwa produkty już ze wsparciem CI, dwa z zapowiedziami, jeden bez szans na wersję CI w najbliższej przyszłości na PCI, ale z CA i CI po USB. Będę próbować ściągnąć i przetestować te produkty - już podjąłem pewne działania w tym kierunku w stosunku dwóch z pięciu tu wymienionych producentów ;) Będę informować jeśli dowiem się czegoś ciekawego, a póki co zapraszam do wpisywania modeli znalezionych przez Was, a niedostępnych w Polsce. Może uda się nam znaleźć coś godnego uwagi i wtedy wprowadzilibyśmy to do sprzedaży ;)
Z zapowiedzi jest jeszcze produkt Anysee DVB-S/S2 z wbudowanym czytnikiem kart, ale pod USB. Nie wiem kiedy się pokaże, ale z pewnością będzie dostępny w Polsce.

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)


#2 Mr. Orbita

Mr. Orbita

  Administrator

 • Administracja
 • 14352 postów
 • Od: 12 sie 2006
 • LokalizacjaKraków

Napisano 02 listopad 2008 - 08:44

Są pewne postępy, więc odkopuję temat: mam na testy KNC One TV-Station DVB-S2 Plus z dodatkiem CineView. Trochę mnie to kosztowało (dosłownie i w przenośni), ale jest. Wstępnie planuje się pobawić tym sprzętem koło połowy listopada i wydam werdykt na jego temat ;) Niestety minus na starcie - support jest kiepski, nie doczekałem się odpowiedzi na zadane pytania techniczne, słaby kontakt (ale z drugiej strony dobre i to niż zupełna cisza ze strony TwinHana). Jednocześnie małe sprostowanie - napisałem wcześniej, że wersja Plus ma wejście sygnału z zewnętrznego źródła. Te wejście to S-Video, więc mowa tu tylko o obrazie - z poprzedniej wypowiedzi możnaby wnioskować, że obraz + dźwięk, ale tak nie jest.

Dla kontrastu - nawiązałem także kontakt z producentem TBS i tu zupełnie inna bajka, dostałem szczegółowe odpowiedzi na wszystkie zadane pytania techniczne i ogólnie zostałem miło zaskoczony podejściem do tematu - oby tak dalej. Tu jednak brak w tej chwili produktu DVB-S2 + CI, więc pozostaje uzbroić się w cierpliwość - prace nad produktem po wprowadzeniu karty DVB-S2 dla złącz PCI Express mają zostać znacząco przyśpieszone.

O dalszych postępach w kwestii zdobywania i testowania sprzętu będę informować co pewien okres ;)

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)


#3 Mr. Orbita

Mr. Orbita

  Administrator

 • Administracja
 • 14352 postów
 • Od: 12 sie 2006
 • LokalizacjaKraków

Napisano 16 styczeń 2009 - 03:52

Wreszie po trzech miesiącach od otrzymania znalazłem chwilę czasu, aby przetestować KNC One TV-Station DVB-S2 Plus z CineView. Jestem pozytywnie zaskoczony - udany produkt, dobra czułość głowicy. Poradził sobie z SR=1331 z 36E (1000 nie ruszył, ale akurat mocno sypał śnieg, więc na niczym nie udało mi się odebrać TRSP z 36E z tym skrajnie niskim SR). Moduły czyta całkiem nieźle, ale co najważniejsze - bardzo szybko. Chodzenie po menu modułu to są ułamki sekund, podobnie z samym wstrajaniem się w sygnał - SR=1331 wskoczył dosłownie w ułamkach sekundy. Jako minus muszę zaliczyć dziwne przesunięcie częstotliwości - wszystkie kanały SCPC trzeba wprowadzać z +2~3 MHz, bo inaczej sygnału brak. Ważne także, aby precyzyjnie dobrać SR przy SCPC - w tej kwestii karta jest bardziej wybredna od TwinHan-a AD-SP 400. To tak skrótowo - szerszy opis trafi prawdopodobnie do SK 2/2009. Jestem na etapie ściągania kolejnych dwóch produktów z listy z pierwszego postu.

W międzyczasie do produktów dołączył Anysee DVB-S2 na USB z uniwersalnym czytnikiem kart, ale nie znam szczegółów. Dystrybucją w Polsce zajmie się z tego co wiem Yansat. Anysee jest o tyle ciekawym produktem, że wbudowany czytnik może pracować z innymi programami - nie tylko oryginalnym softem jak to jest w większości tego typu urządzeń dla PC. Do tego celu potrzebna jest wtyczka SPlug (nie v_plug, tylko "s" na początku). Pozwala ona na komunikację dowolnej aplikacji z czytnikiem opierając się na standardzie MDApi.

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)


#4 tbubel

tbubel

  Niedoświadczony

 • Użytkownicy
 • 2 postów
 • Od: 25 lis 2008

Napisano 03 luty 2009 - 15:07

Witam. Czy można gdzieś w naszym pięknym kraju nabyć karte Hauppauge HVR-4000 lub WinTV Nova S2 hd? Szukam ich już od 2 m-cy bezskutecznie.

#5 clayman

clayman

  Czasami wpadam

 • Użytkownicy
 • PipPip
 • 291 postów
 • Od: 24 sty 2008

Napisano 08 luty 2009 - 22:56

@Mr. Orbita - istnieje szansa, ze przetestujesz to cudo: http://www.anysee.co...eeE30S2Plus.php ?
Potrzebuje jakiejs karty z DVB-S2 dla mojej Cyfra+ a ta wyglada na dosc prosta w obsludze ;)

nc+ Extra+ & Paczka Canal+ & Eleven & Multiroom
Pace PVR 500GB + Opticum AX310 na diviso
5308401833.png


#6 Mr. Orbita

Mr. Orbita

  Administrator

 • Administracja
 • 14352 postów
 • Od: 12 sie 2006
 • LokalizacjaKraków

Napisano 08 luty 2009 - 23:10

@tbubel - będzie ciężko, bo jak pisałem - z dystrybucji Hauppauge wycofał się dotychczasowy przedstawiciel na Polskę i w efekcie produkty stopniowo wyparowały z rynku. Mogą je mieć na magazynach ewentualnie sklepy z akcesoriami do PC (te większe), ale nic konkretnego nie wskażę, bo sam nie wiem.

@clayman - jest i to bardzo duża, bo wiem, że najpóźniej w marcu produkt trafi do Polski - podobno już jest w drodze. Nie byłbym sobą, gdybym jednej sztuki nie ściągnął od dystrybutora do nas ;) Dodam, że cena ma być całkiem przyzwoita. W praktyce czekamy na informację, że anysee E30 S2 Plus już jest i testujemy ;)

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)


#7 clayman

clayman

  Czasami wpadam

 • Użytkownicy
 • PipPip
 • 291 postów
 • Od: 24 sty 2008

Napisano 08 luty 2009 - 23:35

:brawo:
Jak bedzie dostepny w Polsce to prosze - daj znac w tym temacie :)

nc+ Extra+ & Paczka Canal+ & Eleven & Multiroom
Pace PVR 500GB + Opticum AX310 na diviso
5308401833.png


#8 Mr. Orbita

Mr. Orbita

  Administrator

 • Administracja
 • 14352 postów
 • Od: 12 sie 2006
 • LokalizacjaKraków

Napisano 30 maj 2009 - 22:53

Anysee miał być w marcu, ale będzie w czerwcu. Poślizgi ;) Cena wersji E30 S2 Plus jest wstępnie określana na 599 zł. Nadal nie mam jeszcze egzemplarza testowego - czekamy ;)

Urwał mi się kontakt z TBS, nie wiem jak z postępami nad DVB-S2 z modułami CI pod PCI, za to skontaktowałem się z Prof Tuners i już mam pierwsze efekty współpracy między nami - na testy dotarła karta Prof Revolution 7301. Może być to przełomowy produkt, bo wykorzystuje nowy demodulator od ST Microelectronics - STV0903. Szczegóły tu: http://www.prof-tune...g/prof7301.html Dzięki jego zastosowaniu uzyskano rekord szybkości wstrajania się w sygnał. Karta potrafi sprawdzić aktywność wszystkich transponderów na 13E w 15 sekund.
Dołączona grafika
Dodatkowo zaletą kart od Prof Tuners jest dobre wsparcie - producent napisał własne moduły dla programów AltDVB (z obsługą pilota zdalnego sterowania) i DVB Dream, dzięki czemu jest pewność, że aplikacje alternatywne będą działać stabilnie. Co więcej w tworzenie modułów i sterowników zaangażowany jest MaxWin - jak ktoś siedzi długo w temacie kart DVB i miał produkt TechnoTrenda, to powinien ten pseudnim kojarzyć. Z poprzedniego modelu (7300) korzysta choćby Feedhunter Rini - znany holenderski DX-er. Zbierając te wszystkie fakty - jestem mocno podekscytowany z faktu, że będę mógł przetestować 7301 i mam nadzieję, że się nie zawiodę :)

Prof Tuners szykują serię Luxury CI - będą to karty wewnętrzne (PCI-E) i zewnętrzne (USB) z obsługą DVB-S/S2 i DVB-T oraz gniazdami CI. Niestety do premiery jeszcze trochę czasu - dopiero rozpoczęto prace nad produktami.

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)


#9 clayman

clayman

  Czasami wpadam

 • Użytkownicy
 • PipPip
 • 291 postów
 • Od: 24 sty 2008

Napisano 31 maj 2009 - 00:07

A jak z cenami w PL?

nc+ Extra+ & Paczka Canal+ & Eleven & Multiroom
Pace PVR 500GB + Opticum AX310 na diviso
5308401833.png


#10 Mr. Orbita

Mr. Orbita

  Administrator

 • Administracja
 • 14352 postów
 • Od: 12 sie 2006
 • LokalizacjaKraków

Napisano 31 maj 2009 - 00:48

No Anysee tak jak napisałem - 599 zł. Natomiast karty Prof - nieco powyżej... 150 zł :shock: (przypominam, że mowa o kartach DVB-S/S2 HD wewnętrznych o być może rewelacyjnych parametrach). Niestety póki co Prof nie ma dystrybutora w Polsce, a ściąganie z Chin pojedynczych sztuk oznacza koszty przesyłki + VAT + cło. Wiele zależy od testów. Jeśli karty Prof faktycznie okażą się bardzo dobre - będę próbować zainteresować kogoś stałą dystrybucją - wtedy ceny będą mogły być w pewnym stopniu zbliżone (zapewne nieco gorsze, ale i tak lepsze niż samodzielne ściąganie).

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)


#11 clayman

clayman

  Czasami wpadam

 • Użytkownicy
 • PipPip
 • 291 postów
 • Od: 24 sty 2008

Napisano 31 maj 2009 - 12:04

Przyznam, ze napalilem sie wczesniej na ta Anysee.
Ale z ta cena to raczej odpada...

A Prof wyglada bardzo ciekawie. I jesli bedzie taka cena z tym wsparciem technicznym wobec softu alternatywnego to REWELACJA.
Szykuje sie pogrom Skystar'ow ;)

nc+ Extra+ & Paczka Canal+ & Eleven & Multiroom
Pace PVR 500GB + Opticum AX310 na diviso
5308401833.png


#12 Goral1441757608

Goral1441757608

  Niedoświadczony

 • Użytkownicy
 • 10 postów
 • Od: 13 maj 2009

Napisano 31 maj 2009 - 21:57

Ale póki co, trzeba wydobywać ze SkyStarów co się da :)
Cyfra +: Prestiżowy HD +, HBO Digital, Cyfra+ VOB
Hot Bird 13°E
- Philips DSR720 HD PVR
- Philips DSX 6010
- SkyStar HD 2 + CI + Aston 2.22 + DVB Viewer Pro v4.9.0.0

#13 Mr. Orbita

Mr. Orbita

  Administrator

 • Administracja
 • 14352 postów
 • Od: 12 sie 2006
 • LokalizacjaKraków

Napisano 29 lipiec 2009 - 19:42

Obiecywałem w komentarzach na satkurier.pl, że napiszę kilka słów o wrażeniach z korzystania z karty ProfDVB Revolution Series 7301, ale z braku czasu temat nieco się poślizgnął. Dziś wreszcie mam momencik, więc szybko co potrafiło to cudo (czas przeszły użyty celowo, o tym na koniec).

Co udało się wycisnąć (antena Laminas 130cm):

Niskie SR:
DVB-S
Najniższy odebrany: Eutelsat Sesat (36°E) freq.: 12,633 GHz, pol. V, SR: 1331, FEC: 3/4 - TelefortuneSat, sygnał silny i stabilny, szybko wskakuje, nie trzeba czekać na lock

DVB-S2
Najniższy odebrany: Intelsat 901 (18°W) freq.: 11,000 GHz, pol. H, SR: 1666, FEC: 5/6 - plansza testowa Videopiu (akurat był czarny ekran), sygnał słaby, ale odbiór stabilny
Pojawił się także sygnał z Intelsat 901 (18°W) z 11,154 GHz, pol. H, SR: 1460, FEC: 8/9, ale za słaby, żeby odebrać i wyszukać
Na TwinHanie AD-SP 400 nigdy w DVB-S2 nie udało mi się zejść do tak niskich wartości SR dla DVB-S2, ale dla DVB-S byłem w stanie odbierać SR=1000. Tu się nie udało, oficjalnie ponieważ barierą techniczną jest wartość ok. 1200 kbps.

Wysokie SR:
DVB-S
Najwyższy odebrany: Express AM22 (53°E) freq.: 11,044 GHz, pol. V, SR: 44950, FEC: 3/4 - pakiet RSCC, sygnał silny i stabilny
Na satelicie nie ma przekazów z wyższym SR w DVB-S, więc możliwości są tu maksymalne

DVB-S2
Najwyższy odebrany: Intelsat 907 (27,5°W) freq.: 11,495 GHz, pol. V, SR: 39777, FEC: 5/6 - pakiet BBC, sygnał 50-55% i stabilny odbiór
Póki co na satelitach w europejskim kawałku orbity przekazów w DVB-S2 z wyższym SR nie ma, więc także maksimum możliwości. Warto także wspomnieć, że mało który tuner cyfrowy radzi sobie z odbiorem tej paczki. Tu nie ma żadnych problemów.

Słabe sygnały:
Rzut okiem na Astrę 2D i porównanie z dotychczasową kartą TwinHan AD-SP 400 - efekt identyczny, czyli pod względem czułości karty są równe. Sygnał jest stabilny i pozbawiony przypadłości TwinHana (po zmianie częstotliwości sygnał nieco spada, co przy słabych sygnałach utrudnia odbiór, trzeba było ponownie uruchamiać aplikację, żeby karta się zrestartowała, tu czegoś takiego nie było)

Częstotliwości sprawiające niekiedy problemy na innych kartach:
Hellas Sat (39°E) freq.: 11,512 GHz, pol. H, SR: 30000, FEC: 7/8, DVB-S, pakiet Ukrkosmos, na niektórych odbiornikach, jak Topfield TF7700 mimo silnego sygnału na ekranie pikseloza. Prof 7301 - odbiera prawidłowo
Thor 5 (0,8°W) freq.: 12,015 GHz, pol. H, SR: 30000, FEC: 3/4, DVB-S/8PSK, kanały HD Canal Digital; przykładowo na karcie KNC One TV Station S2 brak sygnału mimo jego obecności na innych odbiornikach podłączanych pod ten sam zestaw antenowy. Prof 7301 - odbiera prawidłowo

Karta ma bardzo czuły pasek sygnału - świetnie koryguje się na nim pozycję anteny, reaguje na najmniejszy ruch. Sterowniki są dopracowane, a AltDVB śmiga jak szalony - napisany interface jest przygotowany bardzo solidnie. Zgodnie z tym co opisywano - karta jest szybka, sprawnie wstraja się w sygnał - w ułamkach sekund. Dzięki temu można szybko wyczuć, czy jest sens klikać "Check signal", czy po prostu na odbiór nie ma szans i już. W AD-SP 400 czasami jak ustawi się w AltDVB "Lock Time" na 9999 ms i włączy VLT, to po 30 sekundach potrafi zaskoczyć. Prof 7301 pokazuje coś takiego natychmiast i natychmiast można wyszukiwać i oglądać, a jak nie pokazuje sygnału to po prostu nic się nie wyciśnie i nie ma sensu się męczyć.

Przypominam także, że karta radzi sobie z odbiorem nietypowych transmisji opisywanych tu: http://satkurier.pl/... ... a-13e.html - cały news powstał zresztą głównie dzięki efektom skanowania z karty Prof 7301.

Podsumowanie może być tylko takie: RAJ DLA DX-ERÓW! Podczas testów każdy dzień zabawy tą kartą był dla mnie ciężkim szokiem jak przyjemnie i wygodnie można korzystać z karty DVB w komputerze i jak szybko może ona działać - żaden tuner cyfrowy się nie umywa. Podczas wszystkich testów i prób ani razu nie trafiła mi się zwieszka, zacięcie obrazu, czy cokolwiek tego typu. Nagrałem na niej cały przekaz z pogrzebu Jacksona w HD z 7E (wersję SD nagrywałem na Opticumie 7300). Efekty testów jednym słowem miażdżące. Szkoda, że nie ma CI, ale w drodze seria Luxury CI, która już wsparcie dla modułów CI będzie posiadać (będzie kieszeń). W każdym razie z Phoenixem + odpowiednie wtyczki Prof 7301 dogaduje się świetnie (a dzięki szybkiemu przełączaniu częstotliwości kanały kodowane wskakują w tempie ekspresowym).

Wszystko pięknie ładnie, ale teraz dlaczego na początku użyłem czasu przeszłego - niestety w poprzedni poniedziałek nieoczekiwanie karta się wysypała - przestała działać, podaje napięcie na LNB, ale sygnału w komputerze brak. Próby reinstalacji itp. itd. nie pomogły. Próbowałem namierzyć co wysiadło i wraz ze znajomym serwisantem Mariuszem poświęciliśmy kilka godzin na analizę techniczną karty, ale bez powodzenia :( Wróciłem do AD-SP 400 i widzę teraz jak się trzeba z tym złomiszczem męczyć, ale cóż - i tak jest dobra dla DX-ingu - nic lepszego nie znalazłem dotychczas... Będę chyba próbować ściągnąć jeszcze jedną Prof 7301, ale tym razem raczej nie prosto z Chin, bo cło, VAT i koszty przesyłki mnie zniszczą - łącznie te opłaty przekraczają niemal dwukrotnie cenę samej karty!

Co do Anysee - temat jakoś dziwnie utknął w martwym punkcie. Będę odzywać się do Yansatu co tam u nich słychać na dniach, to może coś się dowiem i dam znać.

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)


#14 Wanderer

Wanderer

  SAT Kurier VIP

 • SAT Kurier VIP
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 2296 postów
 • Od: 25 sie 2006
 • LokalizacjaN = 52°10' E = 21°20'

Napisano 30 lipiec 2009 - 12:29

Przy okazji.
Bardzo proszę o informację jak traficie przypadkiem na taką lub podobną kartę obsługującą system odbioru ABS-S.
Gdzie w EU można by taką kupić?

Dołączona grafika

http://hqtt.cn.aliba...-398391850.html

Żniniewicz pm 200 cm./ Żniniewicz pm 180 cm./ Laminas pm 120cm./ Mabo off 120cm./ Mabo off 110 cm.

 • Cyfrowy Polsat - Familijny Max HD Multiroom 
 • Skylink Cz - Digital 
 • Skylink Sk - Digital + HBO + HBO GO

#15 clayman

clayman

  Czasami wpadam

 • Użytkownicy
 • PipPip
 • 291 postów
 • Od: 24 sty 2008

Napisano 02 sierpień 2009 - 12:34

Hm, ciekawe dlaczego ten Prof 7301 padl.
A tak w ogole to przymierza sie ktos do dystrybucji tej karty w Polsce?

nc+ Extra+ & Paczka Canal+ & Eleven & Multiroom
Pace PVR 500GB + Opticum AX310 na diviso
5308401833.png


#16 Mr. Orbita

Mr. Orbita

  Administrator

 • Administracja
 • 14352 postów
 • Od: 12 sie 2006
 • LokalizacjaKraków

Napisano 02 sierpień 2009 - 20:24

Sam chciałbym wiedzieć dlaczego padł, bo póki nie wiem, to może stać się tak samo z kolejnymi egzemplarzami i nie powiem, żeby mnie taka perspektywa cieszyła, będę się w tej sprawie jeszcze kontaktować z producentem.

Dystrybucja póki co nie załatwiona, mimo tego, że producent wysilił się i robi teraz pudełka z polskimi napisami i spolszczony przewodnik szybkiej instalacji (dość lakoniczny, ale zawsze jest - mogłoby nie być).

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)


#17 Johnny

Johnny

  Niedoświadczony

 • Użytkownicy
 • 11 postów
 • Od: 18 paź 2009
 • LokalizacjaTarnów

Napisano 21 październik 2009 - 11:28

Witaj Mr. Orbita.

Czy coś się zmieniło w kwestii dystrybutora tych kart na Polskę, ktoś podjął jakieś rozmowy a może ktoś już je sprzedaje ? ?
Nie ukrywam że po artykule w drukowanym Satkurierze kupił bym nawet dziś taką kartę :)
Udało Ci się ustalić co było powodem uszkodzenia karty ?

Pozdrawiam.

#18 Mr. Orbita

Mr. Orbita

  Administrator

 • Administracja
 • 14352 postów
 • Od: 12 sie 2006
 • LokalizacjaKraków

Napisano 22 październik 2009 - 02:28

Winny okazał się zasilacz w komputerze, aczkolwiek jego niestabilna praca raczej aż tak nie powinna odbić się na działaniu karty - nic innego mi się nie zepsuło. W każdym razie póki co nadal 7301 nie mam, bo nowej jeszcze nie zamówiłem (za dużo problemów ze ściąganiem pojedynczych sztuk z Chin, nie opłaca się), starej nie udało się ożywić. Chciałbym jednak ściągnąć sobie ze trzy sztuki na własny użytek. Zobaczymy co z tego wyniknie docelowo...

Dystrybutora brak. Próbowałem gadać z Yansatem, ale chyba nie są zainteresowani, zresztą na Anysee czekam jakoś od lutego od nich (poprzednie moje posty w tym temacie), więc chyba z kartami DVB ogólnie zwalniają z tempa. Oprócz nich karty DVB w Polsce dystrybuuje jeszcze tylko X3M Tuners i tam podobno już gadali, ale się nie dogadali, bo był jakiś zgrzyt związany z rynkiem rosyjskim (dystrybucja TechnoTrendów). Nie mam tego komu zaproponować więcej, bo nie znam nikogo kto by się tym zajmował i miał jakiekolwiek pojęcie na temat kart DVB. W efekcie u nas temat leży :( Rozglądam się teraz za kimś za granicą, ale w Europie, aby łatwiej było handlować. Łatwiej byłoby ściągać karty choćby z Czech, czy Niemiec, niż prosto z Chin.

Z innej beczki: na wystawę SAT Krak wpadł przedstawiciel HongKong Tenow International Limited. Ta nazwa zapewne nic Wam nie mówi, więc powiem w skrócie, że to osoba od kart TBS, z o których wspominałem w pierwszym poście. Byli też w tym roku na Agna Cable. Wspomniany przedstawiciel pokazał mi kilka prototypów, w tym m.in. podwójną kartę DVB-S2 (z dwiema głowicami HD) oraz combo DVB-S2 + DVB-T. Liczyłem, że coś zostawi na testy - obiecał, że zajrzy w sobotę, ale się ulotnił i na testy nie zostawił nic, więc będę musiał gadać z nim na odległość, ale ogólnie produkty (szczególnie te dwa wymienione wyżej) są ciekawe. Trochę brak czegoś z gniazdami na moduły CI, albo z czytnikiem kart...

Wracając do kwestii dystrybucji Prof Tuners: jeśli jest tu ktokolwiek, kto ma jaja, zna się na imporcie z Chin i wierzy, że jest to w stanie pociągnąć - proszę o kontakt na mój mail: mrorbita [malpka] satkurier.pl Jestem w stanie nawet poświęcić nieco czasu i trochę pomóc w temacie, zrobić jakieś tłumaczenia (w zamian za dobre ceny 7301 dla mnie :P ), zaproponować gdzie uderzyć z produktem, jak podejść do promocji itp., byleby się ktoś SOLIDNY (solidny to słowo kluczowe) znalazł. Rynek kart DVB jest jednak ciężki, więc trzeba realnie oceniać popyt na to i mieć wiedzę, bo bez tego można utonąć w serwisach. Klienci nie zawsze sobie z kartami DVB radzą - czasami kupi jakiś laik i później trzeba mu pomóc od zera, aby uruchomił sobie kartę sam. Do tego jest właśnie potrzebna wiedza. Czekam na odzew ze strony ew. zainteresowanych poważnych firm.

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)


#19 wiepis

wiepis

  Niedoświadczony

 • Użytkownicy
 • 11 postów
 • Od: 23 paź 2009

Napisano 23 październik 2009 - 14:33

Panie Mr.Orbita jakby pan cos zamawial np. z Chin to jestem chetny na 1 karte Prof Revolution DVB-S2 8000 PCI-E i dałby ja przy okazji przetestowac
/warunek sprawny u pana zasilacz/,sprawy pozniejszej gwarancji bylyby na mojej glowie.Obecnie mam kilka lat Technotrend TT-PCline Premium S to
najwyzszy czas ja zmienic. wiepis/kontakt e-mail/

#20 Mr. Orbita

Mr. Orbita

  Administrator

 • Administracja
 • 14352 postów
 • Od: 12 sie 2006
 • LokalizacjaKraków

Napisano 23 październik 2009 - 23:44

Ściąganie sprzętu z Chin to nie jest łatwa sprawa, nie znam się na tym i się obawiam, że popłynę finansowo... Co do Prof Revolution DVB-S2 8000 PCI-E, to nie są w tej chwili i tak dostępne, więc nie ma szans ściągnąć ;) Ale jak będą - mogę pomyśleć. Ogólnie sytuacja jest taka, że jeśli znajdzie się na tyle chętnych, to mogę zaryzykować i zamówić po trzy pudełka każdego z modeli, ale jak mi się to nie sprzeda, to będę do tyłu z kasą ;) Dlatego jednak wolałbym, aby zajął się tym jakiś dystrybutor, który zna się na rzeczy, a nie ja ;) Ja nie jestem handlowiec, tylko techniczny ;)

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)